خودرویی برای آینده

lorescar1

 

خودرو ‘lo res car’ بخشی از پروژه‌ی بزرگی از شرکت یونایتد نود است که از سال‌ها پیش آغاز و اکنون به امضای این برند تبدیل شده است. روش دیزاین بر پایه‌ی اصل بازآفرینی یک شی‌ء در یک سری طراحی است به گونه‌ای که در هر گام، وضوح سه‌بعدی شی‌ء کم‌تر و به فرمی ساده‌تر و انتزاعی‌تر تبدیل شود.

شکل خودرو “لو رس” با کاستن از وضوح سه بعدی مدل نمادوار لامبورگینی ‘countach’ به دست آمده است. لامبورگینی ‘countach’ را  مارسلو گاندینی در سال‌های نخستین دهه‌ی هفتاد طراحی کرده است.

خودرو لو رس را بیشتر می‌توان یک طراحی مفهومی شمرد تا یک خودرو متعارف.

این خودرو دو سرنشینه است که صندلی مسافر، پشت سر صندلی راننده جای گرفته است. بدنه‌ی ساخته از پلی‌کربنات، سرنشینان را در یک کپسول میان‌پیدا (transparent) جای می‌دهد که تجربه‌ی یگانه‌ای از ماشین‌سواری می‌سازد. دیزاین درون بدنه، مینی‌مال است با تاکید بر المان‌هایی که از استنلس استیل صیقلی ساخته شده‌اند. در حالی که بیرون خودرو عامدانه ناپرداخته مانده‌ و یک پوشش سیاه مات تشکیل داده‌ است.

برای رسیدن به یک فرم پاکیزه، این خورو بی‌در ساخته شده است و به جای آن تمام بدنه به وسیله‌ی عملگرهای الکتریکی بلند می‌شود.

موتور خودرو الکتریکی و بیشینه‌ی سرعت آن 50 کیلومتر در ساعت است.

بسته به تقاضای مشتریان، شرکت برنامه‌ای برای یک تولید محدود از این خودرو خواهد داشت اما در همین حال به طراحی خودروهای بیشتر برای به چالش کشیدن آینده‌ی خودروها ادامه خواهد داد.

 

united-nude-lo-res-car-designboom-03-818x545 united-nude-lo-res-car-designboom-04-818x545 united-nude-lo-res-car-designboom-05-818x546 united-nude-lo-res-car-designboom-06-818x545 united-nude-lo-res-car-designboom-07-818x545

united-nude-lo-res-car-designboom-02-818x545

مقالات مرتبط

هفت اصل دیزاین

اصول طراحی قوانینی هستند که یک طراح باید از آنها پیروی کند تا یک ترکیب تاثیرگذار و جذاب بیافریند. اصول اساسی طراحی عبارت اند از: تاکید، تعادل و ترازبندی، کنتراست، تکرار، تناسب، حرکت، فضای خالی.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =