صفحه نخست انجمن ها هنرهای ادبی معرفی نویسندگان ایرانی و آثارشان

 • معرفی نویسندگان ایرانی و آثارشان

   روشنک پرویز بروز رسانی شده 4 ماه, 1 هفته پیش 1 عضو · 2 نوشته ها
 • روشنک پرویز

  کاربر
  1400/03/18 در 3:12 ب.ظ

  سالیانه آثار زیادی از نویسندگان ایرانی به چاپ می رسد که بسیاری از آنان از ارزش ادبی زیادی برخوردار هستند . اما گاهی بر حسب اتفاق کتابی به دست شما می رسد که بعد از مطالعه آن با خودتان عهد می بندید که دیگر هرگز هیچ کتابی از نویسنده ایرانی نخوانید. اما یادتان باشد ایران در انتشار آثار ادبی پیشینه ی درخشانی دارد و نباید همه را در یک کفه ی ترازو گذاشت . اینکه شما از آثار ایرانی دلزده شده اید به این دلیل است که گزینه ی مناسبی را انتخاب نکرده اید . هدف من از ایجاد این انجمن معرفی نویسندگان توانمند ایرانی و آثارشان می باشد . البته همواره باید به یاد داشت سلیقه ها متفاوت است، شاید شما از خواندن یک رمان عاشقانه لذت فراوان برید و روزها و ساعت ها خودتان را غرق در دنیای عاشقانه آنها بکنید در صورتی که دنبال کردن یک ماجرای عاشقانه از نظر شخص دیگر کاری بیهوده ، مسخره و نوعی اتلاف وقت است .پس قبل از انتخاب کتاب مشخصات کاملش را بخوانید و بعد به مطالعه اش بپردازید .

 • روشنک پرویز

  کاربر
  1400/03/18 در 3:21 ب.ظ

  صادق هدایت

  (۲۸ بهمن ۱۲۸۱ – ۱۹ فروردین ۱۳۳۰)

  صادق هدایت نویسنده و مترجم روشنفکر ایرانی بود . او یکی از پیشگامان داستان نویسی نوین ایرانی بود .

  صادق هدایت در ۱۹ فروردین سال ۱۳۳۰ در پاریس در ۴۸ سالگی خودکشی کرد و چند روز بعد در قطعهٔ ۸۵ گورستان پر-لاشز شهر پاریس به خاک سپرده شد.

  آثار:

  علویه خانم . بوف کور . سه قطره خون . وع وع صاحاب. داش آکل. آیینه شکسته . طلب آمرزش . صورتک ها . سگ ولگرد . هوس باز . زنده به گور . سایه روشن و ….

  (در این پست من از معروف ترین آثار صادق هدایت نام بردم )

برای پاسخ به سیستم وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 نوشته ها ژوئن ۲۰۱۸
اکنون