PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات در مورد انیمیشن (منابع و...)

Faezeh Rahat
08-11-04, 22:39
سلام،دوستان يك سري اطلاعات در مورد Layout در انيميشن نياز دارم
ممنون ميشم كمك كنيد:blushing:

Faezeh Rahat
09-05-20, 18:27
لی اوت :
لی اوت Layout (http://www.aviz.fr/%7Efekete/pres-ttt/layout.cdrom.gif)تمامی مراحل یک انیمیشن را ساپورت میکند. همچنین طراحی پس زمینه و موقعیت کاراکتر اصلی باتعیین مسیر و حرکتدوربین وسایر کاراکتر های انیمیشن را مدیریت می کند.ماژول لی اوت میتواند تعداد نامحدودی از لایه ها را در فضای سه بعدی به نمایش گذارد.حرکت های دوربین قابل تعریف و تعیین هستند و در صورت نیاز قابل نمایش می باشند.

mahtab_fs
09-07-17, 03:00
سلام
گرافیک می خونم و می خوام یه کار کمیک استریپ انجام بدم. ازنحوه لی اوت تو کمیک چیزی نمیدونم.
لطف می کنید اگر اطلاعاتی در این مورد به من بدید یا کتاب یا مرجعی برای مطالعه معرفی کنید

9670834
09-09-07, 00:45
سلام من مهدی هستم طراح و کارگردان و عضو جدید
لی ات کمیک استیریپ رو میشه با برنامه ی فتوشاپ هم انجام بدی و یا با برنامه ی انیمو انجامش بدی البته فتوشاپ بهتره چون راحتر باهاش میشه کار کرد روی طراحیهای اسکن شدت لایه های جداگانه ای باز کن نور. کنتراست و رنگ رو جداگانه کار کن تا بتونی تنظیمات و تغییرات قابل تنظیمی داشته باشی

MOHAMM@D
09-09-07, 01:47
سلام منم خیلی دوست دارم کمیک کار کنم ولی طراحیم ضعیفه لطفا منو راهنمایی کنید از کجا شروع کنم.

مریم-رئیسی
09-09-23, 14:13
سلام به دوستان عزیز:)
می خواستم درباره نرم افزار انیمو یکمی اطلاعات بگیرم میخوام یه کار بسازم که کاراکتر ها حرکاتشون نرم باشه شنیدم تو این نرم افزار اسکلت بندی به کار میده
اگه کسی در این مورد راهنمائیم کنه ممنون میشم:)

Yadegari
09-10-06, 23:50
سلام-عضوجديدم.انيميشن خيلي ىوست ىارم ولي تا حالا كار نكرىم.ىلم ميخاد براي كارشناسي ارشد امتحان بىم.راستي نقاشي ميخونم.
راهنمايي كنيد از كجا شروع كنم؟
مرسي

بی خواب
09-10-08, 21:03
سلام-عضوجديدم.انيميشن خيلي ىوست ىارم ولي تا حالا كار نكرىم.ىلم ميخاد براي كارشناسي ارشد امتحان بىم.راستي نقاشي ميخونم.
مرسي

سلام من آلودشم. شما اگه می خواید 2بعدی کار کنید به نظر من از کتاب انیمیشن پرستون بلر استفاده کنید. یه خورده که توی این راه قدم برداشتی اگه خواستی 3 بعدی کار کنی با یه مقایسه بین نرم افزارهاش نرم افزار مورد علاقه ات رو انتخاب کن و از خوابت حسابی بزن تا به نتیجه برسی. (راستی من خیلی وقت پیش با کتاب انیمیشن عبداله علیمراد شروع کردم.)

shiytonak
09-10-27, 10:41
سلام
انیمو نرم افزاری نیست که توش بشه اسکلت بندی کرد.
نرم افزاری که شما لازم داری AnimaStudio هست که میشه توش اسکلت بندی هم انجام داد:)

Amirali.MOZ
09-12-27, 15:07
این لی اوت چیه؟

آرورا
10-01-03, 22:55
سلام.لطفا منابعی رو که برای کارشناسی ارشد انیمیشن باید مطالعه بشه بهم معرفی کنید.:)

Navid
10-01-03, 23:51
منابع براي دروس رشته‌‌هاي سينما – نمايش – انيميشن و توليد سيما

1- چگونگي درك فيلم ( جيمز موناكو )– ترجمه‌ي مصطفي احمدي لاري

2- درك فيلم ( آلن كيسبي‌ير ) ترجمه‌ي بهمن طاهري

3- درباره‌ي سينما ( جمشيد ارجمند ) انتشارات جار

4- تاريخ سينماي هنري (اولريش گوگور و انوپاتالاس )– ترجمه‌ي هوشنگ طاهري

5- شناخت سينما ( لوئيس جانتي )

6- تاريخ سينما ( آرتور نايت ) – ترجمه‌ي نجف‌ دريابندري

7- تاريخ سينما از آغاز تا سال 1970 (اريك وود )

8- صد سال سينما ( ريچارد پلات – ترجمه‌ي بهرام ري‌پور ) انتشارات تصوير

9- تاريخ سينماي ايران ( جمال امير ) انتشارات روزنه

10- تاريخ سينماي ايران از آغاز تا 1357 ( مسعود مهرابي )

11- خلاقيت نمايشي ( ژاله نساري ) – كانون فرهنگي آموزش

12- نمايش در ايران ( بهرام بيضايي ) انتشارات روشنگران و مطالعات زنان

13- تاريخ تئاتر جهان ( اسكار براكت ) 3 جلد– ترجمه‌ي هوشنگ آزادي‌وv

14- گزيده‌ي تاريخ تئاتر جهان ( جمشيد ملك‌پور )

منابع براي زبان ( تخصصي و عمومي )

1- english for student for visual art – انتشارات سمت

2- زبان انگليسي عمومي كارشناسي ارشد ( دكتر يوسف‌زاده ) كانون فرهنگي آموزش

payman
10-01-16, 20:12
می خوام یه کار کمیک استریپ انجام بدم. ازنحوه لی اوت تو کمیک چیزی نمیدونم.
لطف می کنید اگر اطلاعاتی در این مورد به من بدید یا کتاب یا مرجعی برای مطالعه معرفی کنید

لی آوت (Lay-out) یا میزانپاژ (Mis en page) رو به فارسی جانمایی می گن. در کمیک استریپ مقصود از لی اوت قراردادن شخصیتها، کادرها و عناصر در کنار هم است. و نام تخصصیش در انگلیسی طراحی چوب کبریتی (Match stick Drawing) هست.

این یه نمونه قدیمیش:
http://picup.ir/thumb-971C_4B51EDEE.jpg (http://picup.ir/share-971C_4B51EDEE.html)

اینم نمونه ایرانیش!
اینجا می تونید ببینید که چطور طراحی مچ استیک به طرح تبدیل شده، نمونه ها از کتاب عقربهای معبد ایزیس انتخاب شده و کار خودمونه:

http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/100x100/1.jpg?r=3717532
(http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/Pix1.htm?r=3717532)جانمایی (Match Stick Design)

http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/100x100/2.jpg?r=3717532
(http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/Pix2.htm?r=3717532)طراحی زبره (Rough Design)

http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/100x100/3.jpg?r=3717532
(http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/Pix3.htm?r=3717532)قلمگیری (Clearing)

http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/100x100/4.jpg?r=3717532
(http://www.tinysites.com/SitesPublic/AllSites/0/03/40/45/paebrahimi276574/PublishPC/%7EIndex.xml/Photos/Pix4.htm?r=3717532)رنگ آمیزی (Colouring)

payman
10-01-18, 14:07
این لی آوت در انیمیشن همون استوری برده؟

fsafaei70
10-01-22, 12:33
سلابچه ها
من رشتم گرافیکه میخوام تو مسابقه کاریکاتور و انیمیشن شرکت کنمhttp://www.cafedexign.com/showthread.php?p=93058#post93058اینجاست
اصلا سر رشته ای تو این زمینه ندارم:(
نظرتون چیه در این مورد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر خواستم شرکت کنم میتونید با من همکاری یا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:);):D
شرکت کنم یا نه اصلا نمیدونم

Navid
10-01-22, 13:25
سلابچه ها
من رشتم گرافیکه میخوام تو مسابقه کاریکاتور و انیمیشن شرکت کنمhttp://www.cafedexign.com/showthread.php?p=93058#post93058اینجاست (http://www.cafedexign.com/showthread.php?p=93058#post93058%D8%A7%DB%8C%D9%86 %D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%AA)
اصلا سر رشته ای تو این زمینه ندارم:(
نظرتون چیه در این مورد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر خواستم شرکت کنم میتونید با من همکاری یا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:);):D
شرکت کنم یا نه اصلا نمیدونم

دوست عزیز قطعا شرکت کردن بهتر از شرکت نکردنه...حتی اگه مقامی هم نیارید یه تجربه است...ولی منظورتون رو از "اگر خواستم شرکت کنم میتونید با من همکاری یا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟" نفهمیدم...;)

fsafaei70
10-01-22, 14:17
منظورم این بود که میتونید به من کمک کنید یا نه؟:)

shivamdht
10-01-22, 14:26
منظورم این بود که میتونید به من کمک کنید یا نه؟:)
اولا عنوان مناسبی برای تاپیک انتخاب نکردی... کمک!!!
دوما این سوال زمانی معنی داره که شما بیای یه نمونه کار بذاری و از بچه ها بخوای نظر بدن... ایراداتشو بهت بگن و..... مگر اینکه انتظار داشته باشی که یه نفره دیگه بیاد برات نمونه بذاره که فکر نمی کنم کسی اینکارو بکنه...
فکر شرکت تو مسابقه عالیه اما به شرطی که براش زحمت هم بکشی....
پس منتظریم....

fsafaei70
10-01-22, 14:52
منظورم همینی که شما میگید بود که من کارمو بزارم شما نظر بدید اگر اشکال داشت اصلاحش کنم اینجوری نه اینکه شما برای من کار کنبد:)

graf
10-02-07, 16:16
سلام به همه کاربران و مسئولین کافه دیزاین من دیپلم کامپیوتر هستم میخوام تازه امسال کنکور بدم حالا سوالم اینه: میشه از طریق کاردانی یا کارشناسی کامپیوتر برم رشته انیمیشن آخه از موقعی که توی مدرسه با فلش کار کردم علاقه ام به انیمیشن بیشتر شده ممنون میشم دوستان کمکم کنید.

عجیب
10-02-21, 19:54
سلام دوست عزیز من هم مثل شما بودم. بررسی کردم دیدم هیچ دانشگاه دولتی و آزادی از کاردانی به کارشناسی رشته انیمیشن یا حتی چیزی که مربوط به این رشته باشه نداره. شما دو راه داری یا از اول بخونی و انیمیشن شرکت کنی یاکاردانی به کارشناسی رو یه چیزی بخونی و از کلاسای آزاد انیمیشن استفاده کنی و برای ارشد انیمیشن بخونی تو دانشگاه.چون میدونی که وقتی بخای ارشد بخونی باید از رشته ای که می خای بخونی اطلاعات کافی داشته باشی.

shahdokht kuchulu
10-03-03, 02:27
سلام حالا اگه راست میگین فرق لی اوت دو بعدی با سه بعدی چیه ؟ فرق لی اوت با استوری ریل چیه ؟ فرف استوری ریل با استوری برد چیه ؟ اصلا انیمیشن چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Animation
10-03-14, 13:32
مي توانيد در دوره هاي پودماني دانشگاه علمي كابردي در رشته انيميشن (در مقطع كارداني) ادامه تحصيل دهيد.

Aziin
10-04-07, 12:26
سلام حالا اگه راست میگین فرق لی اوت دو بعدی با سه بعدی چیه ؟ فرق لی اوت با استوری ریل چیه ؟ فرف استوری ریل با استوری برد چیه ؟ اصلا انیمیشن چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
استوری ریل Story Reel نمونه پیشرفته تر استوری برده
تو استوری برد لی آوت، بک گراند، رنگها ، زوایای دوربین و نور و ... مشخص میشه و انیماتور و کارگردان رو راهنمایی میکنه که باید چکار کنه
تو استوری ریل دیالوگها، موسیقی و... که بیشتر کارش برطرف کردن ایرادهای کاره

cartoon
10-04-16, 11:44
سلام دوستان

می خواستم بدونم چطور و از چه سایت هایی می تونم به فراخوان مسابقات و جشنواره های به روز انیمیشن دسترسی پیدا کنم؟( چه داخلی و چه خارجی )
اگه کسی در این مورد منو راهنمایی کنه ممنون می شم.

Epsilon
10-04-16, 15:22
شاید این سایت به دردتون بخوره! ;)
http://www.cgart.ir/

عجیب
10-04-17, 12:31
سلام کسی میدونه کلاسای خوب برای انیمشین کجا هست؟ تقریبا به همه جا سر زدم الان هم کلاسای حوزه هنری رو اسم نوشتم هنوز شروع نشده.قبلا هم کلاسای دانشگاه تهران رو می رفتم:cursing: اینجوری بود.کسی کلاسای حوزه رفته؟خوبه؟ اصلا برای شروع باید چی کار کنم؟لطفا یکی یا چند نفر به من بگن.:confused1:

bozorgi
10-04-22, 22:48
فقط خصوصی برای اینکه آموزش گاه فقط مسائل سطحی رو هر ترم جدید از اول میگن

و هیچی نمیدونن من خودم خصوصی یاد گرفتم یک نفر که تو اروپا یاد گرفته بود

Behnaz.B
10-04-22, 23:08
سلام کسی میدونه کلاسای خوب برای انیمشین کجا هست؟ تقریبا به همه جا سر زدم الان هم کلاسای حوزه هنری رو اسم نوشتم هنوز شروع نشده.قبلا هم کلاسای دانشگاه تهران رو می رفتم:cursing: اینجوری بود.کسی کلاسای حوزه رفته؟خوبه؟ اصلا برای شروع باید چی کار کنم؟لطفا یکی یا چند نفر به من بگن.:confused1:
موسسه گل آقا :victory:

منم سلام
10-05-05, 21:34
سلام
نگاهی هم به لینک زیر بیاندازید
رشته مولتی مدیا - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

shahdokht kuchulu
10-05-11, 20:07
سلام به همه کاربران و مسئولین کافه دیزاین من دیپلم کامپیوتر هستم میخوام تازه امسال کنکور بدم حالا سوالم اینه: میشه از طریق کاردانی یا کارشناسی کامپیوتر برم رشته انیمیشن آخه از موقعی که توی مدرسه با فلش کار کردم علاقه ام به انیمیشن بیشتر شده ممنون میشم دوستان کمکم کنید.
سلام من دانشجوی کاردانی انیمیشنم یه استاد دارم که می گه مدرک لیسانس انیمیشنشو از دانشکده ی صدا و سیما گرفته :blink: شرمنده بیشتر از این اطلاعاتی ندارم ;) امیدوارم موفق باشی

سمیه رحمتی خواه
10-06-15, 22:36
سلام دوست خوبم من خودم انیمیشن کار می کنم البته دو بعدی فکر می کنم بتونی برای دانشکده صدا وسیما شرکت کنی البته تنها شکم در رشته هنرستانت هست که می گی کامپیوتره تلاشت رو برای پیگیریت تحسین می کنم موفق باشی.

سمیه رحمتی خواه
10-06-15, 22:42
سلام دوست عزیز من نمی دونم علاقه شما به انیمیشن دو بعدی مربوط می شه یا سه بعدی اما پیشنهاد می کنم حتما اگر طراحیتون خوب نیست برای قوی شدنش تلاش کنید و همچنین بهتره از انیمیشن دو بعدی شروع کنید البته اگر می خواید به صورت حرفه ای دنبالشو بگیرید موفق باشید.

سمیه رحمتی خواه
10-06-15, 22:48
شاید ایران کارتون هم به دردتون بخوره

سونا
10-06-15, 23:03
مجتمع فنی هم کلاسای خوبی داره.

p@rissa
10-06-15, 23:13
مجله پیلبان هم هست.....

منم سلام
10-06-17, 14:40
سلام
مخصوص دوستان علاقه مند به انیمیشن
رشته مولتی مدیا - صفحه 3 - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

منم سلام
10-06-17, 14:41
سلام
رشته مولتی مدیا - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

عیار
10-06-18, 18:20
مرسي
سلام دوست عزیز
اگر میخوای انیمیشن کار کنی . یه کم حوصله و همت میخواد که باید داشته باشی
چون نتیجه کارت رو پایان کار میبینی ، و این پشت کار میخواد .....
انیمیشن تشکیل شده از چند بخش که هرکدوم برای خودشون دنیای خاص خودشون رو دارن :
طراحی کارکتر ، انیمه ، استوری بورد ، کارگردانی ، طراحی بک گراند (برای 2d ) ، لی اوت و ......
برای شما پیشنهاد میکنم از طراحیه بکگراند شروع کنی بهتره چون بیشتر با رشته ای که میخونی در ارتباطه .....
خواستی برات بیشتر توضیح میدم :)

Yadegari
10-06-23, 17:11
سلام.من بعد از مدتها برگشتم.امااین بار دستم پرتره:)
کنکور کارشناسی دادم.رتبم 135 شده.دارم برای امتحان عملی تمرین میکنم
از دوستانی که دراین مورد تجربه دارن راهنمایی میخوام(پیشا پیش ممنون)
راستی چه کتاب هایی برای سوالاتش باید بخونم
یه دنیا ممنون

paion
10-07-19, 18:07
به سایت ایران کارتون برید

abdellah.asgari
10-08-06, 19:48
سلام به همگی. میخوام یه انیمیشن دو بعدی با طراحی دستی بسارم.شنیدم با کورل میشه انیمیشن هم بسازی.البته فکر کنم با corel painter.اگه میشه یه راهنمایی بکنید.با اطلاعاتی که دارم میدونم این نوع انیمیشن ها رو با دست کار میکنن و با اسکنشون،با نرم افزار های مختلف رنگ آمیزی میکنن.حالا با توجه به اینکه من میخوام به کارم بافت بدم لطفا کمک کنید.:confused1:

ezatolah
10-08-06, 20:02

خیلی ها هستند که چند تا کارتون می بینند بعد به این رشته علاقمند می شن امیدوارم شما از اون گروه نباشید چون این رشته مثل پزشکی و مهندسی نیست که وقتی مدرکش رو داشتید بگید من دکترم و یا مهندسم بلکه باید خیلی تلاش کنید تا این نرم افزارهای چموش رو به خدمت بگیرید من به شما چند توصیه می کنم امیدوارم مفید واقع بشه
1 - طراحی را باید در حد بسیار خوب بلد باشید به نظر من بدون دانستن طراحی بیخود وقتتون رو در این رشته تلف نکنید شما اگر بهترین انیمیشن ها حتی در حد کارهای پیکسار رو هم برای بهترین دانشگاههای انیمیشن آمریکا که فقط با نمونه کار دانشجو می گیرند نه مثل اینجا با کنکور سراسری مثل ringling در فلوریدا و یا calarts در کالیفرنیا بفرستید قبول نمی شوید چون آنها فقط به طراحی شما نمره می دهند (یک تجربه شخصی)
2 - تجربه من اینه که به جای اینکه وقت تون رو در کلاسها صرف کنید از سی دی های آموزشی استفاده کنید طی مراحل زیر 1 - سی دی های آموزشی فارسی برای راه افتادن 2 - کتاب های فارسی برای اطلاعات تکمیلی و سی دی های آموزشی زبان اصلی از شرکت های gnomon و digital toturs و ... برای رفتن به سمت حرفه ای شدن
3 - و در آخر تمرین و تمرین و تمرین مهمترین عامل در موفقیت است من همیشه این کار رو با رانندگی مقایسه می کنم شما در کلاس تعلیم رانندگی راننده نمی شوید بلکه بعد از مدتی رانندگی و تمرین مداوم در خیابان راننده می شوید

soheil animator
10-08-08, 11:12
همون طور که دوستان دیگر اشاره کردن قدم اول قوی کردن طراحیه.اصولا انیمیشن هنریه که ارتباط مستقیم با قدرت تخیل در هنرهای بصری داره و به همین دلیل بهترین و مهمترین ابزار نمایش تخیل در قالب بینایی که طراحی باشه رو باید یاد بگیرید.البته انیمیشن در شاخه های تخصصی سه بعدی کامپیوتری تخصص هایی داره که نیاز کمتری به طراحی داره.مثلا دانستن طراحی برای طراحان شخصیت و فضا ضروریه اما برای انیماتور سه بعدی اهمیت کمتری داره.

paion
10-08-08, 20:32

بهترین کار از نظر من اینه که طراحی تون راقوی کنید بعد به کلاس کسانی برید که خودشون به صورت حرفه ایی کار میکنند.
بهترین استاد طراحی من آقای دانش اشراقی هست.
نمیدونم میشناسیدشون یا نه
ایشون با سن کمی که دارن از بهترین ها موفق ترین ها هستن.
استاد دانشگاه هستند
من خودم در خانه کاریکاتور ایران از شاگرداشون بودم
بهترین جا برای اینکه طراحیتون قوی بشه خانه کریکاتور ست چون ارتباط مستقیم داره با کارتون
این استادی هم که گفتم خودش گیم و بازی میسازه که در ایران اولی هست و با بازی های خارجی قابل مقایسه نیست. کارهشون فوق العاده است

الان نزدیک یه ساله که خودش آموزشگاه زده
گیم و بازی و طراحی و انیمیشن

تو تلویزیون هم نشون داده
هم کارهاش رو هم خودش را

اسم آموزشگاهش خانه کامپیوتر و گرافیک هست CGHOUSE که با همین اسم سایت داره و میتونی ثبت نام کنی
اگر تازه میخوای شروع کنی و هزینه بالایی نمیخوای بابت کلاسها بدی خانه کاریکاتور برو
تلفنش : 22868600

سوال یا مشکی داشتی پیام بده

امیدوارم به اندازه کافی راهنمایی کرده باشم

موفق باشی

Talieh
10-09-06, 18:39
سلام
افرادی که تو انیمیشن حرفه ای هستید.چندتا سوال؟:confused1:
برای یادگیری انیمیشن بهتره برم کلای خصوصی؟یا دانشگاه ؟
دانشگاه تو ایران کجاها بهتره؟
خارج از ایران چطور؟کجا بهتره و بورس تحصیلی تو این رشته داره؟
ممنون میشم راهنمایم کنید.:victory:
:)واقعا گیج شدم تو این موضوع منو راهنمایی کنیدمخصوصا اون هایی که جدا حرفه ای هستید ...

علي 125
10-09-08, 16:48
سلام به همه ي دوستان!يه ســـــــــوال؟؟؟!!!!شما براي نو جوان هايي مثل من كه تقريبا اول راه انيميشن هستن چه پيشنهادي دارين؟!(البته من انشالله امسال سال سوم هنرستانم رشته ي انيميشن)كلــــــي ممنـــــــون!:)

علي 125
10-09-08, 17:56
من كلاس حوزه هنري رفتم اگه خواستين ميتونم يه چيزايي بگم بهتون!!

shahdokht kuchulu
10-09-09, 03:22
سلام به همه ي دوستان!يه ســـــــــوال؟؟؟!!!!شما براي نو جوان هايي مثل من كه تقريبا اول راه انيميشن هستن چه پيشنهادي دارين؟!(البته من انشالله امسال سال سوم هنرستانم رشته ي انيميشن)كلــــــي ممنـــــــون!:)
سلام علی آقا
به کافه خوش اومدی:victory:
خب فک می کنم تو این تاپیک به اندازه ی کافی در این مورد بحث شده. یه سریم این جا بزن ولی اگه می خوای بچه ها بیشتر راهنماییت کنن، بهتره بگی چیزایی بلدی و به چه چیزایی(تکنیک و زمینه ی کاری) علاقه داری:)به هر حال سوم هنرستان زیادم اول راه نیست;)
موفق باشی:victory:

علي 125
10-09-09, 06:44
سلام شاهدخت خانم!ممنون از جوابتون راستش من فعلا در زمينه ي طراحي كاراكتر دوست دارم فعاليت كنم!ولي كار گرداني هم يه جورايي هدفمه!راستي الان كسي ميتونه منو كمك كنه آيا؟!!!در زمينه ي طراحي چطور؟؟؟؟!!:o

s.a.r.a
10-09-09, 08:33
به کافه خوش اومدی علی آقا,
من شخصا پیشنهاد میکنم نشریه های پیل بان (اولین نشریه انیمیشن ایران)رو حتما بگیری و بخونی خیلی خوب و مفیده.:)

a r a m
10-09-09, 18:15
www.shortfilmnewz.com www.filmfestivals.com www.filmfestivalworld.com سایتهایی هستند که اطلاعات خوب وجامعی در مورد جشنواره های خارجی به شما میدهند.موفق باشید.

علي 125
10-09-09, 18:15
سلام سارا خانم هم شهري!!!بله اين نشريه رو معمولا تهيه ميكنم ولي منظورم اين بود كه منو از تجربياتتون مستفيض كنين!بازم ممنون!

shahdokht kuchulu
10-09-14, 07:25
سلام سارا خانم هم شهري!!!بله اين نشريه رو معمولا تهيه ميكنم ولي منظورم اين بود كه منو از تجربياتتون مستفيض كنين!بازم ممنون!
خب از اون جایی که می خوای از تجربیات خودمون مستفیض بشی منم چن تا از تجربیات گرانقدرمو در اختیارت می ذارم:cool:
به تجربه ای که برات می گم کاملا ایمان دارم:D
منم وقتی هم سن و سال تو بودم(البته یکم بزرگ تر) یه دایی گرافیستی داشتم که از روی بزرگی یه روز نصیحتم کردو گفت:
ببین شاهدخت جان تو اگه می خوای انیماتور خوبی بشی باید با اصول گرافیک آشنا باشی!!! خب منم مثل همه ی جوونای این سن و سالی که آتیششون تنده و دوس دارن زود برن سر اصل مطلب به داییم گفتم: بی خیال دایی گرافیک سیخی چنده!!!(آخه اون موقع خداییش از گرافیک بدم میومد!!)ولی خب از وقتی وارد رشته ی انیمیشن شدم هر روز حسرت اینو می خوردم که چرا حرف داییمو جدی نگرفتم:'(
اینم یه توصیه به تو : اگه هدفت اینه که واقعا تو رشته ی انیمیشن موفق بشی به نظرم بهتره برا تحصیلات رشته ی گرافیکو بخونی، اونوقت برا ارشد انیمیشنو ادامه بدی (کاری که من بعد هشت ترم انیمیشن خوندن می خوام انجام بدم:blink:)
چیزی که حس می کنم بیشتر کسایی که با انیمیشن سر و کار دارن باهاش موافقن اینه که انیمیشن رشته ایه که تحصیلات صرف به هیچ وجه نمی تونه توش موجب موفقیت بشه و به نظرم گاهی پیش نیازاش خیلی هم تر از خودش باشه(تو به راحتی می تونی تو آموزش گاه ها و از طریق مختلف با اصولش آشنا بشی ولی یادگیری چیزی مثل گرافیک به نظرم به راحتی حاصل نمی شه )

shahdokht kuchulu
10-09-14, 09:08
در مورد طراحی کاراکتر مهم ترین نکته اینه که چیزی رو که تو مغزت داری بتونی به راحتی روی کاغذ پیاده کنی(مخصوصا در مورد کارهای انیمیشن که به خاطر ویژگی فانتزی شون به شدت به تخیل خلاق احتیاج دارن)
برای تصویر سازی خوب بیشتر از هر چیزی به یه آرشیو احتیاج داری(مجموعه ای از طراحی کاراکتر، تصویر سازی انواع کتاب و انیمیشن های مختلف-البته من قبل از هر کاری،چه طراحی کاراکتر باشه ، چه نوشتن فیلم نامه یا هر کار دیگه ای داشتن یک آرشیوکاملو توصیه می کنم) آشنایی با فنون و تکنیک های تصویر سازیم نکته ی دیگه ایه که باید بهش دقت کنی
خودم هر وقت یک کاراکتر توی ذهنمه اول فکر می کنم ببینم چه کاراکترهایی به طرحم نزدیکن گاهی به همبن اکتفا می کنم، گاهیم به سراغ فیلم ها و کتاب ها می رم و ازشون ایده می گیرم...
نکته ی دیگه ای که در مورد تصویر سازی مهمه، تجزیه و تحلیل کاراکتره هر کاراکتر بنا به موقعیت هاش (ویژگی های قومی، محل زندگی، صفات اخلاقی، خانواده، سطح تحصیلات و...) می تونه دارای چهره و ویژگی های مختلفی باشه(البته توجه به نوع اکشن فیلمم نکته ی مهمیه...نوع بدن و آناتومی کاراکتر در ایجاد اکشن به شدت تاثیر گذاره)
با توجه به این خصوصیات می تونی کاراکترتو طراحی کنی، البته یه نکته های کلی در مورد چهره ی کاراکترام هست: مثلا افراد بد جنس صورت مثلثی دارن یا آدمای با هوش پیشونی بلندی دارن یا...
در ضمن در مورد طراحی کاراکتر نوع تکنیکی که قراره مورد استفاده قرار بگیره به شدت تعیین کنندس ...(کاراکتری که برای یک کار سه بهدی استفاده می شه به هیچ وجه مناسب تکنیک کات اوت نیست)
خب فک کنم فعلا همن قدر کافی باشه، در مورد کارگردانی بعدا بیشتر صحبت می کنیم
:victory:

علي 125
10-09-14, 18:06
واي ممنون!بله خودم هم الان درحال جمع كردن اون آرشيوم!ولي راجع به گرافيك!برادر بنده گرهفيك مي خونن و در سطح حرفه اي در حال فعالتن حدودا ميشه كه ازش كمك بگيرم تا بخوام گرافيك بخونم؟!آخه فكر ميكنم عقب مي افتم:o:confused1:!ولي واقعا استفاده كردم!

Talieh
10-09-18, 20:32
بچه ها یعنی هیچ کس نیست که راهنماییم کنه؟:'(مدیران بخش انیمیشن شما اگر می دونید راهنماییم کنید؟
منتظرم دوستان خوبم.....:victory:

mahoni
10-10-31, 08:08
من مي خواهم كلاس انيميشن ثبت نام كنم ولي بين كلاس هاي مجتمع فني و حوزه هنري موندم كدوم رو انتخاب كنم لطفا اگر كسي اين كلاس ها رو رفته يا اطلاعاتي داره بهم كمك كنه يا اينكه اگر جاي خوب ديگري رو ميشناسيد بهم معرفي كنيد . خواهش ميكنم جواب بدهيد خيلي برام مهمه .

علي 125
10-11-02, 23:43
سلام راستش من کلاس طراحی کاراکتر حوزه هنری رو رفتم خیلی خوب بود فکر می کنم بقیه کلاس هاشون هم اینقدر استاندارد باشه!ولی من که دیروز تماس گرفتم گفتن که کلاس هاس موردیشون به جز مایا ÷اسسز لرگزار نمیشه انگار!متاسفانه! :(ولی کلاس های ترمی شون برقراره!به نظرم اگر میخواین برین چون فکر میکنم امکانات خوبی در اختیارشون قرار دادن!:)

yalda30
10-11-05, 07:05
یه بخشی از کار انیمیشن مربوط به مدل شیت کشیدن میشه که فکر میکنم وبلاگ خانم یلدا نصیریان فرد بتونه به بچه های علاقه مند کمک کنه.
http://yaldaanimation.persianblog.ir

http://www.cafedexign.com/-%20www.dandyandcompany.com/ex/wallpapers/Dandy_M.

علي 125
10-11-09, 02:16
دوستان سلام سخت نیازمند کلاس طراحیم!اگر جای خوبیتو تهران سراغ دارین ممنون میشم اگه یه خبری بدین!کلی مممون!

gesi
11-01-08, 15:32
چه جور کلاس برای طراحی ؟؟؟؟؟

sarrah
11-02-13, 18:57
سلام
من ميخوام تازه انيميشنو شروع كنم ازتون راهنمايي ميخوام واينكه كجا كلاس برم كه خوب باشه؟
ممنون

Hgg
11-02-13, 20:00
سوالی رو که میپرسید رو تو یه پست نمیشه جواب داد !
بالاخره باید از یه جایی شروع کرد دیگه
شما اول 2 بعدی یا 3 بعدی بودنشو مشخص کنید
اگه 2 بعدی بود که باید یه عمر بیتوین ( کلید های میانه ) بزنید تا انیماتور بشید
اگه 3 بعدی بود فیلم آموزش انیماتوری زیاد هست
موفق باشید

sarrah
11-02-13, 21:27
ممنونم من طراحی شخصیت دوست دارم کلاسی که خوب باشه در این زمینه میشناسید؟ من در کرجم.

yalda30
11-02-16, 21:06
دروبلاگ خانم یلدا نصیریان فرد ...مطالب بسیار ارزنده ای قرار داره ..که میتونه به بچه های علاقه منددر زمینه انیمیشن کمک بسیار زیادی بکنه ..این لینکی که براتون میزارم ..مربوط به وبلاگ ایشونه ودر مورد مدل شیت تو ضیحاتی دارن..
http://yaldaanimation.persianblog.ir/1388/5/31/

yalda30
11-04-16, 22:31
سلام دوستان ..خسته نباشید ..:Dببخشید که یه مقدار بیشتر از یه مقدار دیر شد..که اومدم جواب بدم به سوالتون ..:blushing::blushing::blushing::D:D

یه چند تا از دوستان ازم پرسیدن که چطوری حجم فایلهای انیمیشن رو میتونند کم کنند ..فکر کردم اینجا باید جوابشون رو بدم .....

اول از همه فایل مورد نظرت رو از طریق jetAudio باز میکنی ..بعد هم convert...سپس..convert video...
بعد پنجره ای براتون باز میشه ..شما Add Files رو انتخاب میکنید ..در اینجا ..فایل مورد نظر که باید حجمش رو پایین بیارید رو open میکنید
قسمت پایین ..سمت چپ ..file naming ...و دو تا گزینه پایین مربوط به مسیر ی و کیفیتی میشه که شما مشخص می کنید برای فایل مورد نظرتون .
بعد هم استارت رو میزنید ..
بعد از تموم شدن کار don رو کلیک میکنید و حجم فایلتون پایین میاد ..

48396

48397

48398

امیدوارم تو ضیحم کامل بوده باشه و مشکلتون حل بشه ..

مرسی ..و موفق باشید ..

ALI_eb
11-06-13, 01:16
باور میکنین من هنوز نمیدونم آرت ورک ها چه نقشی تو ساخت داره؟؟؟!!:confused1:

ALI_eb
11-06-15, 13:57
من هنوز منتظر جوابم....:confused1:

yalda30
11-06-15, 14:14
من هنوز منتظر جوابم....:confused1:

علی ..؟؟راستش من متوجه نشدم منظورت چیه ؟؟؟؟:confused1::confused1::confused1::confused 1::confused1::confused1:توضیحی که داده بودی کامل نبود ..:blink::confused1::o;)

ALI_eb
11-06-15, 17:55
علی ..؟؟راستش من متوجه نشدم منظورت چیه ؟؟؟؟:confused1::confused1::confused1::confused 1::confused1::confused1:توضیحی که داده بودی کامل نبود ..:blink::confused1::o;)

منظورم اینه که آرت ورک ها مثل مدل شیت و پز شیت تو پیشبرد پروژه و تکمیلش نقش داره یا نه؟؟!یا فقط برا اینه که مثلا بعد از اکران منتشر بشن...؟خلاصه منظورم اینه که آرت ورک ها برای چی بوجود میان؟!!

yalda30
11-06-16, 22:07
منظورم اینه که آرت ورک ها مثل مدل شیت و پز شیت تو پیشبرد پروژه و تکمیلش نقش داره یا نه؟؟!یا فقط برا اینه که مثلا بعد از اکران منتشر بشن...؟خلاصه منظورم اینه که آرت ورک ها برای چی بوجود میان؟!!

تا اونجاییکه من تحقیق کردم ..ارت ورکها ..کاربردشون توی پیش تولیده ..در واقع برای اینکه اعضای تیم با فضای ذهنی کارگردان بیشتر اشنا شده و ذهنیت کارگردان رو نسبت به موضوع کار بهتر درک کنند ..قبل از مدلسازی یا هر کار دیگه ای طرحهایی از فضای مورد نظر و کاراکترها تا حدودی کشیده میشه ...یه جورایی کانسپت شیت هم هستن ..در اکثر پروژه های بزگ اروپایی و امریکایی ..این طرحها بعد از تولید فیلم ..منتشر میشن ...
اگه بازم کسی هست که اطلاعات دقیقتر و بهتری داشته باشه ..خوشحال میشیم ببینیم و بخونیم ..:D:D:D:D

ALI_eb
11-06-17, 21:08
آهان.....!!!!یعنی آرت ورک ها همون کانسپت ها و ملزومات پیش تولیده که بعدا منتشر میشن و میشن آرت ورک......؟؟!!چه با مزه....:d

ALI_eb
11-06-23, 19:37
دوستان اینجا کسی سایتی میشناسه که e-book رایگان(free) بشه ازش داملود کرد؟!!:confused1:

حسام
11-06-27, 22:33
این هم سواله.. هم جواب :

برای ساخت کارتون Cars 2 به چه سخت افزاری نیاز داریم؟

53768

چند روزی است که اکران کارتون جدید Cars 2 آغاز شده است. فارغ از اینکه چقدر به تماشای کارتون ها علاقمند باشید، دانستن این موضوع که برای ساخت هر کدام از این کارتون ها چقدر وقت و سخت افزار مصرف میشود خالی از لطف نیست. ‏

شرکت پیکسار دوست دارد در هر انیمیشن جدید اش مرزهای سخت افزاری جدیدی را پشت سر بگذارد و این را قبلا هم در کارهای زیاد این شرکت مانند Up و داستان اسباب بازی ۳ دیده ایم. ‏

افکت های تصویری در انیمیشن جدید آنقدر زیاد شده که این شرکت مجبور شده اندازه مزرعه رندر سازی اش را سه برابر کند تا قدرت پردازشی لازم را برای رندر کردن این کارتون داشته باشد. ‏

اما رندر سازی چیست؟ اگر در کار انیمیشن های سه بعدی باشید می دانید که به مرحله تبدیل مدل های سه بعدی به تصاویر ویدیویی «رندر کردن» می گویند. بسته به اینکه مدل سه بعدی شما چقدر پیچیده باشد و از چه میزان افکت استفاده کرده باشید این رندر کردن زمان می برد. سخت افزار کامپیوتر شما هم در سرعت این رندر سازی تاثیر زیادی دارد. ‏

در ساختن چنین کارتون هایی موضوع از یک کامپیوتر برای رندر کردن خارج است. صحنه های ساخته شده آنقدر پیچیده هستند که برای رندر کردن هر کدام به ده ها و گاهی صدها کامپیوتر با پردازشگرهای قدرتمند نیاز است. که به آن مزرعه رندر سازی می گویند. ‏

حالا فکر می کنید برای رندر کردن کارتون جدید Cars 2 از چقدر پردازشگر استفاده شده؟ شرکت پیکسار می گوید مزرعه رندر سازی اش توسط شرکت دل ساخته شده و ۱۲۵۰۰ هسته !!! پردازشگر کار رندر سازی تصاویر این کارتون را انجام می داده اند. ‏

نکته جالب تر اینجا است که حتی با استفاده از این همه توان سخت افزاری، رندر کردن هر فریم از کارتون به طور متوسط ۱۱.۵ ساعت زمان می برده است. در مورد صحنه های اکشن این زمان حدود ۸۰ تا ۹۰ ساعت برای هر فریم بوده است. ‏

احتمالا می دانید که هر ثانیه از انیمیشن معمولا شامل ۳۰ فریم است. بنابراین برای رندر شدن هر ثانیه از این کارتون تقریبا ۳۴۵ ساعت زمان صرف شده است!!!!

منبع: نارنجی

Navid
11-06-28, 02:11
این هم سواله.. هم جواب :

برای ساخت کارتون Cars 2 به چه سخت افزاری نیاز داریم؟

53768

چند روزی است که اکران کارتون جدید Cars 2 آغاز شده است. فارغ از اینکه چقدر به تماشای کارتون ها علاقمند باشید، دانستن این موضوع که برای ساخت هر کدام از این کارتون ها چقدر وقت و سخت افزار مصرف میشود خالی از لطف نیست. ‏

شرکت پیکسار دوست دارد در هر انیمیشن جدید اش مرزهای سخت افزاری جدیدی را پشت سر بگذارد و این را قبلا هم در کارهای زیاد این شرکت مانند Up و داستان اسباب بازی ۳ دیده ایم. ‏

افکت های تصویری در انیمیشن جدید آنقدر زیاد شده که این شرکت مجبور شده اندازه مزرعه رندر سازی اش را سه برابر کند تا قدرت پردازشی لازم را برای رندر کردن این کارتون داشته باشد. ‏

اما رندر سازی چیست؟ اگر در کار انیمیشن های سه بعدی باشید می دانید که به مرحله تبدیل مدل های سه بعدی به تصاویر ویدیویی «رندر کردن» می گویند. بسته به اینکه مدل سه بعدی شما چقدر پیچیده باشد و از چه میزان افکت استفاده کرده باشید این رندر کردن زمان می برد. سخت افزار کامپیوتر شما هم در سرعت این رندر سازی تاثیر زیادی دارد. ‏

در ساختن چنین کارتون هایی موضوع از یک کامپیوتر برای رندر کردن خارج است. صحنه های ساخته شده آنقدر پیچیده هستند که برای رندر کردن هر کدام به ده ها و گاهی صدها کامپیوتر با پردازشگرهای قدرتمند نیاز است. که به آن مزرعه رندر سازی می گویند. ‏

حالا فکر می کنید برای رندر کردن کارتون جدید Cars 2 از چقدر پردازشگر استفاده شده؟ شرکت پیکسار می گوید مزرعه رندر سازی اش توسط شرکت دل ساخته شده و ۱۲۵۰۰ هسته !!! پردازشگر کار رندر سازی تصاویر این کارتون را انجام می داده اند. ‏

نکته جالب تر اینجا است که حتی با استفاده از این همه توان سخت افزاری، رندر کردن هر فریم از کارتون به طور متوسط ۱۱.۵ ساعت زمان می برده است. در مورد صحنه های اکشن این زمان حدود ۸۰ تا ۹۰ ساعت برای هر فریم بوده است. ‏

احتمالا می دانید که هر ثانیه از انیمیشن معمولا شامل ۳۰ فریم است. بنابراین برای رندر شدن هر ثانیه از این کارتون تقریبا ۳۴۵ ساعت زمان صرف شده است!!!!

منبع: نارنجی

"نارنجی" سایت جالبیه با مطالب خوبی که معمولا از منابع معتبری ترجمه میشن.اما ظاهرا تو این مطلب اشتباهی پیش اومده.
345 ساعت برای هر ثانیه، یعنی ساخت این فیلم 112 دقیقه ای، 264 سال زمان برده! (بدون در نظر گرفتن صحنه های اکشن)

calypso
11-09-05, 13:50
سلام
میشه لطفا یکی فرق بین رشته های تصویر سازی و تصویر متحرک و ارتباط تصویری رو توضیح بده؟؟من که گیج شدم.

سميه
11-10-24, 23:16
سلام
من توي يه سي دي عكس اين عكس رو پيدا كردم مي خوام بدونم كسي در موردش اطلاعاتي داره يا نه؟ اينكه براي انيميشني يا لينكي در مورد؟

ممنونم

سميه
11-10-25, 15:34
كسي اطلاعاتي در مورد عكس بالا پيدا نكرد.:d
اگه تونستيد توي گوگل سرچ كنيد فكر كنم براي من فيلتر بوده.
اسمش هست b-escalier

سميه جان مطمئني اسمش همينه ؟چون من سرچ كردم تصوير يه تعداد ساختمون اومد ...با كلمهي انيميشن هم سرچ كردم ..فقط همين تصويري كه خودت گذاشته بودي ..ا.ومد ...واصلا باز نميشد ..
باز ميگردم ببينم چي ميشه ..!(:

AREF 3D
11-10-26, 11:41
سلام دوست عزیز .این نقاشی کار دسته با photoshop و در انیمیشن های 2بعدی کار میشه .ببخشید چون من کارم 3بعدیه چیز زیادی نمیدونم. همینقد :d:victory:موفق باشی

Ahmad Rad
11-10-26, 14:52
سلام
من توي يه سي دي عكس اين عكس رو پيدا كردم مي خوام بدونم كسي در موردش اطلاعاتي داره يا نه؟ اينكه براي انيميشني يا لينكي در مورد؟

ممنونم

سیلوین مارک (http://www.linkedin.com/pub/dir/Sylvain/Marc)

مدیر شبکه کارتون اروپا

لندن ، انگلستان

مدیرتوسعه هنری (طراح ، انیماتور ، composit و طراح کاراکتر ) در لایکا
انیماتور کاراکتر در Framestore - CFC
طراحی پیچ در مصائب عکسها پاریس
طراح کاراکتر در سحر و جادو - lab و ...

نمونه دیگری از کارهای سیلوین مارک

62769 62770 62771

62772 62773 62774

62775 62776

سميه
11-11-10, 20:56
ممنونم اقاي راد
البته من هم سايتش رو پيدا كردم به چه سختي اما فيــــــــــــــــلتر بود
حالا اينا همه تصويرسازي هستند ديگه؟
شكر خدا سايتي كه ضميمه فرمودين فيــــــــــــــــلتر نيست. آخدا
بازم مرسي

shahdokht kuchulu
11-11-26, 01:42
سلام
من دنبال منبع در مورد دکوپاژ می گردم.
کسی می تونه نمونه ی دکوپاژ حتی در حد یکی دو صفحه در اختیارم بذاره؟:blushing:
ثواب داره به خدا :d

Ahmad Rad
11-11-27, 00:01
سلام
من دنبال منبع در مورد دکوپاژ می گردم.
کسی می تونه نمونه ی دکوپاژ حتی در حد یکی دو صفحه در اختیارم بذاره؟:blushing:
ثواب داره به خدا :d

اگر کمی صبر کنی که ز غوره حلوا سازی برات مطلب میارم. حدود یک هفته. ولی یه کتاب دارم که اسم و مشخصاتشو فردا براتون میذارم که فکر کنم گیرتون بیاد.

Ahmad Rad
11-11-29, 00:56
دکوپاژ (تصویرنامه) فیلم و برنامه‌های تلویزیونی

کیومرث مبشری

نشر نی

در این کتاب, مبحث (دکوپاژ) یا تقسیم صحنه‌های طولانی به قطعات تصویری, ذیل هفت بخش اصلی تشریح شده است .این بخش‌ها عبارت‌اند ازدکوپاژ داستان فیلم, فیلم‌نامه مستند, فیلم‌نامه تله‌پوئم, کارتون (انیمیشن), نمایش عروسکی و برنامه تلویزیونی) که به همراه تعاریف, تصاویر و فیلم‌نامه یک فیلم فراهم آمده است.

shahdokht kuchulu
11-11-29, 14:21
با تشکر از احمد آقا :victory:
خوب اینم یه منبع (http://asta.blogfa.com/post-70.aspx) که توش توضیح مختصری در مورد دکوپاژ داده. هر چند هنوز نتونستم یه کار آماده پیدا کنم ولی خوب، اینم بدک نیست;)

ALI_eb
12-01-01, 02:54
دوستان کسی از این تاپیک معرفی کتاب خبری نداره؟

s.a.r.a
12-01-11, 12:42
سلام من یه سری ویدئو دانلود کردم با فرمت.flv میخوام ببرم تو پریمایر نمیشه -چیکار میشه کرد؟;)

ALI_eb
12-01-11, 12:55
واقعا این فرمت ها مساله ایه!منم درگیرش هستم دوستان هرکسی اطلاع داره بگه لطفا! آیا کار با یه کانورتر حل میشه؟؟!!

Davood_T
12-01-11, 15:16
سلام
FLV بیشتر فرمتی که برای پخش در سایت ها استفاده میشه.
بهتر است با یک نرم افزار فرمتش را تغییر دهی .

از اینجا می تونی لیست نرم افزارها را ببینی .
http://mihandownload.com/cat_19/cat_20/index.php

ALI_eb
12-01-11, 17:48
این نرم افزار ها که فقط مخصوص Flv نیست؟!

s.a.r.a
12-01-11, 18:14
یه کانونتور خوب پیدا کردم::victory:

www.flvconverter.biz/download/flv-converter-428237.exe (http://www.cafedexign.com/www.flvconverter.biz/download/flv-converter-428237.exe)

Davood_T
12-01-11, 20:43
این نرم افزار ها که فقط مخصوص Flv نیست؟!

این نرم افزار تمام فرمتها را از جمله FLV ساپورت می کنه.

http://www.effectmatrix.com/total-video-converter

ALI_eb
12-01-11, 20:59
یه کانونتور خوب پیدا کردم::victory:

www.flvconverter.biz/download/flv-converter-428237.exe (http://www.cafedexign.com/www.flvconverter.biz/download/flv-converter-428237.exe)

لینک خرابه!

sefahos
12-02-08, 22:19
بچه ها یه سوال...تکنیک" کات اوت" رو با چه نرم افزاری میشه کار کرد؟؟؟؟؟

Hgg
12-02-08, 22:26
بچه ها یه سوال...تکنیک" کات اوت" رو با چه نرم افزاری میشه کار کرد؟؟؟؟؟

اصولی ترین روش استفاده از نرم افزارهای 3 بعدی هستش

چون توی 2 بعدی احتمال اشتباه کردن در حرکت وجود داره ( اصطلاحاً وول زدن !!!! ) ولی در 3 بعدی نه

sefahos
12-02-08, 22:40
اصولی ترین روش استفاده از نرم افزارهای 3 بعدی هستش

چون توی 2 بعدی احتمال اشتباه کردن در حرکت وجود داره ( اصطلاحاً وول زدن !!!! ) ولی در 3 بعدی نه
ممنون ولی نرم افزار های سه بعدی مثل 3d max و مایا??

Hgg
12-02-08, 22:45
ممنون ولی نرم افزار های سه بعدی مثل 3d max و مایا??

خواهش میکنم

بله

یه نکته ی مهم هم هست
توی نرم افزار قدرت ریگ کردن شما خیلی بالاست و میتونید با اسکریپت خیلی از ریزه کاری های کات اوت رو دربیارین که به صورت اتوماتیک اجرا بشن و وقت گیر نباشن ;)
مثلاً اگر کمر رو بردین جلو پاها یه تکونی بخورن

ALI_eb
12-02-09, 00:15
فکر نمی کنم اصولی ترین روش انیمیت کات اوت برنامه ی 3 بعدی باشه و این اولین باری بود که این رو شنیدم خب شاید هم ممکنه که من باهاش آشنا نبودم در هر صورت این هم یک روشه ولی تا اونجا که من میدونم میتونین از برنامه افتر افکت استفاده کنین .
خیلی دوست دارم راجع به انیمیت کات اوت در نرم افزار سه بعدی بدونم میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
یعنی کاراکتر یه جورایی باید مدل بشه؟

Hgg
12-02-09, 00:22
فکر نمی کنم اصولی ترین روش انیمیت کات اوت برنامه ی 3 بعدی باشه و این اولین باری بود که این رو شنیدم خب شاید هم ممکنه که من باهاش آشنا نبودم در هر صورت این هم یک روشه ولی تا اونجا که من میدونم میتونین از برنامه افتر افکت استفاده کنین .
خیلی دوست دارم راجع به انیمیت کات اوت در نرم افزار سه بعدی بدونم میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
یعنی کاراکتر یه جورایی باید مدل بشه؟

برای اینکار هم از افتر استفاده میشه کرد هم فلش هم خیلی نرم افزارهای دیگه
به عنوان به فرد مطلع و با تجربه میگم نرم افزار 3 بعدی از همه بهتره و کلی هم دلیل دارم برای حرفم

بزرگترین چیزی که 3 بعدی داره و اونها ندارن امکان ریگ کردن کاراکتره ( که توی فلش جدید ریگ اضافه شده ولی در حد بسیار ابتدایی و ناکارآمده )

بله کاراکتر به صورت یه پلن تخت مدل میشه

Hgg
12-02-11, 14:33
بهترین کار کات اوتی که دیدم ( داخلی ) کاری بوده به نام عیاران به نویسندگی و کارگردانی محمد رضا زهاب و تولید 81
اگه پیداش کردین حتماً نگاش کنید انیماتوریه بی نظیری داره
در ضمن داخل مکس جمع شده ;)

پرنده آبی
12-02-27, 11:11
خیلی ها هستند که چند تا کارتون می بینند بعد به این رشته علاقمند می شن امیدوارم شما از اون گروه نباشید چون این رشته مثل پزشکی و مهندسی نیست که وقتی مدرکش رو داشتید بگید من دکترم و یا مهندسم بلکه باید خیلی تلاش کنید تا این نرم افزارهای چموش رو به خدمت بگیرید من به شما چند توصیه می کنم امیدوارم مفید واقع بشه
1 - طراحی را باید در حد بسیار خوب بلد باشید به نظر من بدون دانستن طراحی بیخود وقتتون رو در این رشته تلف نکنید شما اگر بهترین انیمیشن ها حتی در حد کارهای پیکسار رو هم برای بهترین دانشگاههای انیمیشن آمریکا که فقط با نمونه کار دانشجو می گیرند نه مثل اینجا با کنکور سراسری مثل ringling در فلوریدا و یا calarts در کالیفرنیا بفرستید قبول نمی شوید چون آنها فقط به طراحی شما نمره می دهند (یک تجربه شخصی)
2 - تجربه من اینه که به جای اینکه وقت تون رو در کلاسها صرف کنید از سی دی های آموزشی استفاده کنید طی مراحل زیر 1 - سی دی های آموزشی فارسی برای راه افتادن 2 - کتاب های فارسی برای اطلاعات تکمیلی و سی دی های آموزشی زبان اصلی از شرکت های gnomon و digital toturs و ... برای رفتن به سمت حرفه ای شدن
3 - و در آخر تمرین و تمرین و تمرین مهمترین عامل در موفقیت است من همیشه این کار رو با رانندگی مقایسه می کنم شما در کلاس تعلیم رانندگی راننده نمی شوید بلکه بعد از مدتی رانندگی و تمرین مداوم در خیابان راننده می شوید
با سلام
من تازه با این سایت آشنا شدم و چون احتیاج به راهنمایی داشتم ،اکثر مطالب این موضوع رو خوندم. من رشته کارشناسیم کامپیوتر بود و میخواستم برای ارشد انیمیشن شرکت کنم و همین کار رو هم انجام دادم و یه هقته ای از کنکورم میگذره .ولی برای آزمون عملی کاملا دستم خالیه نیاز شدید و فوری دارم که بهم بگین برای این آزمون چه چیزی باید آماده کنم یا چی رو باید بدونم.توضیح اینکه من کمی طراحی بلدم ولی میدونم که کافی نیست.لطفا توضیح واضحی بدین چون من هیچ راهنمای دیگه ای ندارم. با تشکر فراوان.

Hgg
12-02-27, 11:34
با سلام
من تازه با این سایت آشنا شدم و چون احتیاج به راهنمایی داشتم ،اکثر مطالب این موضوع رو خوندم. من رشته کارشناسیم کامپیوتر بود و میخواستم برای ارشد انیمیشن شرکت کنم و همین کار رو هم انجام دادم و یه هقته ای از کنکورم میگذره .ولی برای آزمون عملی کاملا دستم خالیه نیاز شدید و فوری دارم که بهم بگین برای این آزمون چه چیزی باید آماده کنم یا چی رو باید بدونم.توضیح اینکه من کمی طراحی بلدم ولی میدونم که کافی نیست.لطفا توضیح واضحی بدین چون من هیچ راهنمای دیگه ای ندارم. با تشکر فراوان.

سلام
فکر میکنم برای شروع بهترین منبع کتاب ریچارد ویلیامز هستش
Richard Williams - The Animator's Survival Kit

سرچ کنید پیدا میشه

پرنده آبی
12-02-27, 11:43
سلام

سرچ کنید پیدا میشه

توی وب باید دنبالش بگردم یا کتابفروشی ها؟

پرنده آبی
12-02-27, 11:50
سلام

سرچ کنید پیدا میشه

پیداش کردم، ولی این که فروشیه!!!

Hgg
12-02-27, 11:54
پیداش کردم، ولی این که فروشیه!!!

خدمت شما (http://www.4shared.com/get/EcU6_l_4/RichardWilliams-TheAnimatorsSu.html;jsessionid=0142AD74FE9CA19C8AB 7184BD75D11AE.dc323)

پرنده آبی
12-02-27, 12:35
خدمت شما (http://www.4shared.com/get/EcU6_l_4/RichardWilliams-TheAnimatorsSu.html;jsessionid=0142AD74FE9CA19C8AB 7184BD75D11AE.dc323)

بسیار ممنون، کمک بزرگی بود

Hgg
12-02-27, 12:37
بسیار ممنون، کمک بزرگی بود

خواهش میکنم
این رو هم مطالعه بفرمائید
http://www.cafedexign.com/showpost.php?p=9246&postcount=2
اعتبار کاربران و مدیران - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران

Nirsan#7
12-05-10, 03:53
كسي اطلاعات درباره ي وركشاپ تصويرسازي و طراحي كاراكتر و مدلسازي ، كه همزمان در تهران و مشهد برگزار ميشه نداره؟!
فقط ميدونم مهلت ثبت نامش تا 23 ارديبهشته....
اگر پوسترشو هم پيدا كردين خبر بدين......!!!!!.......

حسام
12-05-10, 03:59
كسي اطلاعات درباره ي وركشاپ تصويرسازي و طراحي كاراكتر و مدلسازي ، كه همزمان در تهران و مشهد برگزار ميشه نداره؟!
فقط ميدونم مهلت ثبت نامش تا 23 ارديبهشته....
اگر پوسترشو هم پيدا كردين خبر بدين......!!!!!.......
میدونم مشهد ، آقای محمود آزاد نیا و یکی دوتا از دوستان دیگرم ... این ورکشاپ رو دارند.
یه اسمس هم امشب برام اومد... که اطلاعات بیشتر رو از این شماره تلفن میتونین بگیرین..
منم فردا ایشالا زنگ میزنم... چون خیلی دوست دارم شرکت کنم
09155108697
اخرین مهلت 23 اردیبهشت.. محل ثبت نام هم پارک ملت ، مجتمع امام رضا (ع) دفتر انیمیشن

این جا هم میتونین ایمیلتون رو وارد کنید تا مشخصاتش براتون بیاد
http://www.cgart.ir/challenges/dragonslair/workshops.htm

free.will77
12-05-28, 17:12
سلام به همگی...
من رتبه ی ارشدم واسه زیر گروه انیمیشن 15 شد. میخواستم اگه کسی اطلاع داره که کجا میتونم واسه دوره های آمادگی امتحان عملی انیمیشن برم، بهم کمک کنه. و واسه انتخاب رشته، اول هنر تهران رو بزنم یا تربیت مدرس رو؟ کدوم بهتره و چرا؟

salmaa
12-07-11, 20:15
سلام
من یه طرح برای ساخت انیمیشن دو دقیقه ای دارم.
می خواستن از من بخرن، حالا سوالم اینه که قیمت معمول و قانونیش چنده؟
سرم کلاه نره!
زود جواب بدید،خواهشا

yalda30
12-07-11, 20:52
سلام
سرم کلاه نره!
زود جواب بدید،خواهشا

خب ..اینکه چه کسی میخواد طرحتونو بخره مهمه ..اگه سازمان باشه طرفتون ....اونها قیمتهای خودشونو دارن ..یک قرون هم کم یا زیاد نمیدن ..اما اگه قراره یک شخص از شما طرحتونو بخره ..دیگه توافقیه ..و هر شخصی قیمت خودشو میده ..
بعد اینکه ..شما طرحتونو فقط دارید میفروشید یا فیلمنامه هم هست ..که طبیعتا باز قیمت فرق میکنه ..
همچنین اینکه شما تهران زندگی میکنید یا شهرستان هم باز رو قیمت تاثیر میزاره ..
کارهای کوتاه گرونتر از کارهای بلنده ..ولی این درصورتیه که فیلمنامه همراش باشه و فقط طرح و ایده نباشه ..

Hgg
12-07-11, 21:18
سلام
سرم کلاه نره!
زود جواب بدید،خواهشا

خب ..اینکه چه کسی میخواد طرحتونو بخره مهمه ..اگه سازمان باشه طرفتون ....اونها قیمتهای خودشونو دارن ..یک قرون هم کم یا زیاد نمیدن ..اما اگه قراره یک شخص از شما طرحتونو بخره ..دیگه توافقیه ..و هر شخصی قیمت خودشو میده ..
بعد اینکه ..شما طرحتونو فقط دارید میفروشید یا فیلمنامه هم هست ..که طبیعتا باز قیمت فرق میکنه ..
کارهای کوتاه گرونتر از کارهای بلنده ..ولی این درصورتیه که فیلمنامه همراش باشه و فقط طرح و ایده نباشه ..

فکر میکنم خیلی مهم تر از درآمد و مشخص کردن مبلغ هر ثانیه !! این مهم باشه که بعد از تموم شدن پروژه ، اون رو بگیرید دستتون و هر جا رفتین بگین این نمونه کار منه ;)

salmaa
12-07-11, 23:23
کارهای کوتاه ز کارهای بلنده ..ولی این درصورتیه که فیلمنامه همراش باشه و فقط طرح و ایده نباشه ..

مرسی از راهنمایی تان
موسسه اش هم تهرانه
خریدار هم یه موسسه دولتی
فقط یه طرحه نه فیلمنامه
در حد دو دقیقه است
حالا گفتند قیمت رو تو تایین کن
بگم چند؟؟؟؟؟؟
زود جواب بدید فکر کنم فردا باید خبرش رو بدم
ایشالا فروختم خبرتون می کنم

yalda30
12-08-21, 20:43
سلام دوستان ..ایا کسی هست که اموزش فارسی کرل پینتر 12 رو داشته باشه ..؟؟تو اینترنت گشتم فقط اورجینالش بود ..شدیدا احتیاج دارم ..

Hgg
12-08-21, 22:05
سلام دوستان ..ایا کسی هست که اموزش فارسی کرل پینتر 12 رو داشته باشه ..؟؟تو اینترنت گشتم فقط اورجینالش بود ..شدیدا احتیاج دارم ..

سلام
من تا حالا ندیدم ، فکر نکنم پیدا بشه ، حتی آموزش پینت با فتوشاپ هم نیست ( فارسی )

yalda30
12-08-22, 01:05
سلام
من تا حالا ندیدم ، فکر نکنم پیدا بشه ، حتی آموزش پینت با فتوشاپ هم نیست ( فارسی )

الان من باید چیکار کنم ؟؟:(

Hgg
12-08-22, 01:35
الان من باید چیکار کنم ؟؟:(

آموزشهای خارحی رو دانلود کن و کار کن باهاش

سميه
12-09-29, 13:31
سلام
كسي اين جا مي دونه طراح كاراكتر انيميشن brave كيه؟
كاراش شبيه enriquefernandez0 است اما مطمئن نيستم!

Hgg
12-09-29, 14:15
سلام
كسي اين جا مي دونه طراح كاراكتر انيميشن brave كيه؟
كاراش شبيه enriquefernandez0 است اما مطمئن نيستم!

Carter Goodrich

http://cdn.lightgalleries.net/4d935d0804b23/images/cartergoodrich-sm-2.jpg

bella
13-04-30, 20:32
چنتا سوال داشتم البته یه سریاش نمیدونم مربوط به این تاپیک میشه یا نه..اگر نبود از مدیر محترم خواهشمندم زحمت جابه جابه جاییش رو بکشن:victory:
1-طراحی کاراکتری که در نظر داری اگه فقط دستی باشه..بدون نرم افزار..باش میشه تو بازار کار حرفی برا گفتن داشته باشی؟و یا اینکه باید تحصیل کرده این رشته باشی و کار ازموده؟(هم داخل ایران و خارج)
2-رشته انیمیشن ارشد رو شنیدم دانشگاه صدا سیما داره و فکر کنم هنر...ینی فقط این دوتا؟!
3-برا این شرکت های انمیشن سازی یا صدا و سیما...با فرض همون حالت دستی بدون نرم افزار..میشه حرفی برا گفتن داشت؟به غیر از این دوتایی که گفتم..دیگه چه جاهایی انیمیشن میخوان...یا با طراحی کاراکتر میشه سفارش گرفت؟
4- برا یاد گرفتن انیمیشن سازی باید چی کار کرد؟(اصول و قانوناشو)...و همین طور چه نرم افزارهایی؟
سوالام یه خورده زیاد شدن:cool:..ممنون میشم راهنماییم کنین

sasa123
13-04-30, 21:02
بلا جونم سلللللللللللللللللللللللا م دیدی فعلا تاپیک بسته شده
در مورد سوالات من زیاد نمیدونم ولی توی دانشگام افرادی میان در مورد بازار کار صحبت میکنند(شاگردای استادام) اونها ما رو ترقیب میکنن که شروع کنیم به طراحی کاراکتر و یادگیری انیمیت چون معتقد بودند کسانی که اینها رو بلد باشند از همه ی کسانی که به نوعی می گویند در این رشته فعالیت میکنند جلو ترند(این حرف اونا بود)و حتی یکیشون میگفت من هم خارج کار کردم هم توی ایران (خیلی از خودراضی بودا)میگفت چون همونایی که بهت گفتم را در حد عالی بلدم شرکت های انیمیشنی توی تهران علاوه بر اینکه بهش حقوق ماهیانه رو میداند یه زمانم میزارند تا نرم افزارای مورد احتیاجشو بهش یاد بدن البته خدایش کاراش حرف نداشت عین انیمیشن های خارجی بود.
استادم میگه فقط طرح روی کاغذ هر وقت روی کاغذ حرفه ای شدی اونوقت برو با قلمو نرم افزارو ... که هر چه بیشتر تلاش کنی زودتر میتونی کارای کاملتر انجام بدی
بلا جان نمیدونم اینجا میتونم بگم ولی میگم یه بار که چیزی نمیشه سایت پروپرشیا propersia البته به خاطر یکمی از تغییرات در سایتشون برای بعضی کامپیوتر ها خرابه به صورت موقت ان شاله برای تو نباشه اونجا در بخش چگونه وارد انیمیشن بشم خیلی از جواب سوالاتتو میتونی بگیری و هر سوالی داشتی میتونی از آقای بابک جعفرقلیان راجب انیمیشن بپرسی
ببخشید اگه کامنتم (انقدر طولانی) مورد استفادت قرار نگرفت:blushing:

bella
13-05-01, 16:39
بلا جونم سلللللللللللللللللللللللا م دیدی فعلا تاپیک بسته شده
در مورد سوالات من زیاد نمیدونم ولی توی دانشگام افرادی میان در مورد بازار کار صحبت میکنند(شاگردای استادام) اونها ما رو ترقیب میکنن که شروع کنیم به طراحی کاراکتر و یادگیری انیمیت چون معتقد بودند کسانی که اینها رو بلد باشند از همه ی کسانی که به نوعی می گویند در این رشته فعالیت میکنند جلو ترند(این حرف اونا بود)و حتی یکیشون میگفت من هم خارج کار کردم هم توی ایران (خیلی از خودراضی بودا)میگفت چون همونایی که بهت گفتم را در حد عالی بلدم شرکت های انیمیشنی توی تهران علاوه بر اینکه بهش حقوق ماهیانه رو میداند یه زمانم میزارند تا نرم افزارای مورد احتیاجشو بهش یاد بدن البته خدایش کاراش حرف نداشت عین انیمیشن های خارجی بود.
استادم میگه فقط طرح روی کاغذ هر وقت روی کاغذ حرفه ای شدی اونوقت برو با قلمو نرم افزارو ... که هر چه بیشتر تلاش کنی زودتر میتونی کارای کاملتر انجام بدی
بلا جان نمیدونم اینجا میتونم بگم ولی میگم یه بار که چیزی نمیشه سایت پروپرشیا propersia البته به خاطر یکمی از تغییرات در سایتشون برای بعضی کامپیوتر ها خرابه به صورت موقت ان شاله برای تو نباشه اونجا در بخش چگونه وارد انیمیشن بشم خیلی از جواب سوالاتتو میتونی بگیری و هر سوالی داشتی میتونی از آقای بابک جعفرقلیان راجب انیمیشن بپرسی
ببخشید اگه کامنتم (انقدر طولانی) مورد استفادت قرار نگرفت:blushing:
سلام عزیزم،اره..ممنونم ازت،کارتو خوب انجام دادی،در مورد کم کاری بچها،چیزی نگم فکر کنم بهتر باشه..
و بازم ممنون به خاطر جوابت;)
افرادی که در این زمنیه تجربه ای اطلاعاتی یا... دارن،ممنون میشم راهنماییم کنن
با تشکر

shahdokht kuchulu
13-05-03, 21:49
سلام عزیزم،اره..ممنونم ازت،کارتو خوب انجام دادی،در مورد کم کاری بچها،چیزی نگم فکر کنم بهتر باشه..
و بازم ممنون به خاطر جوابت;)
افرادی که در این زمنیه تجربه ای اطلاعاتی یا... دارن،ممنون میشم راهنماییم کنن
با تشکر
راستش تعداد سوالات یکم زیاد بود! برای این که بخوای خودتو به عنوان طراح کاراکتر معرفی کنی (مخصوصا اگه می خوای بری شرکتی و نمونه کار نشون بدی) بهت نشون دادن نمونه کار دستی رو توصیه نمی کنم مخصوصا اگه تازه کاری این جور کارا بیشتر مناسب کساییه که برای خودشون اسمو رسمی در کردن، ولی چون اولین برخورد خیلی موثره بهره اتود های دستی تو اسکن کنیو توی فوتوشاپ کمی ادیتشون کنی. معمولا نشون دادن کار سیستمی تاثیر گذار تره. در کنارش کارهای دستیتم ببر. برای شروع هم روی صدا سیما کار نکن شرکت های انیمیشنی زیادی وجود دارن که می تونی کاراتو پیششون ببری. برای پیدا کردن شرکتام شاید بتونی از حوزه ی هنری یه سری آدرس پیدا کنی! (البته چون نمی دونم مال کدوم شهری حوزه رو پیشنهاد دادم :o)

bella
13-06-14, 10:12
منظور از "کات اوت" چیه؟فقط میدونم یه تکنیکه تو انیمیشن:cool:ممنون میشم برام توضیح بدین:victory:

sasa123
13-06-14, 11:48
بلا جون یعنی چی منظور از کات اوت چیه آموزششو میخوای (که همون طور که گفتی یه تکنیک انیمیشن سازی است) یا نمونه کار؟

bella
13-06-14, 12:07
بلا جون یعنی چی منظور از کات اوت چیه آموزششو میخوای (که همون طور که گفتی یه تکنیک انیمیشن سازی است) یا نمونه کار؟
در مورد تکنیکش یه توضیح میخواستم....چی هست اصلن؟نه اموزشش نه...میخوام بدونم چی هست؟چه روشیه...باش میشه چی کارا کرد

sasa123
13-06-14, 14:50
روش آن به صورت استاپ موشن هست (اگه توضیح خواستی بگو )که شامل تکه کاغذهایی و مقوا و ... که طرحهایی روی آن کشیده شده باشد بعد اونا رو مفصل گذاری میکنیم و نورپردازی هم از روبرو صورت میگیرد که رنگ و جزییات طرح را نشان بدهد، این روش برای ساخت انیمیشن خیلی راحتره چون وقتی کاراکتر هات آماده شدن تا آخر اونها رو میتونی استفاده کنی و فقط اونها رو از مفصلاش حرکت بدی تا اینکه هی طراحی کنی و وقت گیره ، البته در بعضی مواقع نیاز داری چندتا از یه کاراکتر داشته باشی راستی کات اوت غیر مفصلی هم هست که تکه های مقوارو کنار هم حرکت میدی و دیگه از قبلیم راحت تره تا اینکه وقت روی مفصلی کردنشون بزاری یه روش دیگه هم داره که سیلوئت هست.
اگه چیز دیگه ای از توضیحم مد نظرت بود بهم بگو اگه بلد بودم میگم

bella
13-06-14, 15:02
روش آن به صورت استاپ موشن هست (اگه توضیح خواستی بگو )که شامل تکه کاغذهایی و مقوا و ... که طرحهایی روی آن کشیده شده باشد بعد اونا رو مفصل گذاری میکنیم و نورپردازی هم از روبرو صورت میگیرد که رنگ و جزییات طرح را نشان بدهد، این روش برای ساخت انیمیشن خیلی راحتره چون وقتی کاراکتر هات آماده شدن تا آخر اونها رو میتونی استفاده کنی و فقط اونها رو از مفصلاش حرکت بدی تا اینکه هی طراحی کنی و وقت گیره ، البته در بعضی مواقع نیاز داری چندتا از یه کاراکتر داشته باشی راستی کات اوت غیر مفصلی هم هست که تکه های مقوارو کنار هم حرکت میدی و دیگه از قبلیم راحت تره تا اینکه وقت روی مفصلی کردنشون بزاری یه روش دیگه هم داره که سیلوئت هست.
اگه چیز دیگه ای از توضیحم مد نظرت بود بهم بگو اگه بلد بودم میگم
چه طرحایی رو با این روش اجرا میکنن؟محدودیت داره؟ یا نه..هر طرحی میشه؟
این سیلوئت چطوریاس؟

sasa123
13-06-14, 15:37
نه اصلا محدودیت نداره هر چی فکر میکنم میبینم هر طرحی رو بخوای میشه با تکنیک کات اوت انجام داد فقط باید طرحاتو با مقوا و بریده های کاغذ و روزنامه و پارچه و در کل هر چی که تخت روی شیشه یا پس زمینه قرار بگیره و سایه نده انجام داد راستی به صورت کامپیوتری هم میشه که مثل انیمیشن شکرستانه تکنیک سیلوئت :از پشت به کاراکتر هات نور میدی که این باعث میشه ما حرکت های کاراکترو ببینیم از رنگ و بافت و قیافه ی کاراکترا چیزی دیده نمیشه چون کاراکتر ضد نور میشه و کاملا سیاه دیده میشه

sokut
13-07-11, 19:02
سلام بچه ها
كسي ميتونه يه نرم افزار به همراه آموزشش به من معرفي كنه كه وقتي بهش كارتون يا فيلم رو بدم فريم هاي اونو تحويلم بده ؟؟؟؟؟
براي مطالعه ي فريم ها براي ساخت انيميشن مي خوام.
هر چي تو نت گشتم درست جوابمو پيدا نكردم.:(
يه جا نوشته بود با فتوشاپ ميشه اين كار رو انجام داد ولي من نفهميدم چطوريه؟

shahdokht kuchulu
13-07-11, 20:51
سلام بچه ها
كسي ميتونه يه نرم افزار به همراه آموزشش به من معرفي كنه كه وقتي بهش كارتون يا فيلم رو بدم فريم هاي اونو تحويلم بده ؟؟؟؟؟
مي خوام براي مطالعه ي فريم ها براي ساخت انيميشن روشون مطالعه كنم.
من قبلا با پریمیر این کارو انجام دادم (الان خیلی اصطلاحاتش یادم نیست) وقتی فیلمو تو پریمیر بذاری با زوم کردن رو تایم لاین می تونی فیلمو تا حد 24 فریم در ثانیه ببینی ولی برای این که بتونی فریمارو به صورت عکس جدا کنی باید دونه دونه اونارو کات کنی بعدم سیوشون کنی. نرم افزار مدیا پلیر کلاسیکم این امکانو بهت می ده تا فیلمو فریم به فریم ببینی ولی این که نرم افراری مخصوص این کار باشه من تا حالا چیزی نشنیدم!

sasa123
13-07-15, 17:43
سلام سکوت جان شاهدخت جون درست میگه منم با پریمیر کار میکنم ،وقتی فیلمت(فرمت مخصوصی میخواد مثل avi) واردش کاردی اونو میکشی توی پالت source اونجا میتونی تک تک فریماتو ببینی برای اینکه ذخیره کنی یادم نیست اما همونجا پایین پنجره شکل یه دوربینه میتونی از فریمات تک تک عکس بندازی با فرمت هایی که میخوای توی کامپیوترت ذخیره کنی
این نرم افزار هم ورژن های زیادی داره هم آموزش های زیاد

bella
13-07-15, 22:16
سلام بچه ها
براي مطالعه ي فريم ها براي ساخت انيميشن مي خوام.

من قبلا با پریمیر این کارو انجام دادم (الان خیلی اصطلاحاتش یادم نیست) وقتی فیلمو تو پریمیر بذاری با زوم کردن رو تایم لاین می تونی فیلمو تا حد 24 فریم در ثانیه ببینی ولی برای این که بتونی فریمارو به صورت عکس جدا کنی باید دونه دونه اونارو کات کنی بعدم سیوشون کنی. نرم افزار مدیا پلیر کلاسیکم این امکانو بهت می ده تا فیلمو فریم به فریم ببینی ولی این که نرم افراری مخصوص این کار باشه من تا حالا چیزی نشنیدم!

سلام سکوت جان شاهدخت جون درست میگه منم با پریمیر کار میکنم ،وقتی فیلمت(فرمت مخصوصی میخواد مثل avi) واردش کاردی اونو میکشی توی پالت source اونجا میتونی تک تک فریماتو ببینی برای اینکه ذخیره کنی یادم نیست اما همونجا پایین پنجره شکل یه دوربینه میتونی از فریمات تک تک عکس بندازی با فرمت هایی که میخوای توی کامپیوترت ذخیره کنی
دوستان میشه یه توضیح مختصر و جامع راجب این نرم افزار و کاربردش بدید ک برای چی هستش؟ممنون میشم

sokut
13-07-16, 16:56

ممنون از هردوتون:33:
منم يه همچين كاري رو با يوليد كردم، ولي فكر كردم شايد نرم افزاري باشه كه كلا فريم هاي يه تيكه از فيلم رو بهمون بده. چون تك تك عكس گرفتن يه كم زمانبره.
فكر كنم بايد به اين نتيجه برسم كه همچين چيزي وجود نداره و تنبلي رو كنار بزارم:31:

judi abott
14-06-06, 22:45
سلام . اگر میخواین برای ارشد رشته ی انیمیشن رو امتحان بدیدباید علاوه بر خوندن کتابهایی که تو امتحان کنکور به صورت تستی میاد. خودتون رو برای امتحان تشریحی یا عملی آماده کنید.برای این آزمون عملی هم تا میتونید باید طراحی کنید.متاسفانه امتحان عملی ارشد انیمیشن در مورد ساخت انیمیشن دو بعدیه و با دونستن نرم افزار های سه بعدی کار زیادی از پیش نمی برید. کتابهایی هم که باید با برای این رشته امتحان بدید : زبان عمومی و تخصصی - تاریخ ادبیات و فرهنگ و هنر ایران و جهان- نقد هنری - نقد ادبی - مبانی نظری عکاسی .
اما اگه انیمیشن رو برای در آمدزایی یا برای دل خودتون میخواید، بدون تحصیلات تکمیلی هم میتونید کار کنید. به خصوص اگر سعی کنید فقط تو یک قسمت از اون متخصص بشید ( مثلآ طراحی شخصیت یا کانسپت یا مدلسازی یا انیمیت و یا جلوه های ویژه ) راحت تر میتونید کار پیدا کنید.

negar89
14-08-10, 00:18
ممنون از هردوتون:33:
منم يه همچين كاري رو با يوليد كردم، ولي فكر كردم شايد نرم افزاري باشه كه كلا فريم هاي يه تيكه از فيلم رو بهمون بده. چون تك تك عكس گرفتن يه كم زمانبره.
فكر كنم بايد به اين نتيجه برسم كه همچين چيزي وجود نداره و تنبلي رو كنار بزارم:31:
اتفاقا یه نرم افزار هست که دقیقاً همین کاری که می خواید رو می کنه. اما متاسفانه اسم نرم افزار یادم
نیست . چند سال پیش ازش استفاده کردم اخیرا هم دنبالش بودم اما اسمشو پیدا نکردم
پیدا کردید به منم اطلاع بدید

axlaw
14-08-12, 07:27
مثلا برای یک تجربه یک لطیفه رو تصویرگری کنیم
حالا هریک از عزیزان هنرمند اگه حوصله یا فرصت داشتند کمک کنند ممنون میشم
و برای شروع اگه موافقید یک لطیفه رو انتخاب کنیم

jimli
14-10-06, 16:20
سلام متعجم که چرا تاپیک خوابیده
خوب منم مثل خیلیای دیگه آرزوی انیماتور شدن رو دارم و برای این کار دارم 3dmax رو یاد میگیرم از دوستان تقاضا دارم از تجربیات خودشون در اختیار من بگذارند من برای‌قوی کردن قدرت دستم چه کتابی رو الگو قرار بدم یا چه تمرینایی بکنم ؟