نور سنجی در عکاسی کتاب الکترونیکی آموزش کامل و کاربردی چاپ سیلک اسکرین آموزش کاربردی عکاسی دیجیتال آموزش راینو

خدمات دانشجویی و طراحی کافه دیزاین

آموزش طراحي خودرو اسکچ و راندو (دستی + کامپیوتری) - کلاس‌های حضوری

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: لوگوتایپ و مونوگرام

1. "" #1
    عضو فعال parham295 آواتار ها

پیش فرض لوگوتایپ و مونوگرام

لوگو تایپ‌از عناصر نوشتاری به دست می‌آید. این دسته از نشانه‌ها، هر گاه از حرف یا حروف اول نام یك مؤسسه ساخته شوند ، با عنوان مونوگرام (Monogram) شناخته می‌شوند كه عنوان بسیار بامعنایی برای چنین لوگوتایپ‌هاست. مونوگرام‌ جنبه‌های تصویری برجسته‌تری نسبت به لوگو تایپ‌ها دارند. به بیان روشن‌تر، یك لوگوتایپ در نگاه نخست باید خوانا باشد. اما یك مونوگرام ابتدا دیده می‌شود و با كمی مكث حروف تشكیل دهنده آن فاش شده و برای بیننده قابل درك می‌شود. در ارزیابی اصولی و علمی یك لوگوتایپ باید توجه داشت كه خوانایی فرع بر زیبایی است. یا به عبارتی، در طراحی یك لوگوتایپ زیبایی باید در استخدام خوانایی ‌باشد

نمونه های زیبایی از لوگوتایپ

2. "" #2
    عضو فعال Animation آواتار ها

ممنون

اما تفاوت مونوتايپ و مونوگرام در چيست؟
    .

3. "" #3
    کاربر برجسته moradi_2_sm آواتار ها

مونوگرام فقط از یه حرف استفاده می کنه یا به صورت اختصار از چندین حرفMonogram ،
    نشانه ای که با حرف اول نام موضوع طراحی شده باشد . در طراحی این نوع آرم ها نیز
    خوشنویس نقش اصلی دارد
    .

اینا تعدادی از کارای ترم پیش من برای درس طراحی حروفه، سعی کردم تو کارم علاوه بر ایجاد جذابیت بصری با استفاده از فرم و رنگی که به نظرم مناسب بوده، به نوعی فرم، تداعی کننده کاربرد و مفهوم این مونوگرام ها باشه.
    کارا کاملا دانشجوییه، پس شما به هنرمندیه خودتون ببخشید

از نقدهای سازنده ی دوستان بی نهایت استقبال می کنیم

ویرایش توسط moradi_2_sm : 13-06-15 در ساعت 20:00

4. "" #4

بخش اول: نشانه هایی که با حرف اول نام موضوع طراحی می شوند. این نشانه ها را مونوگرام می نامند که خود از جهت طرح ترکیب تعداد حروف در گذشته دارای تقسیمات کوچک تری بوده است. امروزه کمتر با شیوه های گذشته مونوگرام را طراحی می کنند بلکه مونوگرام های جدید و مدرن بسیار ساده و با ترکیب بندهایی است که هدف از آن ایجاد یک نقش است تا وضوح و خوانایی حروف.مونوگرام ها جنبه های تصویری برجسته تری نسبت به لوگو تایپ ها دارند. به بیان روشن تر، یک لوگوتایپ در نگاه نخست باید خوانده شود ، اما یک مونوگرام ابتدا دیده می شود و با کمی مکث حروف تشکیل دهنده آن فاش شده و برای بیننده قابل درک می شود.

5. "" #5

سلام دوستای خوبم

من میخوام یه لوگو به شکل عقاب با اسم حامی طراحی کنم به طوری که ح سر عقاب و م چشم عقاب باشه ولینمی تونم خوب از کار درش بیارم
    اگر دوستانی که در این زمینه کار کردن من رو راهنمایی و کمک کنن خیلی ممنون میشم.

6. "" #6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)