خانه انجمن ها نرم‌افزارهای گرافیک دو بُعدی کار کردن با فرمت Raw در فتوشاپ

Tagged: ,

 • کار کردن با فرمت Raw در فتوشاپ

  نوشته شده توسط pink در 2021/08/31 at 12:49 ق.ظ

  کار با RAW در فتوشاپ بیشترین قدرت و انعطاف‌پذیری را در هنگام ویرایش تصاویر به شما می دهد. در این آموزش نحوه باز کردن عکس‌های RAW در Photoshop از طریق Adobe Camera RAW , بارگذاری آنها به عنوان «اسمارت آبجکت» را یاد می گیرید تا بتوانید در هر زمان تنظیمات را انجام دهید و پروژه خود را طوری تنظیم کنید که در فضای رنگی مناسب و با همه مزایای یک تصویر 16 بیتی بشود با آن کار کرد.

  فرقی نمی کند که در Photoshop یا Lightroom کار می کنید؛ Adobe Camera RAW موتور پردازش هرگونه فایل RAW است که با آن کار می کنید. تصاویر RAW به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات ثبت شده توسط دوربین را تنظیم کنید. بنابراین می توانید به جای ویرایش و تغییر پیکسل های عکس ، مانند JPEG ، از نرم افزار پردازش RAW برای خواندن و تفسیر طیف کاملی از اطلاعات ضبط شده توسط دوربین استفاده کنید – که اغلب بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما در عکس می‌بینید.

  ویرایش نور یا وایت بلنس یا اعوجاج هنگام کار در ACR بسیار موثرتر است، بنابراین درک نحوه استفاده از این نرم افزار در ترکیب با Photoshop می تواند کیفیت بهتری به کار شما بدهد.

  آبجکت‌های هوشمند (Smart Objects)

  کلید کار با RAW در Photoshop این است که مطمئن شوید هر لایه RAW را به عنوان Smart Object بارگذاری می‌کنید.

  فایل های RAW به صورت پیش فرض به عنوان Smart Object ها بارگیری نمی شوند، بنابراین اگر قبلاً هرگز این تنظیم را تغییر نداده اید اکنون زمان آن است! هنگامی که برای اولین بار RAW را در Photoshop باز می کنید پنجره Adobe Camera RAW ظاهر می شود. در سمت راست تنظیمات زیادی را می توانید مشاهده کنید تا تصویر خود را برای فرایند ویرایش آماده کنید.

  در پایین پنجره، یک سری اطلاعات در مورد تصویر مانند مشخصات رنگ، وضوح، پیکسل در اینچ، مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی این اطلاعات، پنجره تنظیمات دیگری باز می شود. در پایین، یک کادر انتخاب با گزینه “Open in Photoshop as Smart Objects” وجود دارد. این کادر را علامت بزنید!

  اکنون تصاویر شما به عنوان لایه‌های Smart Object در فتوشاپ بارگذاری می شوند. در هر زمان روی این لایه‌ها دو بار کلیک کنید تا پنجره Adobe Camera RAW باز شود و هرگونه تغییر اضافی در اطلاعات RAW ایجاد شود. اکنون می‌توانید از قدرت کامل تصاویر RAW در فتوشاپ بهره ببرید!

  pink پاسخ داد 2 years ago 1 عضو · 0 پاسخ‌ها
 • 0 پاسخ‌ها

Sorry, there were no replies found.