شیلد بادی برای دورهمی امن

در حالی که جهان همچنان شاهد عوارض ویرانگر همه‌گیری ویروس کروناست شاهد پروژه‌های نوآورانه و نبوغ‌آمیز برای سازگار کردن ما با نُرم جدید نیز هست. طراحان در تمام جهان با ایده‌های کاربردی که به سرپا ماندن کسب‌وکارها کمک می‌کنند به جنگ با بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری می‌پیوندند. سوفیو، شیلد بادی، یکی از این راه‌حل‌هاست که به مردم امکان می‌دهد در روزگار کرونا بتوانند همچنان در کافه‌ها و رستوران‌ها دورهم خوش بگذرانند.

سوفیو در زبان ایتالیایی به معنای «فوت» یا «پُف» است. این شیلد از یک صفحه پلاستیکی محافظ و یک قاب رنگی تشکیل شده که می‌تواند به راحتی سرهم و پوشیده شود تا بتوان در کنار دوستان خورد و نوشید. این طرح که خرج تولیدش می‌تواند ۱ یورو تمام شود در بسته‌بندی تخت ارائه می‌شود و می‌تواند از طرف رستوران یا کافه دم در به مشتریان داده شود. پس از ترک جمعیت، فرد می‌تواند این شیلد را به خانه ببرد و بشوید و ضدعفونی کند تا بعدها دوباره استفاده کند.

سرپرست گروه طراحی این محصول، آنالیسا گراسلی، می‌گوید «این ایده هنگامی زاده شد که بسیاری از مشتری‌های ما – اکثرا کافه‌داران و رستوران‌داران ـ از ما خواستند که یک تدبیر طراحی داخلی ایمن و کاربردی و خوشایند بیاندیشیم تا بتوانند کسب‌وکارشان را به شکلی ایمن ادامه دهند. من طرح‌های پیشنهادی گران و سخت و زشت از مازهای پلکسی‌گلاس دیده بودم که مشتری‌ها را هنگام دیدار مثل زندانیان از هم جدا می‌کرد ولی آن‌ها شادمانی‌ای را که مردم در دیدار با دوستان می‌جویند نابود می‌کند.»

سوفیو یک حائل صد و هشتاد درجه‌ای ایجاد می‌کند که به افراد امکان می‌دهد در حالی که خودشان را از ریزقطره‌های مسری (دراپ‌لت) در امان نگه می‌دارند بخورند و بنوشند و با افراد پیرامونی ارتباط دیداری و شنیداری داشته باشند. این شلید بادی همچنین مشکل برخورد بهجسم‌ها و سرهای دیگر را به شکلی بامزه حل می‌کند. سوفیو تماما از پی‌وی‌سی و با تکنیک ذوب الکتریکی ساخته می‌شود. این وسیله می‌تواند از پلاستیک بازیافت‌پذیر هم ساخته شود.

برای استفاده از سوفیو فقط بادش کنید و کش آن را دور سرتان بیاندازید. دریچه‌ی دَمِش درون ماسک و مصون از آلودگی جای گرفته است. این محصول بسیار سبک و ارزان است و می‌تواند نشان‌دار شود. شیلد بادی، یادآوری کنایه‌آمیزی از حلقه‌های بادی که تابستان امسال نمی‌توانیم با آن‌ها بازی کنیم هم با خود دارد.

نام محصول: soffio
طراحان: MARGstudio, alessio casciano design, angeletti ruzza design

منبع: designboom

مقالات مرتبط

سبک شیکر در طراحی داخلی

سبک شیکر نام خود را از فرقه‌ای مذهبی گرفته است، که در اواخر قرن 18 میلادی در انگلیس تأسیس شد. خودکفایی با شیوه‌ی زندگی سخت و پرتلاش، همچنین رهانیدن خود از تجمل و خواسته‌های غیرضروری در زندگی از بنیان‌های اصلی فرقه‌ی شیکر بود.

منحنی‌های درخشنده: معرفی یک نقاش خیابانی

کِف، هنرمند خیابانی و نقاش گرافیتی اهل آلمان است که هم اکنون در لندن زندگی می کند. آثار کف هیچگونه مضمون خاصی را دنبال نمی‌کنند و جشن تمام عیار خطوط یکدست و رنگ‌های زنده است. آثار هنری او عمیقاً از طبیعت و فلسفه بودایی الهام گرفته می‌شود.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =