برچسب خورده: , ,

 • فشن مجازی

   minoo بروز رسانی شده 1 ماه, 2 هفته پیش 1 عضو · 1 ارسال
 • minoo

  کاربر
  1400/06/06 در 11:58 ب.ظ

  اولين كتونی مجازیِ #گوچی با قیمت ١٧.٩٩ دلار! از طریق اپ هروقت اراده کردید بپوشید. بسیاری، فشنِ مجازی را از روش‌های کمک به مُد پایدار تلقی می‌کنند؛ تصور کنید دیگر کسی برای عکس و فضای مجازی لباسِ حقیقی نخرد.

  لباس‌های دیجیتال واقعا وجود ندارند؛ بلکه در حقیقت روی عکس یا ویدیوی فرد متقاضی لباس ادیت می‌شوند! این لباس‌ها که قیمتشان به ۹۵۰۰ دلار هم می‌رسد، با استفاده از مدلسازی سه‌بعدی روی عکس یا فیلم صاحبشان پیاده‌سازی می‌شوند و درحالی که به نظر می‌رسد فرد آن‌ لباس را پوشیده، در حقیقت هیچ‌وقت حتی تولید هم نشده‌اند!

  در جهان آماری به دست آمده که می‌گوید از هر سه زن، یک نفر به لباس‌هایی که تنها یک یا دوبار هم پوشیده باشند «قدیمی» می‌گوید. آمار دیگری می‌گوید یک نفر از هر شش نوجوان، لباسی را که با آن در سوشال مدیا عکس داشته باشد دیگر نمی‌پوشد. حالا انواع لباس و مد دیجیتال کمک می‌کند محیط زیست هم کمی نفس بکشد؛ چراکه برای تولید این نوع لباس هیچ‌نوع منبع خارجی نیاز نیست و هیچ تولید و توزیعی برای آن‌ها صورت نمی‌گیرد. این موضوع از آن‌ جهت اهمیت دارد که بیش از نیمی از لباس‌های تولید شده در سراسر دنیا، سر از پسماندها در می‌آورند.

برای پاسخ به سیستم وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 نوشته ها ژوئن ۲۰۱۸
اکنون