شیلد به سبک علمی‌تخیلی

در واکنش به همه‌گیری کووید۱۹ یا همان کرونای جدید و تاثیری که بر زندگی امروز مردم جهان گذاشته، موسسه‌ی پلاستیک فنتستیک یک ماسک کروی شفاف طراحی کرده است که از تمام سر محافظت می‌کند. طراحی آیکونیک این محصول از کمیک‌های علمی‌تخیلی دهه‌ی پنجاه و جنبش‌های آرمان‌شهری دهه‌ی شصت میلادی الهام گرفته شده است.

طراحان این محصول می‌گویند «این ویروس بسیار دموکرات است؛ فرای مرزها پخش می‌شود و هیچ فرقی بر اساس جنسیت یا موقعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی نمی‌گذارد.» بر اساس چنین اندیشه‌هایی این محصول که آن را isphere نامیده‌اند به صورت یک پروژه‌ی متن باز (اوپن سورس) معرفی شده است که هر کسی می‌تواند هر تغییر یا بهسازی‌ای که خواست در آن ایجاد کند.

طراحان دو نیم‌کره‌ی شفاف توخالی را به هم چسبانده‌اند و یک سوراخ برای سر در آن گشوده‌اند. ابزارهای افزودنی می‌توانند حال و هوایی یگانه بر هر isphere ببخشند: می‌تواند سایبان داشته باشد، یک لایه‌ی بازتابنده داشته باشد،‌ یک میکروفون یا بلندگوی توکار داشه باشد،‌ یا یک لوله‌ی تنفسی.

این محصول یک شمایل بامزه‌ی جدی دارد که چگونگی رویکرد ما به وضعیت استثنایی کنونی را نمایندگی می‌کند.

منبع: designboom

مقالات مرتبط

سبک شیکر در طراحی داخلی

سبک شیکر نام خود را از فرقه‌ای مذهبی گرفته است، که در اواخر قرن 18 میلادی در انگلیس تأسیس شد. خودکفایی با شیوه‌ی زندگی سخت و پرتلاش، همچنین رهانیدن خود از تجمل و خواسته‌های غیرضروری در زندگی از بنیان‌های اصلی فرقه‌ی شیکر بود.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دوازده =