خانه انجمن ها طراحی پوشاک تام فورد، کسی که گوچی را زنده کرد

برچسب خورده: , ,

 • تام فورد، کسی که گوچی را زنده کرد

  نوشته شده توسط minoo on 2021/08/28 در 11:29 ب.ظ

  در ١٩٩٤ گوچی یک برند نامحبوب و رو به نابودی بود. تام فورد، گوچی را از ورشکستگیِ قریب الوقوع نجات داد و با طراحی‌های دلبرانه و به‌روز به آن عمری دوباره بخشید.
  او که برای مدتی هم‌زمان گوچی و YSL را اداره می‌کرد، در تمام دقایق بیداری به جز وقتی که زیر دوش حمام است کار می‌کند.

  دوران مدیریت تام فورد در گوچی را «عصر طلایی» گوچی می‌گویند. او در ۲۰۰۶ برند خودش را تاسیس و با پوشاک و عطر و عینک مردانه آغاز کرد. فورد بسیار به مرگ می‌اندیشد. او که سال‌ها برای چیره شدن بر خجالتی بودنش الکل می‌خورد بیش از ۱۵سال است که ترک الکل کرده.

  دانشجوی معماری ای که سال سوم به طراحی مد تغییر رشته داد، علاقه‌ی بسیارش به معماری پا بر جاست و با این‌که طراحی‌های داخلی رنگی و طرح‌دار را می‌پسندد، تمام خانه‌هایش تک رنگ است و می‌گوید «در خانه‌ی رنگی نمی‌توانم فکر کنم.»

  تام فورد فیلم هم ساخته است و در طول درامِ تاريكِ «حیوانات شب‌گرد» قاب‌هایی خلق کرده است که ارتباط بصری جذابی از رنگ و فضا را به بیننده می‌دهند، هم‌چون مود بُردهایی که قرار است ما را با حال و هوای مجموعه‌ی خلق نشده‌ای همراه کنند. تام فورد با نشانه‌ها و جزییات روایت می‌کند. جزئياتی تیره، ملموس و‌ گیرا. همان جزییاتی که در بسیاری از کت‌شلوارهای روی فرش قرمزها می‌بینید و فورد خالق آن‌هاست.

  minoo پاسخ داد 1 سال، 9 ماه پیش 1 عضو · 0 پاسخ ها
 • 0 پاسخ ها

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.

شروع بحث
0 از 0 پاسخ ها ژوئن ۲۰۱۸
اکنون