خانه انجمن ها هنرهای ادبی کلاس نویسندگی

 • کلاس نویسندگی

  نوشته شده توسط روشنک در 2021/05/25 at 2:04 ب.ظ

  نویسنده بودن مثل هرچیز دیگری نیاز به آموزش و تمرین دارد. همچنین برای نویسنده خوب بودن، باید بسیار خواند و خواند و خواند .

  در این بخش از انجمن درسهای مفیدی رو به اشتراک می گذاریم تا از آنها استفاده کنید و نتیجه بهتری از نوشته های خود بگیرید .

  روشنک پاسخ داد 2 years, 3 months ago 1 عضو · 2 پاسخ‌ها
 • 2 پاسخ‌ها
 • روشنک

  Member
  2021/05/25 at 2:11 ب.ظ

  درس اول :

  تصادف


  اگر نویسنده بخواهد از تصادفی (چرخش ناگهانی وقایع داستان، بی آنکه قهرمان داستان در این تغییر دخیل باشد ) قابل قبول در داستان خود استفاده کند، باید حادثه تصادفی را علیه قهرمان داستان به کار گیرد.

  استفاده از واقعه تصادفی علیه قهرمان داستان اگرچه بدشانسی قافلگیر کننده ای است، ولی همه آن را باور می کنند . اما هنگامی که نویسنده حادثه تصادفی را به نفع قهرمان داستان به کار گیرد، پیدا است که تصادف صرفا تمهیدی گول زننده است و این احساس را به مخاطب می دهد که خلاقیت نویسنده به تحلیل رفته است.

 • روشنک

  Member
  2021/06/02 at 3:05 ب.ظ

  درس دوم:

  کاشتن اطلاعات در گفت وگو


  وقتی منظور نویسنده از گفت و گو نه صحبت، بلکه کاشتن نهال اطلاعات باشد، گفت و گو دیگر باور کردنی نخواهد بود . چرا که خواننده به جای اینکه صحبت اشخاص را بشنود، اطلاعات را می بیند.

  محتوای گفت و گو ها باید مستقیما مربوط به موضوع صحبت باشد. البته می شود در آن به گذشته هم اشاره کرد.، اما به طور مختصر . اگر مطالب مربوط به گذشته را در گفت و گو ی حال، بیش از حد برجسته کنیم، گفت و گوی حال بی اعتبار می شود و اگر گفت و گوی شخصیت ها بی اعتبار شود، دیگر خود شخصیت ها باور کردنی نیستند.