PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکاتی در مورد ادامه تحصیل خارج از کشور

صفحه ها : [1] 2

Ham_design_ccc
08-05-02, 11:17
من یه چند ماهیه در حال تحقیق و بررسی هستم ...

یه اطلاعات کمی پیدا کردم که میتونه مفید باشه

اگه کسی سوالی داره اینجا مطرح کنه هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم

مدارک مورد نیاز
شرایط دانشگاهها
نحوه ارسال
مهلت ارسال برای دانشگاههای مختلف
...

کسی میدونه کانادا هم کالج طراحی خودرو داره یا نه؟؟؟ اگه کسی اشنایی داره لطفا جواب بده

Navid
08-05-02, 15:02
Carleton University - School of Industrial Design (http://www.id.carleton.ca/)

Montreal University - Industrial Design (http://www.din.umontreal.ca/)

اینا دانشگاه هایی هستن که توی کانادا به صورت تخصصی روی طراحی کار میکنن و طراحی خودرو هم یکی از زیر مجموعه هاشون هست...

موفق باشی

EHSAN
08-05-06, 16:58
به چه صورت می شه وارد این کالج ها شد ؟(مدارک و سن)
دیپلم- چندترم از دانشگاه ....؟

Navid
08-05-07, 10:29
به چه صورت می شه وارد این کالج ها شد ؟(مدارک و سن)
دیپلم- چندترم از دانشگاه ....؟
فکر کنم بهتر باشه خودتون با مراجعه به سایت این دانشگاه در این مورد تحقیق کنید....

mahtab20
08-11-13, 19:45
سلام دوستای خوبم
میشه یه دانشگاه در کشور ترکیه به من معرفی کنید که رشته ی مهندسی پزشکی و طراحی صنعتی در اونجا تدریس بشه والبته درباره ی نحوه ی تحصیل در آن،شهر مورد نظر و اگه امکانش باشه کمی در مورد موقعیت جغرافیایی شهر اطلاعاتی در اختیارم بزارید.یا سایتی که بتونه در این مورد به من کمکی بکنه.
خیلی ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین دوستان :):tt1:

امیرحسین دیزانی
09-09-07, 02:47
سلام خدمت همه ی کافه دیزاینی های گل :)
می خواستم بدونم شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج یا به هر شکل ادامه تحصیل در خارج از کشور اونم تو مقطع فوق لیسانس چه شرایطی داره ؟ یا اصلا امکان پذیر هست یا نه ؟
چند وقتیه که بد جوری رفته روی مخم که درسمو تودانشگاه فلورانس ایتالیا ادامه بدم .
قبلا از راهنماییتون ممنونم.

shohrehm
09-09-07, 10:59
يه search توي اينترنت خيلي كمكتون ميكنه و اطلاعات كافي ميتونيد بگيريد

فرزان
09-09-13, 02:41
سلام من عضو جديد هستم دانشجويه ترم 4 كارداني نقاشي كنكور كارداني به كارشناسي رتبه ي 100 شدم دوست دارم وارد دانشگاههاي سراسري هنر كه سطح بالاتري نسبت به مراكز اموزش عالي داربشم. مي خاستم بپرسم براي اين كه اينده ي بهتري در زمينه هنري داشته باشم شما كدام دانشگاه رو ترجيح ميديد .ادم مدرك گرايي نيستم و بد جوري سر دو راهي موندم .ببخشيد سوالم طولاني شد:o

T-Matso
09-09-13, 06:58
من قبلن در همین مورد اینجا (http://www.cafedexign.com/showpost.php?p=60065&postcount=45) یه چیزایی گفتم. و کارنامم رو هم اینجا (http://www.cafedexign.com/showpost.php?p=62115&postcount=64) گذاشتم. در واقع جواب من اینه : من هیچ دانشگاهی رو از توی اینا ترجیح نمیدم!

ولی در کل الان وقت انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی گذشته.واسه چی می پرسین؟

Raya
09-09-13, 10:22
سلام من عضو جديد هستم دانشجويه ترم 4 كارداني نقاشي كنكور كارداني به كارشناسي رتبه ي 100 شدم دوست دارم وارد دانشگاههاي سراسري هنر كه سطح بالاتري نسبت به مراكز اموزش عالي داربشم. مي خاستم بپرسم براي اين كه اينده ي بهتري در زمينه هنري داشته باشم شما كدام دانشگاه رو ترجيح ميديد .ادم مدرك گرايي نيستم و بد جوري سر دو راهي موندم .ببخشيد سوالم طولاني شد:o

سلام دوست عزیز!
اول اینکه بابت رتبت تبریک!
اما،اینو بدون تقریبا اکثر اساتید در دانشگاههای هنری تهران مشترکن!
یعنی اینطور که من دیدم تا حدودی فرقی بینشون نیست جز در اسمشون....
حالا میخواد دانشگاه هنر باشه یا سوره!
(اینارو از کسایی که تو این دانشگاهها درس میخونن شنیدم)
به نظر من رو این مورد اصلا وقتتو از بین نبر،چون به امید خدا وقتی وارد دانشگاه شدی،
عملا میبینی که ارزش اینهمه حساسیت به خرج دادنو نداشت!
در هر حال موفق باشی...:victory:

فرزان
09-09-15, 05:00
سلام ممنونم من دانشجوي سميه نجف ابادم دانشگاهي كه هيچ چيزش به هنر نمي خوره اگه همه مثل هم هستن ادامه ندم بهتره:'(

mohammadr
09-09-16, 05:02
اگه می خواهید برید ایتالیا ، بهترین راه به نظر من میرید مدرسه ایتالیایی ها و اونجا دو ترم زبان ایتالیایی می خونید بعد اگه در امتحان زبان اونجا موفق شدید خودشون بقیه کارا رو براتون انجام میدن برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید : 22286502
آدرس مدرسه : تهران - فرمانیه - نبش سعیدی - پلاک 172

farzadgraph
09-09-16, 12:18
سلام
ببخشيد يعني چي خودشون بقیه کارا رو براتون انجام میدن ؟!!
صلاحيت تخصصي چي؟

mohammadr
09-09-17, 02:25
شما اول باید درامتحانی که بعد از دو ترم اموزش زبان ایتالیایی گرفته می شود نمره مورد نظر رو بیاوری بعد اونها خودشون مدارک رو بررسی می کنند و مشاوره برای ادامه تحصیل می دهند و کارهای پذیرش و اینا رو انجام میدهند. می گم اگه می خواین مطمئن تر بشین با اون شماره تماس بگیرید و اطلاعات بیشتر رو بگیرید و
از این سایت هم می تونید اطلاعاتی در مورد دانشگاهها ی ایتالیا کسب کنید:
www.study-in-italy.it (http://www.study-in-italy.it)
.............

dany_crowe
09-09-24, 17:09
نظرتون راجع به ادامه تحصيل خارج از ايران چيه؟(براي ارشد معماري:confused1:)

grace
09-09-24, 17:13
نظرتون راجع به ادامه تحصيل خارج از ايران چيه؟(براي ارشد معماري:confused1:)
من که موافقم:D

Ferji
09-09-24, 17:22
چرا استخاره میکنی ؟!؟‌ برو که دیر هم شده ! :d
اصلاً چرا ارشد .. همون اولشم باید اونجا میرفتین ! :d
خارجه خیلی بهتره ! همین که توی این وضعیت بغرنج ایران نباشید خیلی خوبه ! فقط فرار مغزها نشید .. برگردین یه خدمتی هم این معماریه حال حاضر ایران کنید !

khazan
09-09-24, 17:41
سلام.خوب مسلما از نظر بار علمی قابل مقایسه نیست.شاگرد معمارایی میشی کا الان در به در کتاباشونیم ولی اونجا هم کلام خودشون میشی.خلاصه معمار میشی.ولی بهت بگم اونور آب رشته معماری از برترین رشته هاست خیلیم سخت می گیرن به دانشجو ها.زحمت داره ولی برنده نهایی خودتی.:victory:

A.M.D
09-09-24, 19:52
البته باید به بهترین جای ممکن برید .....

معلم زبان ما ... میخواست واسه دکتراش (ژنتیک) بره استرالیا ..... بهش گفتن باید سالی 50 میلیون بدی ...... ماهی هم 2 تومن خرجش میشد ........ میخواست بره ... که ما متقاعدش کردیم کاملآ اشتباه میکنه ..... چون الآن به خاطر وضیعت مالی بد کشور های خارجی اغلب استاد های درپید میدنو پول زیاد میگیرن .......

کشور های غیر انگلیسیو هم نگو که افتضاحه .... اگه فقط به انگلیسی مسلط باشید .... هرچی استاد درپید دارن واستون میندازن ...... کلآ اگه قصدتشو دارید حتمآ به مراکز مشاوره برید .......

iman kh
10-01-18, 23:06
سلام

من یه چند ماهیه در حال تحقیق و بررسی هستم ...

یه اطلاعات کمی پیدا کردم که میتونه مفید باشه

اگه کسی سوالی داره اینجا مطرح کنه هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم

مدارک مورد نیاز
شرایط دانشگاهها
نحوه ارسال
مهلت ارسال برای دانشگاههای مختلف
...

علامت سئوال
10-01-18, 23:25
سلام/مرسی که اطلاعاتت رو شریک می شی/گمونم سئواله من خیلی دیگه جزییاتی باشه اما پرسیدنشم ضرری نداره/تصمیمم رفتن به سوئد اما یه برنامه ی طولانی مدته به نظرت لیسانس گرافیک راحت تر جای ادامه تحصیل و کار همزمان داره تو این کشور یا طراحی صنعتی/البته من اینو از یکی از دوستانم تو دانشگاه لول آ پرسیدم اما چون به شرایط دانشگاه های ایران آشنایی نداشت زیاد به حرفش اعتماد ندارم فکر می کنم شما با شناخت کامل تری بتونید جواب بدید کار کردن برام مهمه (شاید بهتر بود اینجوری سئوالمو بپرسم اصلا کار گیرم میاد اونجا؟؟؟!!!!)

iman kh
10-01-18, 23:28
سلام/مرسی که اطلاعاتت رو شریک می شی/گمونم سئواله من خیلی دیگه جزییاتی باشه اما پرسیدنشم ضرری نداره/تصمیمم رفتن به سوئد اما یه برنامه ی طولانی مدته به نظرت لیسانس گرافیک راحت تر جای ادامه تحصیل و کار همزمان داره تو این کشور یا طراحی صنعتی/البته من اینو از یکی از دوستانم تو دانشگاه لول آ پرسیدم اما چون به شرایط دانشگاه های ایران آشنایی نداشت زیاد به حرفش اعتماد ندارم فکر می کنم شما با شناخت کامل تری بتونید جواب بدید کار کردن برام مهمه (شاید بهتر بود اینجوری سئوالمو بپرسم اصلا کار گیرم میاد اونجا؟؟؟!!!!)

کلا با ویزای دانشجویی اجازه کار نداری مگر واسه دانشگاه اونم محدود
البته میشه دزدکی کار کرد
هردوش کار میشه کرد اما رزومه و توانایی شدیدا براشون مهمه

سعی کن کاملا مسلط به زبان و نرم افزارا باشی

خیلی خیلی خیلی مهمه اینا

tahmine_g
10-01-19, 03:49
سلام
من رشتم فیزیک بوده. دارم دکترامو میگیرم. اما شدیدا دوست دارم که دیزاین کار کنم و برای همین دنبال ادامه تحصیل توی این رشته ام. اما متاسفانه همه ی دانشگاهها حتی در مقطع لیسانس هم پورتفولیو می خوان. حالا یه دوره ها 1 ساله ای پیدا کردم ولی نمی دونم فایده ای داشته باشن. می شه کمکم کنید.

Vespoher
10-01-19, 10:19
دوست عزيز سلام
من اطلاعاتي در مورد تحصيل در رشته انيميشن ميخوام در فرانسه يا ايتاليا . ميتونم بورس بگيرم يا نه ؟
هزينه ها و مراحلي كار رو برام توضيح ميدين؟ ممنون از لطفتون و اطلاعاتي كه در اختيار دوستان ميذاريد:)

iman kh
10-01-19, 10:30
سلام
من رشتم فیزیک بوده. دارم دکترامو میگیرم. اما شدیدا دوست دارم که دیزاین کار کنم و برای همین دنبال ادامه تحصیل توی این رشته ام. اما متاسفانه همه ی دانشگاهها حتی در مقطع لیسانس هم پورتفولیو می خوان. حالا یه دوره ها 1 ساله ای پیدا کردم ولی نمی دونم فایده ای داشته باشن. می شه کمکم کنید.

اره میخوان ....

2 تا راه داری
1- اینکه تو دوره های مثلا طراحی داخلی شرکت کنی یکسال و رزومه درست کنی
2- تقلب !!!! یه پورتفولیو که مال خودت نیست ارائه بدی !!!!!!

راستش مجبورم بگم چون خیلی داره اتفاق میفته

من راه اول رو پیشنهاد میکنم

در مورد دوره های یکساله : این دوره ها واسه دانشجوهایی هست که یک فوق لیسانس معماری یا شهرسازی دارن و به عنوان تحصیلات تکمیلی ارائه میشه

شما باید برای bachelor of architecture اقدام کنی .

iman kh
10-01-19, 11:22
دوست عزيز سلام
من اطلاعاتي در مورد تحصيل در رشته انيميشن ميخوام در فرانسه يا ايتاليا . ميتونم بورس بگيرم يا نه ؟
هزينه ها و مراحلي كار رو برام توضيح ميدين؟ ممنون از لطفتون و اطلاعاتي كه در اختيار دوستان ميذاريد:)

من از فرانسه و ایتالیه اطلاع زیادی ندارم اما بورس تحت شرط زیر میدن
1- یک استاد اون دانشگاه تو رو معرفی کنه و بگه من به این دانشجو نیاز دارم برای این پروژه

اما

1-میشه وام بگیری ولی باید بعدا پس بدی
2- میشه واسه دانشگاه کار کنی به عنوان اسیستان استاد یه هر شغل دیگه و یه حقوق متوسطی بگیری

A.M.D
10-01-19, 16:36
منم برای کانادا میخواستم برم اما نشد .... الان برای فوق میرم آلمان ...

برای رفتن به دانشگاه های معتبر .... اول از همه باید به سراغ سایت دانشگاه برید .... بعد به قسمت آپلای برای دانشگاه برید .... یه فرم مربوط به رشتتون بهتون میده .... شما اونو دانلود میکنید بعد اونو پر میکنید و براشون با مدارک و یه نامه از دانشگاهی که هستید میفرستید ..... تا صلاحیت شما رو بررسی کنن ... !

اگه معدلتون اینجا خوب بود و دانشگاه های خوب مثل شریف یا تهران قبول شده باشید کارتون زود پیش میره ..... بعد بشما نامه میفرستن که شما پذیرفته شدید و باید در این روز دانشگاه باشید ....

مقداری پول واریز میکنید و به وزارت میرید و یک وسیقه میزارید تا یهو در نرید ..... بعد پرواز میکنید و میرید به اونجا میرید به دانشگاه و بقیه کارا دیگه معلومه .....

به کارتون خیلی بستگی داره ... تو مقطع بالا ... پروژه میدن و بعد حقوق هم میدن .... کلی روتون سرمایه گذاری میکنن و روتون میلیون دلار خرج میکنن و بعد از تون میلیارد دلار در میارن .... همین موفق باشید !

این سایتو بهتون پیشنهاد میکنم ..... پسر داییم با برسی این سایت به واتر لو رفت ... البته اون خودش شریف درس میخوند و کارش زودتر راه افتاد ... !

http://www.applyabroad.org ... فروم هم داره ....

iman kh
10-01-19, 16:55

برای رفتن به دانشگاه های معتبر .... اول از همه باید به سراغ سایت دانشگاه برید .... بعد به قسمت آپلای برای دانشگاه برید .... یه فرم مربوط به رشتتون بهتون میده .... شما اونو دانلود میکنید بعد اونو پر میکنید و براشون با مدارک و یه نامه از دانشگاهی که هستید میفرستید ..... تا صلاحیت شما رو بررسی کنن ... !

اگه معدلتون اینجا خوب بود و دانشگاه های خوب مثل شریف یا تهران قبول شده باشید کارتون زود پیش میره ..... بعد بشما نامه میفرستن که شما پذیرفته شدید و باید در این روز دانشگاه باشید ....

مقداری پول واریز میکنید و به وزارت میرید و یک وسیقه میزارید تا یهو در نرید ..... بعد پرواز میکنید و میرید به اونجا میرید به دانشگاه و بقیه کارا دیگه معلومه .....

به کارتون خیلی بستگی داره ... تو مقطع بالا ... پروژه میدن و بعد حقوق هم میدن .... کلی روتون سرمایه گذاری میکنن و روتون میلیون دلار خرج میکنن و بعد از تون میلیارد دلار در میارن .... همین موفق باشید !

این سایتو بهتون پیشنهاد میکنم ..... پسر داییم با برسی این سایت به واتر لو رفت ... البته اون خودش شریف درس میخوند و کارش زودتر راه افتاد ... !

البته این 3-4 خط اول توضیحات یکم مفصل تز این حرفاست

مثلا : بعضی از دانشگاها ترجمه مدارک دیپلم و پیشدانشگاهی هم میخوان
3 تا توصیه نامه از اساتید که تو پاکت دانشگاه مهروموم شده باشه
ترجمه رسمی مدرک و ریز نمرات لیسانس
نوشتن نامه sop
نوشتن cv
پرداخت هزینه اولیه ثبت نام واسه بررسی مدارک که ماکزیمم 100 دلار هست
....

من این مراحل رو توضیح ندادم چون هر دانشگاهی با بقیه تفاوت های کمی داره
به این سادگیها هم نیست و زمان زیادی میبره

androgynous
10-01-19, 17:27
سلام به همه اعضاي سايت
راستشو بخواين من مي خوام رشته كارودانش گرافيك رايانه برم
ميخواستم بدونم تو اين رشته كه تو سايتش زده
در اين رشته دانش آموزان با اصول طراحي گرافيكي سياه و سفيد و رنگي، كاربري، تايپ و گرافيك رايانه آشنا شده و با اتكاء بر دانش مباني هنرهاي تجسمي، رنگ شناسي، آشنايي با اينترنت، نظارت چاپ، فرم بندي و ليتوگرافي توانايي طراحي سربرگ، كارت ويزيت، كاتالوگ، بروشور، پوستر و طراحي جلد كتاب، صفحه بندي نشريات و تسلط بر نرم افزارهاي گرافيكي مرتبط را خواهند داشت.

كاربرد شغلي: تمامي دفاتر تبليغاتي، ليتوگرافي‌ها، چاپخانه‌ها ، نشريات و مجلات
ميخواستم بدونم من يعني ميتونم بعد از اينكه مدرك ديپلم گرفنم
ايئن نقاشي رو كاغذ رو كامپيوترم همين جوري نقاشي كنم يا نه؟؟
يعني يه طرحهاي زيبا و حرفعي بدم ؟؟؟ البته 3d نه
نه از اين طرحها كه هر ادم مبتدي ميتونه بكشها
و ايا من ميتونم با اين مدرك كارو دانش براي ادامه تحصيل برم خارج از كشور؟؟
مسلا امريكا؟؟
يا براي اين نوع طراحي ها بايد برم به رشته ديگه؟؟
ممنون ميشم جوات بدين خيلي حياتي هست

A.M.D
10-01-19, 20:06
البته این 3-4 خط اول توضیحات یکم مفصل تز این حرفاست

مثلا : بعضی از دانشگاها ترجمه مدارک دیپلم و پیشدانشگاهی هم میخوان
3 تا توصیه نامه از اساتید که تو پاکت دانشگاه مهروموم شده باشه
ترجمه رسمی مدرک و ریز نمرات لیسانس
نوشتن نامه sop
نوشتن cv
پرداخت هزینه اولیه ثبت نام واسه بررسی مدارک که ماکزیمم 100 دلار هست
....

من این مراحل رو توضیح ندادم چون هر دانشگاهی با بقیه تفاوت های کمی داره
به این سادگیها هم نیست و زمان زیادی میبره

دقیقآ به همین دلیل توضیح ندادم ....

البته شما میتونید کلک بزنید و تو دانشگاه های قزاقستان یا ازبکستان تحصیل کنید ... که سطحش کمی از ایران بالاتره و مدرکش از روسیه میاد و برای فوق هم میتونید به وسیله ی همون دانشگاها به روسیه برید ... بدون دردسر ... !

tirdad kia
10-01-19, 21:34
سلام
هه چه جالب خوب من هم رشته لیسانسم فیزیک بوده ارشد طراحی صنعتی امتحان دادم قبل از امتحان مرحله 2 برای همین دانشگاه umea اقدام کردم فقط 1 امتیاز کم اوردم اگه می خوای اونجا اقدام کنی بگو میل های اونارو برات بفرستم

mirza leonard davinci
10-01-20, 01:33
سلام .اینایی که گفتین خیلی خوب بود اما یادتون نره ویزا گرفتنش کلی مکافات داره هر جایی.در ضمن خارج رفتن همین طوری کشکی نیست خیلی سختیارو باید کشید خیلی.واسه همین از رو احساسات یا اینکه از فلان کشور خوشتون میاد دست به کاری نزنید و کلللللللللللللی تحقیق کنید. اولش همه فکر میکنن که فقط دستمون به خارج برسه همه چی حله ولی تازه سختیا شروع میشه البته ممکنه خیلیا اینا رو بدونن .

androgynous
10-01-20, 16:23
سلام به همه اعضاي سايت
راستشو بخواين من مي خوام رشته كارودانش گرافيك رايانه برم
ميخواستم بدونم تو اين رشته كه تو سايتش زده
در اين رشته دانش آموزان با اصول طراحي گرافيكي سياه و سفيد و رنگي، كاربري، تايپ و گرافيك رايانه آشنا شده و با اتكاء بر دانش مباني هنرهاي تجسمي، رنگ شناسي، آشنايي با اينترنت، نظارت چاپ، فرم بندي و ليتوگرافي توانايي طراحي سربرگ، كارت ويزيت، كاتالوگ، بروشور، پوستر و طراحي جلد كتاب، صفحه بندي نشريات و تسلط بر نرم افزارهاي گرافيكي مرتبط را خواهند داشت.

كاربرد شغلي: تمامي دفاتر تبليغاتي، ليتوگرافي‌ها، چاپخانه‌ها ، نشريات و مجلات
ميخواستم بدونم من يعني ميتونم بعد از اينكه مدرك ديپلم گرفنم
ايئن نقاشي رو كاغذ رو كامپيوترم همين جوري نقاشي كنم يا نه؟؟
يعني يه طرحهاي زيبا و حرفعي بدم ؟؟؟ البته 3d نه
نه از اين طرحها كه هر ادم مبتدي ميتونه بكشها
و ايا من ميتونم با اين مدرك كارو دانش براي ادامه تحصيل برم خارج از كشور؟؟
مسلا امريكا؟؟
يا براي اين نوع طراحي ها بايد برم به رشته ديگه؟؟
ممنون ميشم جوات بدين خيلي حياتي هست

tahmine_g
10-01-22, 04:56
هه چه جالب خوب من هم رشته لیسانسم فیزیک بوده ارشد طراحی صنعتی امتحان دادم قبل از امتحان مرحله 2 برای همین دانشگاه umea اقدام کردم فقط 1 امتیاز کم اوردم اگه می خوای اونجا اقدام کنی بگو میل های اونارو برات بفرستم
منظورتون دانشگاه سوئد هست؟ بله خیلی هم ممنون می شم.

rahha
10-01-22, 22:56
می شه بگین واسه ارشد تو رشته ی طراحی صنعتی یا معماری واسه یه کشور اروپایی چه جوری میشه بورس گرفت؟ اصلا چه جوری میشه بورس گرفت؟

iman kh
10-01-22, 23:13
می شه بگین واسه ارشد تو رشته ی طراحی صنعتی یا معماری واسه یه کشور اروپایی چه جوری میشه بورس گرفت؟ اصلا چه جوری میشه بورس گرفت؟

کلا باید با یه استاد مکاتبه کنی و اون تورو به دانشگاه معرفی کنه و بگه من این دانشجورو واسه این پروژه لازم دارم

یا اینکه یه رزومه و بک گراند خیلی خیلی تاپ داشته باشی

iman kh
10-01-29, 20:40
خب deadline برای اکثر دانشگاههای امریکا-کانادا-سوئد-نروژ-...... تموم شده

مونده انگلیس و مالزی و قبرس و .....

اگه کسی خواست واسه جایی apply کنه و مشکل داشت خبر بده

iman kh
10-01-29, 20:41
مژده

هر کسی برای apply به visa card یا master card نیاز داشت من در خدمتم .

atreyas
10-02-01, 22:02
سلام من برای رشته جواهر سازی دانشگاه میخوام برای بورس کسی میتونه راهنمایی کنه؟ میشه برای ارشد رفت؟

iman kh
10-02-01, 22:05
سلام من برای رشته جواهر سازی دانشگاه میخوام برای بورس کسی میتونه راهنمایی کنه؟ میشه برای ارشد رفت؟

میشه رفت اما برای بورس شرایط زیر لازمه

یا یک استاد اون دانشگاه نامه بده شما رو. لازم داره برای پروژه یا تحقیق
یا نمره هاتون و دانشگاهتون و رزومتون تاپ باشه

mamadbobo
10-02-28, 14:13
با سلام یه مدتی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته بودم.به دلیل مشکلات فراوان وقت بازدید از سایت رو نداشتم.ولی الان می بینم که تو این مدت واقعا بچه ها پیشرفت کردن.

mamadbobo
10-02-28, 14:14
منم خوشحال می شوم بتوتم در این مورد کمکت کنم.

mahnaz.s
10-05-12, 01:57
سلام دوستای عزیزم "مرسی از تاپیک"
رشته تحصیلیم گرافیک برای دانشگاه میلان می خواستم اقدام کنم . می خواستم بدونم برای بورس ارشد شرایط نمره ها مهمه یا رزومه کاری یا جفتش ؟؟ گرافیک هم داره یا باید زیر شاخه ها رو انتخاب کرد ؟؟
اگرم نشه بورس گرفت باید چه کرد برای تحصلیل در این دانشگاه:confused1:

bibi
10-05-16, 19:19
سلام mahnaz.s
به گرافیک تو ایتالیا فکر نکن به خاطر اینکه داتشگاه دولتیش گرافیک نداره.اما اگه به قولی چپت پره و می تونی هزینه موسسه خصوصی و بدی بحث عوض می شه:)
و تمام رشته های هنر میرن زیرشاخه معماری.
شاد باشی

bibi
10-05-16, 19:26
سلام mahnaz.s
به گرافیک تو ایتالیا فکر نکن به خاطر اینکه دانشگاه دولتیش گرافیک نداره.اما اگه به قولی چپت پره و می تونی هزینه موسسه خصوصی و بدی بحث عوض می شه:)
شاد باشی

M&M1
10-05-17, 07:08
سلام
من ليسانس متالورژي صنعتي دارم(تو تاپيکم http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=9391کامل توضيح دادم) آيلتس آکادميکم دارم.ميخواستم ببينم واسه خوندن ارشد طراحي داخلي تو ايتاليا اگه دوره هاي آزاد طراحي داخلي( مثل جهاد دانشگاهي ) رو برم ميتونم اپلاي کنم؟اگه شرايطه اپلاي هنري تو ايتاليا رو ميدونين لطفا توضيح بدين.
ممنون

iman kh
10-05-17, 08:44
سلام
من ليسانس متالورژي صنعتي دارم(تو تاپيکم http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=9391کامل (http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=9391%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84) توضيح دادم) آيلتس آکادميکم دارم.ميخواستم ببينم واسه خوندن ارشد طراحي داخلي تو ايتاليا اگه دوره هاي آزاد طراحي داخلي( مثل جهاد دانشگاهي ) رو برم ميتونم اپلاي کنم؟اگه شرايطه اپلاي هنري تو ايتاليا رو ميدونين لطفا توضيح بدين.
ممنون

شما با همین مدرکی که دارید میتونید اپلای کنی

چون ایتالیا موسسات خصوصی داره و کافیه تقاضا بدید و ثبت نام کنید

M&M1
10-05-17, 08:57
شما با همین مدرکی که دارید میتونید اپلای کنی

چون ایتالیا موسسات خصوصی داره و کافیه تقاضا بدید و ثبت نام کنید

یعنی از من هیچ مدرک هنری یا کار عملیی نمیخوان ؟؟؟ آخه رشته کارشناسیم هیچ ربطی به هنر نداره دیگه.
در ضمن یکی از بچه ها نوشته که موسسه های خصوصی خیلی گرونه!!!!

eiffel
10-05-18, 07:54
سلام می خواستم بدونم کسی که از دانشگاه ازاد مدرکه لیسانس معماری داشته باشه تا چند درصد احتمال موفقیتش در دانشگاه های خارج از ایران وجود داره(البته با سابقه ی کاری و اطلاعات بالا)؟بعدم اگه بخوام در کشور ترکیه یا ایتالیا ادامه تحصیل بدم شرایطش به چه صورته؟

امیر کوثری
10-05-28, 14:21
من ترم آخر معماری دانشگاه آزاد رودهن هستم برای فوق اولا چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنید که هزینه زیادی نداشته باشه و اینکه من از کجا باید شروع کنم؟ الان سوئد دولتی هست اون بهتره یا مالزی یا کجا؟؟؟
مرسی

zahra.d
10-05-28, 16:00
salam dooste khoob
man kheili doost daram beram kharej az kleshvar edameye tahsil bedam
vali baraye arshad tu amir kabir daram ja rezerv mikonam;)
jeddan
baraye ghabool shodan tu amir kabir (arshade tarahi sanati)kheili bayad emtiazaye khas dashte basham?

parse
10-05-28, 16:01
دوست عزيز سلام

برای تحصیل توی هر کشوری بهتر اینکه زبان اون کشورو یاد بگیری به خاطره اینکه برای دوره لیسانس واحد های زیادی به زبان انگلیسی ارائه نمیشه،باری یادگیری زبان هم باید به مدرسه ایتالیایی ها یا فرانسویا مراجعه کنی که ثبت نامشون هفته پیش بود در نتیجه تا آخر شهریور باید صبر کنی.
د مورده بورسی هم بله بورسیه میکنن به شرطی که بتونی تمام واحداتو پاس کنی، مقدار بورسیه هم بستگی به شهری داره که میری مثلا میلان سالی 6000 هزار یورو بورسیه میکنه.

parse
10-05-28, 16:06

توجه داشته باشید که برای مقاطع بالا تر از لیسانس خودتون تو سایت دانشگاه میرین و اپلای میکنید ، برای لیسانس بلد بودن زبان آلمانی الزامیه که اونم باید گوته ثبت نام کنید و مدرکش رو بگیرید برای فوق هم یا مدرک آلمانی با تافل لازمه ، تازه 12 میلیون هم بای سپرده بذارید.

parse
10-05-28, 16:23
سلام mahnaz.s
به گرافیک تو ایتالیا فکر نکن به خاطر اینکه داتشگاه دولتیش گرافیک نداره.اما اگه به قولی چپت پره و می تونی هزینه موسسه خصوصی و بدی بحث عوض می شه:)
شاد باشی

کی گفته دانشگاه ایتالیا رشته گرافیک نداره؟!!!خیلی هم داره منتها زیر شاخه communications design که امسال دانشگاه میلان این رشته رو پذیرش نمیکنه!!

parse
10-05-28, 16:36
سلام می خواستم بدونم کسی که از دانشگاه ازاد مدرکه لیسانس معماری داشته باشه تا چند درصد احتمال موفقیتش در دانشگاه های خارج از ایران وجود داره(البته با سابقه ی کاری و اطلاعات بالا)؟بعدم اگه بخوام در کشور ترکیه یا ایتالیا ادامه تحصیل بدم شرایطش به چه صورته؟

احتمال موفقیت داری فقط احتمالا یه سری واحدات رئ قبئل نمیکنن که یه دوره میگذرونی حل میشه میره پی کارش،ترکیه رو نمیدونم ولی برای ایتالیا مدرک زبان مدرسه التالیایی یا تافل رو حتما باید داشته باشی، برای فوق تو دانشگاههای میلان و تورینو زمان ثبت نامش اسفنده که دی سال بعد ترمت شروع میشه، مدارکتم باید ترجمه کنی و بفرستی براشون 4000 یورو هم به عنوان سرمایه باید باخودت ببری واحداتم پاس کنی سالی 4000 یورو بورسیه بهت میدن.

امیر کوثری
10-06-07, 14:36
منو یکی در یابه دیگه معماری فوق لیسانس کجا؟ برا حسابداری کجا خوبه؟ اونم فوق؟

parse
10-06-08, 18:25
منو یکی در یابه دیگه معماری فوق لیسانس کجا؟ برا حسابداری کجا خوبه؟ اونم فوق؟

بهترین راه اینکه شما تو سایت دانشگاها بری و شرایط و رشته هاشون رو ببینی،ضمن اینکه می تونی رنکینگ شون هم سرچ کنی اینجوری بهتره!!

سعیده
10-06-08, 18:30
سلام
میتونی شرایط تحصیل برا ارشد معماری تو مالزی رو بگی ؟
مرسی

parse
10-06-08, 18:59
سلام

میتونی شرایط تحصیل برا ارشد معماری تو مالزی رو بگی ؟
مرسی
گرفتن پذیرش در دوره فوق لیسانس در دانشگاه های مالزی یه کم دشوار و زمان بر هست
حالت اول : فقط کلاس درس (Cours Work )
همون طور که از نام این حالت پیداست شما برای گذروندن دوره ارشد فقط کلاس درس دارین ، یعنی اینکه شما مدارکتون رو میدین و ثبت نام میکنید و میرین سر کلاس ، و واحدهای عملی و تئوری که دانشگاه برای رشتتون مشخص کرده طی 2 سال میگذرونید و در آخر یک پروژه یا همون پایان نامه هم میدین و مدرکتون رو میگیرین .
در این حالت از پذیرش شانس بیشتری برای اخذ پذیرش هستش .

حالت دوم : فقط تحقیق روی پایان نامه (By Research ) یا ( Thesis only )
در این حات طول دوره کارشناسی تقریبا یم سال و نیم هستش ، و شما برای اخذ پذیرش در این حالت باید زمان ثبت نام یک پروژه تحقیقاتی که بهش پروپوزال میگن آماده کنید و به دانشگاه تحویل بدین .
وقتی که پذیرشتون رو گرفتین ، دیگه شما کلاس ندارین ، فقط یک استاد میگیرین و با کمک اون استاد روی اون طرح یا پروپوزالتون کار میکنید .
اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس برای این حالت آسون نیست و شما باید مدارکی ممتاز به دانشگاه ارائه بدین ، مثل معدل بالا ، مدرک زبان و سابقه کار که بتونید به دانشگاه ثابت کنید به کلاس نیازی ندارین .
بعضی از مواقع هم اگه استاده زیاد گیر باشه یا زیادی با حال باشه بهتون میگه یک سری از روزها برین کلاس واسه تحقیق.

حالت سوم : کلاس درس و پایان نامه ( Course Work And Dessertation ) یا ( Mixed Mode )
این حات هم که کاملا مشخصه منظورش چیه ، یعنس اگه شما ساختار تحصیلتون به این صورت باشه ، ایتدا از دانشگاه پذیرش میگیرن و به لطف خدا میرین سر کلاستون ، و بعد از اینکه یک تعدادی واحد درسی گذروندین باید یک پروژه به عنوان پایان نامه انجام بدین و بعد از اون مدرکتون رو بگیرین .
این ساختار هم تقریبا 2 سال طول میکشه .به این حالت MIXED MOD هم میگن .

مدرک زبان برای گرفت پذیرش فوق لیسانس خیلی مهمه ، الان هم یک سری از دانشگاه ها شرطشون اینه که شما باید زمان ثبت نام مدرک تافل یا آیلتس بهشون بدین .
یک سری از دانشگاه ها هم اگه شما مدرک زبان آلتس و تافل نداشته باشید ، براتون دوره زبان میذارند .
شما هر نوع مدرک زبان دارید ، برای گرفتن پذیرشتون شانستون رو میبره بالا ف یهنی اگه حتی برای 4 ماه هم در یک آموزشگاه زبان رفتین کلاس ، مدرکش رو یا گواهی ش رو بگیرین بیارین .دوستانی هم که مدرک تافل یا آیلتس دارند دیگه مشکلی ندارند و فقط لازمه که کارنامه شون رو ارسال کنند .

یه سر اینجا (http://www.sharifinvestment.com/Default.aspx?alias=www.sharifinvestment.com/iranmalaysia) بزن خیلی کامله

iman kh
10-06-11, 17:27
ممنون از parse عزیز که این مدت به خوبی و کامل بچه ها رو راهنمایی کردن

ببخشید که من نتونستم یه مدت به این تاپیک سر بزنم

من از انگلیس دانشگاه brighton و سوئد دانشگاه lund و کانادا دانشگاه ryerson پذیرش گرفتم که متاسفانه ryerson دیر بهم اعلام کرد و اگه بخوام برم باید از ترم بعدی برم

4 شنبه مدارکمو به سفارت سوئد تحویل دادم و منتظر نتیجه هستم ....

هر کدوم از دوستان سوالی در این زمینه ها و کشورها و مسائل نظام وظیفه و وزارت علوم داره هر کمکی از دستم بر میاد انجام میدم

parse
10-06-11, 23:25
ممنون از parse عزیز که این مدت به خوبی و کامل بچه ها رو راهنمایی کردن

ببخشید که من نتونستم یه مدت به این تاپیک سر بزنم

من از انگلیس دانشگاه brighton و سوئد دانشگاه lund و کانادا دانشگاه ryerson پذیرش گرفتم که متاسفانه ryerson دیر بهم اعلام کرد و اگه بخوام برم باید از ترم بعدی برم

4 شنبه مدارکمو به سفارت سوئد تحویل دادم و منتظر نتیجه هستم ....

هر کدوم از دوستان سوالی در این زمینه ها و کشورها و مسائل نظام وظیفه و وزارت علوم داره هر کمکی از دستم بر میاد انجام میدم

به به پس شیرنی یادتون نره ایمان خان :cool:
یه سوال ببخشید شما برای فوق دارید میرید درسته؟ چون من برای لیسانس دنبالش بودم جور نشد.

iman kh
10-06-12, 08:06
به به پس شیرنی یادتون نره ایمان خان :cool:
یه سوال ببخشید شما برای فوق دارید میرید درسته؟ چون من برای لیسانس دنبالش بودم جور نشد.

ای بابا دست رو دلم نذار که با این دوندگی هایی که داشت حلوا باید میدادم !!!!

بله من برای master اقدام کردم

mehraz23
10-06-12, 10:59
ای بابا دست رو دلم نذار که با این دوندگی هایی که داشت حلوا باید میدادم !!!!

بله من برای master اقدام کردم

تبریک میگم...
من چندی پیش تصمیم داشتم که واسه ادامه تحصیل توی سوئد اقدام کنم
فقط اطلاعاتی رو راجع به دانشگاههاش شنیدم که خیلی توی ذوقم خورد
البته این اطلاعات رو از یه نفر گرفتم و به صحتشون مطمئن نیستم
اینکه زبان تدریس توی دانشگاهاش انگلیسی نیست و زبان اسکاندیناویه!
مدرکش واسه ایران معتبر نیست و...
میخواستم بدونم این اطلاعاتی که به من دادن درسته؟:confused1:
مخصوصا زبان تدریسیش...؟!؟!؟
واسه معماری اقدام کردی دیگه؟!؟!
راستی لطفا در مورد اینکه چه مدارکی واسشون ارجحیت داره توی پذیرش هم بگو...
مرسی:victory:

iman kh
10-06-12, 11:40
تبریک میگم...
من چندی پیش تصمیم داشتم که واسه ادامه تحصیل توی سوئد اقدام کنم
فقط اطلاعاتی رو راجع به دانشگاههاش شنیدم که خیلی توی ذوقم خورد
البته این اطلاعات رو از یه نفر گرفتم و به صحتشون مطمئن نیستم
اینکه زبان تدریس توی دانشگاهاش انگلیسی نیست و زبان اسکاندیناویه!
مدرکش واسه ایران معتبر نیست و...
میخواستم بدونم این اطلاعاتی که به من دادن درسته؟:confused1:
مخصوصا زبان تدریسیش...؟!؟!؟
واسه معماری اقدام کردی دیگه؟!؟!
راستی لطفا در مورد اینکه چه مدارکی واسشون ارجحیت داره توی پذیرش هم بگو...
مرسی:victory:

مرسی ....

زبان تدریس برای دوره master در کشور سوئد ، انگلیسی هست

اکثر دانشگاههای سوئد مورد تایید وزارت علوم هستن

لیست دانشگاهای سوئدی مورد تایید وزارت علوم رو در پست بعد گذاشتم

من رشته sustainable urban design پذیرش گرفتم از دانشگاه lund ، رتبه 4 در کشور سوئد .

برای رشته معماری براشون از همه چیز مهمتر portfolio و sop هست .....

iman kh
10-06-12, 11:47
فهرست دانشگاههای سوئدی مورد تایید وزارت علوم ایران

در اینجا به معرفی موسسات آموزش عالی سوئدی که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند میپردازیم:

‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی، گروه‌ یك‌ (ممتاز)
1- Chalmers tekniska hogskola)Chalmers University of Technology)
2- Göteborgs Universitet(Goteborg University)
3- Handelshögskolan i Stokholm(Stockholm School of Economics)
4- Karolinska institutet (The Karolinska Institute)
5- Kungliga Tekniska Högskolan — KTH (Royal Institute of Technology)
6- Lärarhögskolan i stokholm (Stockholm Institute of Education)
7- Linköpings universitet (Linkopings University)
8- Lunds universitet (Lund University)
9- Stokholm Universitet (Stockholm University)
10- Sveriges Lantbruksuniversitet — SLU (The Swedish University of Agricultural Sciences)
11-Umeå universitet (Umea University)
12- Uppsala Universitet (Uppsala University)
13- Högskolan I Kalmar (University College of Kalmar)
14- Kungliga Konsthögskolan (Royal University College of Fine Arts)
15- Lulea Tekniska Universitet (Lulea University of Technology)
16- Mittuniversitetet (Mid- Sweden University)
17- Malmö Högskola (University College of Malmö)

ب) دانشگاه ها ومراكز آموزشی عالی، گروه دو (خوب)
1- University College of Boras (Hogskolan Boras)
2- Blekinge Tekniska Högskola (Blekinge Institut of Technology)
3- Mälardalens Högskola (University College of Mälardalens)
4- Södertörns högskola (Södertörn University College)
4- صرفا" تا كارشناسی ارشد
5- Högskolan I Kristiandstad (Kristiandstad University College)
5- صرفا" تا كارشناسی ارشد
6- Högskolan I Halmstad (Halmstad University College)
6- صرفا" تا كارشناسی ارشد
7- Högskolan I Jönköping (Jönköping University College)
7- مدرک دکتری پس از انجام بررسی های کیفی رساله، درخواست مصاحبه علمی) قابل بررسی و ارزشیبابی است.
8- Konstfack (University College of ArtsT Crafts and design)
8- صرفا" تا كارشناسی ارشد
9- Högskolan I Gävle (University College of Gävle)
9—صرفا" تا كارشناسی ارشد
10- Karlstads Universitet (Karlstad University)
11- Växjö Universitet (Växjö University)
12- Högskolan Dalarna (Dalarna University College)
12- صرفا" تا كارشناسی ارشد
13- örebrö Universitet (University of örebrö)
14-Högskolan i Skövde (Skövde University College)
14- فقط تا کارشناسی ارشد
15- Idrottshögskolan I Stockholm (Stockholm University college of Physical Education and Sports)
15-- فقط تا کارشناسی ارشد
16- Högskolan på Gotland (Gotland University College)
16-فقط تا کارشناسی ارشد
17- School of Design and Crafts (HDK)
17- فقط تا کارشناسی ارشد
17- دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ دولتی‌ كه‌ مورد تأیید وزارت‌ آموزش‌ و علوم‌ سوئد می باشند

mehraz23
10-06-12, 12:03
یه سوال دیگه اینکه هزینه ها در سوئد چطوره؟
نسبت به انگلیس و کانادا...؟!؟!
و اینکه دوره ی master دو سال طول میکشه یا بیشتر؟

iman kh
10-06-12, 12:16
یه سوال دیگه اینکه هزینه ها در سوئد چطوره؟
نسبت به انگلیس و کانادا...؟!؟!
و اینکه دوره ی master دو سال طول میکشه یا بیشتر؟

هزینه اسکان بین 2000 تا 3500 کرون در ماه (هر کرون حدود 135 تومان)
هزینه زندگی حدود 3000 تا 5000 کرون در ماه

دوره master در سوئد هم یکساله داریم هم دوساله ... منتها دوره 120 واحدیش همون 2 ساله هست و معتبرتره

هزینه زندگی به مراتب کمتر از انگلیسه و کمی هم کمتر از کانادا

parse
10-06-12, 13:52
خوب برای دوره فوق زبان انگلیسی من برای لیسانس می خواستم برم گفتن یه دور باید بیای اینجا زبان ما رو یاد بگیری بعدا میتونی در خواست اقامت دانشجویی کنی ولی اینکه اینجه بودی و زبان یاد گرفتی دلیل نمیشه که ویزا بهت بدیم.
تازه میگن که برای لیسانس خیلی سخت می گیرن :'(

mehraz23
10-06-12, 15:27
هزینه اسکان بین 2000 تا 3500 کرون در ماه (هر کرون حدود 135 تومان)
هزینه زندگی حدود 3000 تا 5000 کرون در ماه

دوره master در سوئد هم یکساله داریم هم دوساله ... منتها دوره 120 واحدیش همون 2 ساله هست و معتبرتره

هزینه زندگی به مراتب کمتر از انگلیسه و کمی هم کمتر از کانادا

شهریه دانشگاهاش مثل اینکه تا پایان سال میلادی 2010 رایگانه و از سال آینده پولی میشه؟
درسته؟(به من این طوری گفتن!)
شهریه دانشگاهاش چطورین؟

iman kh
10-06-12, 16:52
شهریه دانشگاهاش مثل اینکه تا پایان سال میلادی 2010 رایگانه و از سال آینده پولی میشه؟
درسته؟(به من این طوری گفتن!)
شهریه دانشگاهاش چطورین؟

امسال اخرین سالی بود که رایگان پذیرش داشتن و ورودی های امسال تا پایان تحصیلشون پولی پرداخت نمیکنن

اما از سال اینده طبق تعرفه های اتحادیه اروپا شهریه میگیرن

فک میکنم سالی حدود 8000 یورو

parse
10-06-13, 02:04
امسال اخرین سالی بود که رایگان پذیرش داشتن و ورودی های امسال تا پایان تحصیلشون پولی پرداخت نمیکنن

در کشور سوئد تحصیلات در تمام مقاطع تا سال ۲۰۱۱رایگان است و دانشجویان هیچ هزینه ای برای تحصیل در دانشگاههای سوئد پرداخت نمی‌کنن. هزینه تحصیل هم سالانه بین 70000 تا 80000 کرون یعنی 9500 تا 11000 دلار امریکا ضمن اینکه فکر کنم 1000 کرون هم بابت بررسی مدارک میگیرن
هزینه زندگی یک دانشجو در کشور سوئد با در نظر گرفتن اجاره خوابگاه وغذا ـ رفت و آمد ـ حدود ۳۵۰۰ کرون می‌باشد. این هزینه‌ها در شهرهای مختلف متفاوته.

پایگاه تحصیلی سوئد (https://www.studera.nu/studera/1374.html)

iman kh
10-06-13, 06:22

در کشور سوئد تحصیلات در تمام مقاطع تا سال ۲۰۱۱رایگان است و دانشجویان هیچ هزینه ای برای تحصیل در دانشگاههای سوئد پرداخت نمی‌کنن. هزینه تحصیل هم سالانه بین 70000 تا 80000 کرون یعنی 9500 تا 11000 دلار امریکا ضمن اینکه فکر کنم 1000 کرون هم بابت بررسی مدارک میگیرن
هزینه زندگی یک دانشجو در کشور سوئد با در نظر گرفتن اجاره خوابگاه وغذا ـ رفت و آمد ـ حدود ۳۵۰۰ کرون می‌باشد. این هزینه‌ها در شهرهای مختلف متفاوته.

پایگاه تحصیلی سوئد (https://www.studera.nu/studera/1374.html)

سال 2010 (امسال) آخرین سال تحصیل رایگان هست

هزینه بررسی مدارک هم از سال آینده حدود 500 الی 1000 یورو خواهد بود (رنج هزینه کشورهای اروپایی دیگر)

8000 یورو (هر یورو 1400 تومان) = 80000 کرون (هر کرون 140 تومان)

بازم ممنون از توضیحات تکمیلی

iman kh
10-06-13, 08:16
خوب برای دوره فوق زبان انگلیسی من برای لیسانس می خواستم برم گفتن یه دور باید بیای اینجا زبان ما رو یاد بگیری بعدا میتونی در خواست اقامت دانشجویی کنی ولی اینکه اینجه بودی و زبان یاد گرفتی دلیل نمیشه که ویزا بهت بدیم.
تازه میگن که برای لیسانس خیلی سخت می گیرن :'(

زبان تدریس سیستم اموزشی سوئد در مقطع لیسانس ، سوئدی هست .
شما باید مدرک زبان سوئدی داشته باشین و برای داشتن این مدرک باید در ازمون The Test in Swedish for University Studies)TISUS) شرکت کنین .
یادگیری زبان ملاکی برای دادن ویزا نیست اما با داشتن پذیرش شما میتونین ویزا بگیرین
البته به شرط اینکه سفارت رو مجاب کنین که ایران نمیتونین درسی رو که اونجا میخواین بخونین ، بخونین ! واسه همین میگن که سخت میگیرن .
پس بهتره اگر قصدتون دوره لیسانسه همینجا زبان سوئدی رو یاد بگیرید و یک رشته عجیب غریب هم انتخاب کنین ......!!!

tahmine_g
10-06-22, 13:08
من دانشجوی دکترای فیزیکم. ولی علاقه ی زیادی به دیزاین دارم. می خواستم بدونم چجوری می شه پورتفولیو درست کرد برای اپلای تو مقطع لیسانس یا فوق.

iman kh
10-06-22, 14:11
من دانشجوی دکترای فیزیکم. ولی علاقه ی زیادی به دیزاین دارم. می خواستم بدونم چجوری می شه پورتفولیو درست کرد برای اپلای تو مقطع لیسانس یا فوق.

باید مواد لازمش اول موجود باشه

تعدادی کارهای اکادمیک
تعدادی کارهای پروفشنال
و تعدادی کارهای جنبی

shabnam66
10-07-10, 22:32
با سلام من يك سالي ميشه كه ليسانس گرفتم و علاقه به ديزاين دارم ميخوام براي يكي دو سال آينده برنامه ريزي كنم واسه تحصيل در خارج از كشور
اول اينكه ميخوام بدونم كه ميتونم فوق ليسانس بخونم با توجه به اينكه مدرك ليسانس من متفاوت هست؟
دوم اينكه اين رشته رو كجا بخونم بهتره و هزينه تحصيل من چقدر ميشه در كل؟
وديگه اينكه مدرك زبان حتما بايد داشته باشم؟
واگه از الان بخوام رزومه آماده كنم براي خودم بايد چه كاري انجام بدم؟
ممنون

iman kh
10-07-10, 22:52
با سلام من يك سالي ميشه كه ليسانس گرفتم و علاقه به ديزاين دارم ميخوام براي يكي دو سال آينده برنامه ريزي كنم واسه تحصيل در خارج از كشور
اول اينكه ميخوام بدونم كه ميتونم فوق ليسانس بخونم با توجه به اينكه مدرك ليسانس من متفاوت هست؟
دوم اينكه اين رشته رو كجا بخونم بهتره و هزينه تحصيل من چقدر ميشه در كل؟
وديگه اينكه مدرك زبان حتما بايد داشته باشم؟
واگه از الان بخوام رزومه آماده كنم براي خودم بايد چه كاري انجام بدم؟
ممنون

سلام
اول که نگفتین رشتتون چیه ؟

میتونید معماری یا طراحی صنعتی یا ... بخونید
کشورش و دانشگاهش بستگی به خیلی مسائل داره
هزینه هم به کشور و دانشگاه بستگی داره
بله مدرک زبان ایلتس یا تافل لازمه
برای رزومه هم کارای شخصی لازمه هم کارای حرفه ای و شغلی و هم کارای اکادمیک

Raya
10-07-17, 15:51
سلام ایمان،
راستش من می خواستم برا ادامه تحصیل تو کانادا اقدام کنم ، کارشناسی گرافیک دارم،روزانه بودم،جایی هم کار نکردم..
به نظرت کدوم یک از این دانشگاها برا رشته من بهتره:تورونتو-مک گیل-بریتیش کلمبیا-مونترال-یورک-آلبرتا؟
کلا از کجا شروع کنم؟نیاز به راهنمایی دقیق دارم،
در ضمن خودت سلیس بگی بهتره تا معرفی سایت!!!:)
ممنون و منتظر!

soniaaa_2003
10-07-17, 15:52
سلام
من فوق دیپلم گرافیک دارم و می خوام امسال واسه کاردانی به کارشناسی امتحان بدم.منتها نمی دونم اگر قبول بشم،ایتالیا مدرک من رو واسه فوق لیسانس قبول می کنه یا نه؟چون من هنرستانی بودم و مدرکی که الان می گیرم زیر نظر آموزش و پرورش می شه.
اگر الان می خوام بشینم واسه کاردانی به کارشناسی بخونم فقط به خاطر ادامه دادنش توی ایتالیاست.واسه همین ممنون می شم راهنماییم کنید که اگر مدرکم رو قبول نمی کنن به جای درس خوندن برای کاردانی به کارشناسی،کارشناسی از اول رو بخونم.:confused1:

iman kh
10-07-17, 17:30
سلام ایمان،
راستش من می خواستم برا ادامه تحصیل تو کانادا اقدام کنم ، کارشناسی گرافیک دارم،روزانه بودم،جایی هم کار نکردم..
به نظرت کدوم یک از این دانشگاها برا رشته من بهتره:تورونتو-مک گیل-بریتیش کلمبیا-مونترال-یورک-آلبرتا؟
کلا از کجا شروع کنم؟نیاز به راهنمایی دقیق دارم،
در ضمن خودت سلیس بگی بهتره تا معرفی سایت!!!:)
ممنون و منتظر!

سلام

این دانشگاههایی که گفتی به ترتیب رنکینگ اینجوری میشن :

بریتیش کلمبیا - مک گیل - البرتا - تورونتو - مونترال - یورک

برای پذیرش مهم معدل و رزومه هست
این که کار نکردی معنیش اینه که رزومه حرفه ای نداری و فقط اکادمیک هست
این موضوع جای نگرانی نداره و مهم اینه که رزومه اکادمیکت خوب و حرفه ای باشه

من خودم اگه واقع بین باشم زیاد روی بریتیش کلمبیا و مک گیل حساب نمیکنم چون هم رنکینگشون خیلی بالاست هم پذیرش اینترنشنالشون تعدادش کمه

برای شروع منظورت دقیقا چیه ؟
شروع کل پروسه پذیرش ؟؟؟؟

iman kh
10-07-17, 17:32
سلام
من فوق دیپلم گرافیک دارم و می خوام امسال واسه کاردانی به کارشناسی امتحان بدم.منتها نمی دونم اگر قبول بشم،ایتالیا مدرک من رو واسه فوق لیسانس قبول می کنه یا نه؟چون من هنرستانی بودم و مدرکی که الان می گیرم زیر نظر آموزش و پرورش می شه.
اگر الان می خوام بشینم واسه کاردانی به کارشناسی بخونم فقط به خاطر ادامه دادنش توی ایتالیاست.واسه همین ممنون می شم راهنماییم کنید که اگر مدرکم رو قبول نمی کنن به جای درس خوندن برای کاردانی به کارشناسی،کارشناسی از اول رو بخونم.:confused1:

باید ببینی ترجمه مدرکت چی میشه ؟؟

باید bachelor باشه

Raya
10-07-17, 19:32
سلام

این دانشگاههایی که گفتی به ترتیب رنکینگ اینجوری میشن :

بریتیش کلمبیا - مک گیل - البرتا - تورونتو - مونترال - یورک

برای پذیرش مهم معدل و رزومه هست
این که کار نکردی معنیش اینه که رزومه حرفه ای نداری و فقط اکادمیک هست
این موضوع جای نگرانی نداره و مهم اینه که رزومه اکادمیکت خوب و حرفه ای باشه

من خودم اگه واقع بین باشم زیاد روی بریتیش کلمبیا و مک گیل حساب نمیکنم چون هم رنکینگشون خیلی بالاست هم پذیرش اینترنشنالشون تعدادش کمه

برای شروع منظورت دقیقا چیه ؟
شروع کل پروسه پذیرش ؟؟؟؟

ممنون،آره
ببین معدلم بد نیست فعلا بدون در نظر گرفتن نمره پروژم،18/15 هست
اول موندم کدوم دانشگاه رو انتخاب کنم و اینکه اون دانشگاه مدرک تافل میخواد یا آیلس اونم با چه نمره ای؟
و در کل شروع پروسه پذیرش!
(منظورم از اینکه کار نکردم این بود که دانشگاه دولتی بودم و روزانه،به تعداد سنوات تحصیلیم خدمت نکردم،برا آزاد کردن مدرک تحصیلی منظورمه)

parse
10-07-18, 01:34
سلام

خب منم هنرستانی بودم آره ایتالیا مدرکت رو قبول میکنه البته ممکنه بگه 1 سال باید یه سری واحد ها رو بخونی
مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت

tirdad kia
10-07-18, 01:53
در مورد تافل و ایلس باید بگم درسته که کانادا بیشتر ایلس می خوان ولی اگه تافل هم بهشون بدی اذیت نمی کنن و فرقی نداره براشون

parse
10-07-18, 02:02
در مورد تافل و ایلس باید بگم درسته که کانادا بیشتر ایلس می خوان ولی اگه تافل هم بهشون بدی اذیت نمی کنن و فرقی نداره براشون

تا اونجا که من می دونم اجباری واسه داشتن آیلتس و تافل ندارن همون جا هم میشه دوره زبان رو گذروند.
هر چند که دیگه فرقی نمیکنه چون دوره های آیلتس و تافل مثله اینکه از این به بعد به علت یه سری مسائل خاص برگزار نمیشه

iman kh
10-07-18, 12:05
ممنون،آره
ببین معدلم بد نیست فعلا بدون در نظر گرفتن نمره پروژم،18/15 هست
اول موندم کدوم دانشگاه رو انتخاب کنم و اینکه اون دانشگاه مدرک تافل میخواد یا آیلس اونم با چه نمره ای؟
و در کل شروع پروسه پذیرش!
(منظورم از اینکه کار نکردم این بود که دانشگاه دولتی بودم و روزانه،به تعداد سنوات تحصیلیم خدمت نکردم،برا آزاد کردن مدرک تحصیلی منظورمه)
این دانشگاها هم ایلتس قبول میکنن هم تافل
برای ازاد کردن مدرک شما وقتی پذیرش گرفتی ، وزارت علوم یک نامه میده به شما که با اون نامه دانشگاهتون مدرکتون رو صادر میکنه

Raya
10-07-18, 12:20
این دانشگاها هم ایلتس قبول میکنن هم تافل
برای ازاد کردن مدرک شما وقتی پذیرش گرفتی ، وزارت علوم یک نامه میده به شما که با اون نامه دانشگاهتون مدرکتون رو صادر میکنه

یعنی اگه پذیرش گرفتم،برا آزاد کردن مدرک گیر نمیدن که در ازاش خدمت نکردم؟یا بخاطر تحصیل رایگان،پول بخوان؟
معمولا حد نصاب نمره مدرک زبان برا اون دانشگاها چند هست؟
راستی نگفتی کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنی؟؟؟:confused1:

Raya
10-07-18, 12:28
تا اونجا که من می دونم اجباری واسه داشتن آیلتس و تافل ندارن همون جا هم میشه دوره زبان رو گذروند.
هر چند که دیگه فرقی نمیکنه چون دوره های آیلتس و تافل مثله اینکه از این به بعد به علت یه سری مسائل خاص برگزار نمیشه

میشه کاملتر توضیح بدی؟؟؟:blushing:
یعنی نمی خواد تو فکر مدرک زبان باشم؟:confused1:

parse
10-07-18, 12:55
ببین هر کشوری یه سری قوانین خاص خودشو داره مثلا کانادا واسه زبان اجبار نداره چون میتونی تو همون کانادا دوره زبان رو بگذرونی ولی امریکا حتما زبان می خواد.
ضمنه اینکه شرط زبان تو کشور های که زبانشون انگلیسی نیست در مقطع لیسانس با فوق فرق میکنه

iman kh
10-07-18, 18:48
یعنی اگه پذیرش گرفتم،برا آزاد کردن مدرک گیر نمیدن که در ازاش خدمت نکردم؟یا بخاطر تحصیل رایگان،پول بخوان؟
معمولا حد نصاب نمره مدرک زبان برا اون دانشگاها چند هست؟
راستی نگفتی کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنی؟؟؟:confused1:

ببین هر کشوری یه سری قوانین خاص خودشو داره مثلا کانادا واسه زبان اجبار نداره چون میتونی تو همون کانادا دوره زبان رو بگذرونی ولی امریکا حتما زبان می خواد.
ضمنه اینکه شرط زبان تو کشور های که زبانشون انگلیسی نیست در مقطع لیسانس با فوق فرق میکنه

شما بعد از گرفتن پذیرش و تایید اون توسط وزارت علوم توسط یک نامه به نظام وظیفه معرفی میشی
نظام وظیفه ازت وثیقه میگیره
بعدش معرفی میشی به وزارت علوم دوباره
بعدش وزارت علوم یک نامه به دانشگاه میده برای ازاد کردن مدارک و یک نامه هم میده برای گذر نامه

اگر مدرک زبان نداشته باشی پذیرش کاندیشنال میگیری و نظام وظیفه با این نوع پذیرش معافیت تحصیلی صادر نمیکنه
در ضمن خیلی از دانشگاهای کانادا بدون مدرک زبان اصلا پرونده رو بررسی نمی کنن

در نتیجه : مدرک زبان الزامیه ..............

soniaaa_2003
10-07-18, 22:03
خب منم هنرستانی بودم آره ایتالیا مدرکت رو قبول میکنه البته ممکنه بگه 1 سال باید یه سری واحد ها رو بخونی
مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت
مرسی از راهنماییتون.خیالم راحت شد.
فقط یه سوال: شما که هنرستانی بودین،رزومه تون چه جوری بود؟ یعنی باید خیلی پر و پیمون باشه یا تعداد مشخصی از کاراتون رو به عنوان رزومه قبول می کنن؟

بیگلو!
10-07-18, 22:39
دوستان عزیز دوتا سوال داشتم:
1- توی ایالت فلوریدا دانشگاهی هست که رشته های هنری تو مقطع ارشد رو پذیرش کنه؟
2-اگه مدرک تافل داشته باشی و مجبور بشی بری اروپا دانشگاهی قبول میکنه یا سخت قبول میکنن؟:victory:
منظور رشته های هنری مثل طراحی مده!

parse
10-07-18, 23:12
مرسی از راهنماییتون.خیالم راحت شد.
فقط یه سوال: شما که هنرستانی بودین،رزومه تون چه جوری بود؟ یعنی باید خیلی پر و پیمون باشه یا تعداد مشخصی از کاراتون رو به عنوان رزومه قبول می کنن؟

بسنگی به لیسانس یا فوق لیسانسش داره برای لیسانس رزومه نمی خواد ولی برای فوق آره یه رزومه تپل داشته باشی خیلی بهتره

parse
10-07-18, 23:15
دوستان عزیز دوتا سوال داشتم:
1- توی ایالت فلوریدا دانشگاهی هست که رشته های هنری تو مقطع ارشد رو پذیرش کنه؟
2-اگه مدرک تافل داشته باشی و مجبور بشی بری اروپا دانشگاهی قبول میکنه یا سخت قبول میکنن؟:victory:
منظور رشته های هنری مثل طراحی مده!

ایالت فلوریدا رو نمی دونم که داره یا نداره
مدرک تافل برای اروپا هم بستگی به مقطعی داره که می خوای توش تحصیل کنی معمولا برای لیسانس باید زبان اون کشور رو یاد بگیری ولی برای فوق تافل رو قبول می کنن.
طراحی مد سخت پذیرش میکننا بخصوص در مقطع فوق

mona-el
10-07-19, 00:12
من معماری میخونم و می خواستم راجع به شرایط مهاجرت و بورسیه ازت بپرشم.
از چه مقطعی رفتن بهتره؟
با فوق لیسانس راحت تر میتونم اقدام کنم؟یا فرقی نداره؟

parse
10-07-19, 00:38
من معماری میخونم و می خواستم راجع به شرایط مهاجرت و بورسیه ازت بپرشم.
از چه مقطعی رفتن بهتره؟
با فوق لیسانس راحت تر میتونم اقدام کنم؟یا فرقی نداره؟

_شرایط مهاجرت و بورسیه کشورها با هم فرق میکنه، من خودم برای لیسانس می خوام برم
_خوب برای فوق دانشجو کم تر میگیرن مثلا دانشگاه میلان تو مقطع فوق، فشن دیزاین 2 تا دانشجو میگیره
ضمنه اینکه باید یه رزومه داشته باشی .ولی کشورهایی مثلا سوئد برای فوق راحت تر میگیرن
برای لیسانس کسی ازت انتظار رزومه نداره بازم همه اینا بسنگی به شرایط خودت داره

parse
10-07-19, 01:34
شما بعد از گرفتن پذیرش و تایید اون توسط وزارت علوم توسط یک نامه به نظام وظیفه معرفی میشی
نظام وظیفه ازت وثیقه میگیره
بعدش معرفی میشی به وزارت علوم دوباره
بعدش وزارت علوم یک نامه به دانشگاه میده برای ازاد کردن مدارک و یک نامه هم میده برای گذر نامه

اگر مدرک زبان نداشته باشی پذیرش کاندیشنال میگیری و نظام وظیفه با این نوع پذیرش معافیت تحصیلی صادر نمیکنه
در ضمن خیلی از دانشگاهای کانادا بدون مدرک زبان اصلا پرونده رو بررسی نمی کنن

در نتیجه : مدرک زبان الزامیه ..............

من که نظام وظیفه ندارم ایمان خان:D
قرار نیست شما مدرک زبان نداشته باشی قراره یه دوره کالج زبان بگذرونید بعد وارد دانشگاه بشید:)

mona-el
10-07-19, 10:28
_شرایط مهاجرت و بورسیه کشورها با هم فرق میکنه، من خودم برای لیسانس می خوام برم
_خوب برای فوق دانشجو کم تر میگیرن مثلا دانشگاه میلان تو مقطع فوق، فشن دیزاین 2 تا دانشجو میگیره
ضمنه اینکه باید یه رزومه داشته باشی .ولی کشورهایی مثلا سوئد برای فوق راحت تر میگیرن
برای لیسانس کسی ازت انتظار رزومه نداره بازم همه اینا بسنگی به شرایط خودت داره

شاید خیلی سئوال ابتدایی باشه ولی نمرات الانم توی لیسانی تاثیری داره واسه پذیرش مقاطع بالاتر؟

parse
10-07-19, 11:23
شاید خیلی سئوال ابتدایی باشه ولی نمرات الانم توی لیسانی تاثیری داره واسه پذیرش مقاطع بالاتر؟

راستش مطمئن نیستم چون ریز نمراتو می خوان ولی در عین حال یک آزمون ورودی هم هر دانشگاه با توجه به سطح علمیش برگزار میکنه و اینکه برای مقاطع بالاتر رزومه هم لازمه

iman kh
10-07-19, 16:07
یه توضیح تکمیلی در جهت رفع سوتی !!!!

مدرک زبان برای اقایون لازمه چون بدون اون نمیتونن پذیرش قطعی بگیرن و بدون پذیرش قطعی نمیتونن معافیت تحصیلی بگیرن

اما برای خانمها و اقایونی که معافیت دارن بدون مدرک زبان هم میشه با پذیرش کاندیشنال رفت

البته همونطور که گفتم بعضی از دانشگاها بدون مدرک زبان مدارک رو اصلا بررسی نمیکنن

بازم ببخشید برای سوتی !!!!!!!!!!!!!!

mahbube
10-07-24, 12:56
سلام.من دیپلم گرافیک دارم و تازه امسال کنکور کارشناسی هنر دادم.هدفم بورس واسه فوق تو یکی از دانشگاه های کانادا یا آمریکاس ما هیچکدوم از این دانشگاه هارو نمیشناسم
چون اول راهم میخوام تو جهت صحیح رسیدن به هدفم قرار بگیرم
میشه یه لیست از دانشگاه هارو بهم بدین و درجه کیفیتشون دوس دارم طراحی لباس و سینما شرکت کنم
و همچنین به طور کلی کارایی که باید انجام بدم رو بگید ممنون میشم:)

iman kh
10-07-24, 20:57
سلام.من دیپلم گرافیک دارم و تازه امسال کنکور کارشناسی هنر دادم.هدفم بورس واسه فوق تو یکی از دانشگاه های کانادا یا آمریکاس ما هیچکدوم از این دانشگاه هارو نمیشناسم
چون اول راهم میخوام تو جهت صحیح رسیدن به هدفم قرار بگیرم
میشه یه لیست از دانشگاه هارو بهم بدین و درجه کیفیتشون دوس دارم طراحی لباس و سینما شرکت کنم
و همچنین به طور کلی کارایی که باید انجام بدم رو بگید ممنون میشم:)

لیست دانشگاهای هر کشوری رو با جستجوی عبارت زیر در گوگل میتونی پیدا کنی
canadian universities
american universities
.....
تو صفحه ویکی هر کشوری لیست کامل دانشگاهاست هست

برای رنکینگ هم از world university ranking استفاده کنی به جواب میرسی

بیگلو!
10-07-24, 22:59
ایمان خان یه سوال داشتم...
درسته که دانشگاهای امریکا برای مقطع فوق لیسانس رشته های هنر پذیرش نمیگیرن؟یعنی اگر میگیرن هم پولیه؟:confused1::blink:

iman kh
10-07-25, 09:38
ایمان خان یه سوال داشتم...
درسته که دانشگاهای امریکا برای مقطع فوق لیسانس رشته های هنر پذیرش نمیگیرن؟یعنی اگر میگیرن هم پولیه؟:confused1::blink:

سلام
همه دانشگاها شهریه دارن
اما شما میتونی اگه معدلت بالا باشه و رزومه خوبی داشته باشه fund بگیری

mahbube
10-07-25, 10:49
مرسی اما میشه بیشتر راهنماییم کنی این فقط لیست بود.من میخوام بر اساس راهنماییت 4 سال آینده رو برنامه ریزی کنم...بازم ممنون و مدیون:)

iman kh
10-07-25, 10:57
مرسی اما میشه بیشتر راهنماییم کنی این فقط لیست بود.من میخوام بر اساس راهنماییت 4 سال آینده رو برنامه ریزی کنم...بازم ممنون و مدیون:)

هر کسی با توجه به خواسته هاش و امکانات و شرایط مطلوب برای زندگیش ، در مورد کشور و شهر و دانشگاه میتونه تصمیم بگیره

هزینه های زندگی - آب و هوا - سهولت رفت و آمد - روابط دیپلماتیک با ایران - فرهنگ مردم - بازار کار - ....... همه واسه تصمیم گرفتم مهمن و هر کسی معیارای خودشو داره

mahbube
10-07-26, 11:00
سلام.خاله ام رشته برق هستش.میخواستم بپرسم رتبه های تک رقمی ارشد برق بورسیه میشن؟شرایطشو میشه بگین....:)

iman kh
10-07-26, 15:21
سلام.خاله ام رشته برق هستش.میخواستم بپرسم رتبه های تک رقمی ارشد برق بورسیه میشن؟شرایطشو میشه بگین....:)

اینطوری نیست که رتبه تک رقمی ضمانت بورس باشه

اما رتبه و معدل و رزومه و .... همه باعث میشن شانس شما برای بورس خیلی بالا بره

3pd
10-08-05, 06:29
بچه ها بد نیست تو این تاپیک یه سری نمونه هایی از CV , portfolio , persolnal statement هم گذاشته بشه
من خودم دارم آماده میشم واسه اپلای کردن , یه چیزایی هم پیدا کردم واسه نمونه portfolio
الام یه سرچ کردم دیدم تو کافه انگار همچین تاپیکی نداریم
نمودونم اگه همین تاپیک به نظرتون مناسبه شروع کنیم یه چیزایی بذاریم ...

هرمس
10-08-10, 09:28
درود وشب خوش
برای ادامه تحصیل تو یه کشور خارجی (مقطع کارشناسی ارشد ) آیا از طرف اونجا بورسیه می شیم ؟ باید چیکار کنیم مقاله بدیم ؟ چه مدارکی لازم داریم ؟ آیا امکان پذیر هست ؟ لطفا راهنماییم کنید ( در ضمن من کارشناسی هنر های تجسمی دارم ، تو چه رشته ای می تونم ادامه تحصیل بدم؟ ، بهتر باشه ؟) مرسی

iranpet
10-08-30, 08:22
سلام

من برای رشته انیمیشن (لیسانس) میخوام اقدام کنم.

هند و مالزی بهم معرفی کردن

مالزی دنشگاه لیمکوک
ولی هند بیشتر دانشگاهاش دیپلم میدادن

من ته ماهی 1 ملیون هزینه زندگی + دتنشگاه رو می تونم بدم

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید

iranpet
10-08-30, 23:34
یعنی هثچ کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟

iranpet
10-08-31, 02:19
سلام

من برای رشته انیمیشن یا vfx (لیسانس) میخوام اقدام کنم.

هند و مالزی بهم معرفی کردن

مالزی دنشگاه لیمکوک
ولی هند بیشتر دانشگاهاش دیپلم میدادن

من تا ماهی 1 میلیون هزینه زندگی + دانشگاه رو می تونم بدم

حالا میخواستم بدونم کسی از دوستان دانشگاه خاصی رو برای انیمیشن یا vfx (لیسانس) سراغ داره

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید

mahbube
10-09-05, 19:22
سلام براي طراحي مد دانشگاه هاي پاريس برام توضيحاتشونو ميدي لطفا؟

Craftsman
10-09-12, 00:18
ســــ لام
لطفا چند دانشگاه برای رشته کارگردانی سینما در استرالیا و مالزی و هند پیشنهاد کنید..ممنون

jale
10-10-06, 21:35
سلام من مجسمه سازی دانشگاه تهران خوندم ومیخوام برای ادامه تحصیل برم فرانسه به نظر شما باید چیکار کنم

mrezam1360
10-11-02, 07:58
سلام به همه
اگر دوست داشتید در مورد تحصیل در رشته طراحی صنعتی، شیوه جمع آوری پورت فولیوی مناسب (از دید دانشگاه های خارجی) و شکل و نوع انجام پروژه های طراحی صنعتی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس اطلاعات بیشتری داشته باشید، من از طریق ایمیلم می توانم کمکتون کنم.

mrezam1360[at]gmail.com

shabnam66
10-11-04, 06:05
با سلام
من لیسانس مرمت دارم اما میخوام برای لیسانس رشته طراحی صنعتی برم آلمان یا هلند از کجا باید شروع کنم ؟ امتحان ورودی داره و رزومه میخواد؟ تقریبا چقدر هزینه داره؟ باید مدرک زبان داشته باشم؟

parse
10-11-05, 03:23
با سلام
من لیسانس مرمت دارم اما میخوام برای لیسانس رشته طراحی صنعتی برم آلمان یا هلند از کجا باید شروع کنم ؟ امتحان ورودی داره و رزومه میخواد؟ تقریبا چقدر هزینه داره؟ باید مدرک زبان داشته باشم؟

چون برای لیسانس می خواید برید معمولا باید به زبان اون کشور آشنایی داشته باشید، برای دوره کلاس های زبان هم با بخش فرهنگی سفارت مربوطه تماس بگیرید.
هر دانشگاه یه امتحان ورودی برگزار میکنه که در سطح همون دانشگاهه، هزینش فکر کنم بیشتر از 6000 هزار یورو در سال باشه ظمن اینکه یه ضمانت تقدی هم که حدودا 12 میلیون هست هم باید بدیدو هر وقت برگشتید ایران این مبلغ رو بهتون پس میدن

Helen_M
10-11-05, 04:20
خانمها که وثیقه نمی خوان..

parse
10-11-05, 23:52
خانمها که وثیقه نمی خوان..

تا اونجا که من میدونم سفارت آلمان هم از خانم ها وثیقه میگیره هم از اقایون که تعهدی باشه که وقتی رفتن بعد از اتمام تحصیلشونو بر میگردن ایران

shabnam66
10-11-07, 00:14
یادگیری زبان اون کشور ضروریه حتما؟اگه مدرک آیلتس داشته باشیم میشه؟
من میخوام برای 1 یا 2 سال دیگه اقدام کنم برای هلند از کجا باید بدونم که امتحان ورودی در چه سطحی هست و چه مطالبی باید بخونم؟ با توجه به اینکه اطلاعات چندانی دراین رشته ندارم کجا میتونم برم کلاس؟ و این امتحان ورودی کی برگذار میشه بعد از پرداختن شهریه ؟ اطلاعات کلی در مورد دانشگاههای هلند که طراحی صنعتی دارن میخوام ممنون میشم از راهنماییتون

sahar banoo
10-11-19, 09:53
لطفا اگه چیزی در مورد رشته فرش توی اروپا میدونین بگین.:)

elahe84
10-12-30, 21:52
اگه معدل دیپلم پایین باشه مشکل میشه پذیرش گرفت واسه تحصیل در مقطع لیسانس؟

iman kh
10-12-31, 01:23
اگه معدل دیپلم پایین باشه مشکل میشه پذیرش گرفت واسه تحصیل در مقطع لیسانس؟

معمولا مینیمم براشون مهمه ولی اکه بالا باشه خب یه امتیازهست

parse
10-12-31, 14:39
یادگیری زبان اون کشور ضروریه حتما؟اگه مدرک آیلتس داشته باشیم میشه؟
من میخوام برای 1 یا 2 سال دیگه اقدام کنم برای هلند از کجا باید بدونم که امتحان ورودی در چه سطحی هست و چه مطالبی باید بخونم؟ با توجه به اینکه اطلاعات چندانی دراین رشته ندارم کجا میتونم برم کلاس؟ و این امتحان ورودی کی برگذار میشه بعد از پرداختن شهریه ؟ اطلاعات کلی در مورد دانشگاههای هلند که طراحی صنعتی دارن میخوام ممنون میشم از راهنماییتون

قالبا برای لیسانس باید زبان همون کشور رو یاد بگیرید ولی برای اینکه مطمئن بشید به سایت دانشگاهی که میخوای برید سر بزنید، تمام اطلاعات مربوط به رشته اونجا هست.
برای اینکه بدونید کی باید اقدام کنید با بخش فرهنگی سفارت تماس بگیرد

majidx7
11-02-02, 02:37
چون برای لیسانس می خواید برید معمولا باید به زبان اون کشور آشنایی داشته باشید، برای دوره کلاس های زبان هم با بخش فرهنگی سفارت مربوطه تماس بگیرید.
هر دانشگاه یه امتحان ورودی برگزار میکنه که در سطح همون دانشگاهه، هزینش فکر کنم بیشتر از 6000 هزار یورو در سال باشه ظمن اینکه یه ضمانت تقدی هم که حدودا 12 میلیون هست هم باید بدیدو هر وقت برگشتید ایران این مبلغ رو بهتون پس میدن
12 میلیون هزینه زندگی در اروپاست ،یعنی یکسال زندگی در آلمان نهایتن 12 میلیون هزینه داره که میتونه با روش های مختلف مثلن زندگی در wohngemeinschaft یا خانه های گروهی ، این هزینه خیلی کمتر بشه. و اینکه تا اونجایی که من اطلاع دارم هزینه تحصیل در آلمان وقتی به زبان آلمانی باشه خیلی کمتر از این چیزیه که شما گفتید. حتی جاهایی هست که فقط 60 یورو در سال هزینه دریافت می کنن. البته لازمه این کار بلد بودن زبان آلمانی هست که به قول رائول گونزالس بازیکن اسپانیایی شالکه آلمان ، سخت ترین کار دنیاست.

mahbube
11-02-02, 08:34
12 میلیون هزینه زندگی در اروپاست ،یعنی یکسال زندگی در آلمان نهایتن 12 میلیون هزینه داره که میتونه با روش های مختلف مثلن زندگی در wohngemeinschaft یا خانه های گروهی ، این هزینه خیلی کمتر بشه. و اینکه تا اونجایی که من اطلاع دارم هزینه تحصیل در آلمان وقتی به زبان آلمانی باشه خیلی کمتر از این چیزیه که شما گفتید. حتی جاهایی هست که فقط 60 یورو در سال هزینه دریافت می کنن. البته لازمه این کار بلد بودن زبان آلمانی هست که به قول رائول گونزالس بازیکن اسپانیایی شالکه آلمان ، سخت ترین کار دنیاست.

منم موافقم هزینه زیاد نیس. اینکه میگن اونجا زندگی خفن خرج داره درست نیس اونجام مثل ایران فقط یه کم گرون تره اگه یکم قناعت باشه راحت میگذره...بهتره آدم بره تو خوابگاه چون ارزونتر میشه.خونه معمولا خیلی گرونتر از ایران میشه....و بورسیه تو هر کشوری به زبان همون کشور تقریبا مجانی میشه:victory: (تقریبا مثل آزاد خودمون هس شایدم خیلی ارزونتر)
در آخر رفتن به این سایت رو شدیدا پیشنهاد میکنم:

http://www.applyabroad.org

جواب هممه ی سوالاتون هست تو این سایت+میزان هزینه تو هر کشوری!

iranpet
11-02-26, 17:47
سلام

من میخوام برای لیسانس برم بلژیک بین 2 رشته interior design و landscape موندم کدوم رو انتخاب کنم . ممنون میشم اگه من رو راهنمای کنید :confused1:

naser abdoli
11-03-17, 18:49
سلام به همه
در مورد دانشگاه تكنيك استامبل(technical university of istanbul) كسي اطلاعاتي داره؟ دانشگاه خوبيه؟ براي ادامه تحصيل در رشته ي طراحي صنعتي دانشگاه مورد قبولي هست يا نه؟

کیمیا 2011
11-03-22, 16:15
سلام به همه دوستان گلم سال جدید پرباری رو برای همگی آرزومندم .

کسی رو می شناسم که فوق لیسانس پژوهش هنر از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی رو به تازگی گرفته و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو در خارج از کشور داره , ولی اطلاعات مون در حد صفره .

تو گزینه های دانشگاهی خودش دو دانشگاه سوربن پاریس و یو سی ال ای آمریکا رو داره . سوالم اینه با توجه به اینکه ما هیچ پیش زمینه ای در زبان فرانسوی نداریم و کلا هیچی از این زبان بلد نیستیم نحوه تدریس در سوربن , برای داوطلبان خارجی این دانشگاه به چه صورتیه ؟ آیا انگلیسی تدریس می کنند یا فرانسوی ؟

ممنون میشم اگه یه اطلاعات پایه ای درباره سوربن به من بدین .

1- مثلا زبانی که تدریس می کنند چیست ؟ :confused1:

2- کسی که فوق لیسانس پژوهش هنر دانشگاه آزاد تهران مرکزی رو داره می تونه همین رشته رو در سوربن ادامه بده یا رشته های هنری آن دانشگاه محدود است و باید چیزی غیر از پژوهش هنر رو انتخاب کنیم ؟ :confused1:

3- فکر می کنید زندگی عادی به اضافه خرج تحصیل , ماهانه چقدر خرج داشته باشه ؟ :confused1:

و هرچیزی که راجع به این دانشگاه به ذهنتون می رسه .

خیلی ممنونم.

parse
11-03-22, 16:37
سلام به همه دوستان گلم سال جدید پرباری رو برای همگی آرزومندم .

کسی رو می شناسم که فوق لیسانس پژوهش هنر از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی رو به تازگی گرفته و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو در خارج از کشور داره , ولی اطلاعات مون در حد صفره .

تو گزینه های دانشگاهی خودش دو دانشگاه سوربن پاریس و یو سی ال ای آمریکا رو داره . سوالم اینه با توجه به اینکه ما هیچ پیش زمینه ای در زبان فرانسوی نداریم و کلا هیچی از این زبان بلد نیستیم نحوه تدریس در سوربن , برای داوطلبان خارجی این دانشگاه به چه صورتیه ؟ آیا انگلیسی تدریس می کنند یا فرانسوی ؟

ممنون میشم اگه یه اطلاعات پایه ای درباره سوربن به من بدین .

1- مثلا زبانی که تدریس می کنند چیست ؟ :confused1:

2- کسی که فوق لیسانس پژوهش هنر دانشگاه آزاد تهران مرکزی رو داره می تونه همین رشته رو در سوربن ادامه بده یا رشته های هنری آن دانشگاه محدود است و باید چیزی غیر از پژوهش هنر رو انتخاب کنیم ؟ :confused1:

3- فکر می کنید زندگی عادی به اضافه خرج تحصیل , ماهانه چقدر خرج داشته باشه ؟ :confused1:

و هرچیزی که راجع به این دانشگاه به ذهنتون می رسه .

خیلی ممنونم.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش دکترا :
مدرک زبان فرانسه (TCF یا DELF) (البته من شنیدم اجباری نیست ولی تاثیر زیادی در گرفتن ویزا داره)
داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات دانشگاهی
رزومه یا CV
مقالات علمی (ضروری نیست اما توصیه می‌شود)
انگیزه نامه یا Lettre Motivation
توصیه نامه از اساتید

هزینه متوسط یک زندگی دانشجویی در شهرستان های فرانسه از ٣٠٠ یورو در ماه تا ۵٠٠ یورو متغییر است و البته تا حدی هم به شیوه زندگی دانشجویان مرتبط است و هزینه تحصیل و اقامت در پاریس هم تقریبا دوبرابر این مقدار است.

کسانی که در شهرستان های فرانسه مدتی را سپری کرده باشند معمولا تمایلی به زندگی در پایتخت گران و پر هیاهوی پاریس نشان نمی دهند! بویژه آنکه ملاک سطح علمی مراکز دانشگاهی، بنیه علمی استاد است و نه اعتبار دانشگاهی خاص!

ضمنا هزینه ثبت نام در دوره های دکترا بسته به نوع دانشگاه از ٣٠٠ تا ٨٠٠ یورو متغییر است و البته در بیشتر دانشگاه ها مبلغی حدود ٣٠٠ تا ۴٠٠ یورو از شما مطالبه می کنند.

تا اونجا که من میدونم زشته خودتون رو میتونید ادامه بدید و محدودیتی در انتخاب رشته ندارید مگر اینکه رشته مورد نظر موجود نباشه
لیست دانشگاه های فرانسه (http://www.ambafrance-ir.org/IMG/html/cd-html/etudier/farsi/farsi3.html)

کیمیا 2011
11-03-22, 22:17
ممنون از کمک تون .

متاسفانه من چیزی از لیست دانشگاه ها دستگیرم نشد چون همونطور که گفتم زبان فرانسوی بلد نیستم و اغلب سایت های دانشگاههای فرانسه به زیان فرانسوی نوشته شده .

می خواستم بدونم تنها با تسلط بر زبان انگلیسی قادر به گرفتن پذیرش نیستیم ؟ و زبانی که در داخل کلاسها برای مقطع دکترا تدریس میشه فرانسوی هست یا انگلیسی ؟

و اینکه شما و سایر دوستان آگاه نسبت به ادامه تحصیل در رشته های هنری , از لحاظ کیفیت آموزشی و اعتبار مدرک / هزینه ها و مشکلات مربوط به زبان و... در کل تحصیل در سوربن را بهتر می دانید یا یو سی ال ای آمریکا را ؟

( کسی از شما تا به حال نمونه ای رو دیده که تو یو سی ال ای پذیرش گرفته باشه اگه سراغ دارین لطفا به شرایط پذیرش , میزان هزینه ها و به رشته های هنری ای که در مقطع دکتری ساپورت می کنن اشاره کنید .)

ببخشید یکم زیاد شد . از راهنمایی های شما ممنون میشم دوستان خوبم .

parse
11-03-23, 00:43
ممنون از کمک تون .

متاسفانه من چیزی از لیست دانشگاه ها دستگیرم نشد چون همونطور که گفتم زبان فرانسوی بلد نیستم و اغلب سایت های دانشگاههای فرانسه به زیان فرانسوی نوشته شده .

می خواستم بدونم تنها با تسلط بر زبان انگلیسی قادر به گرفتن پذیرش نیستیم ؟ و زبانی که در داخل کلاسها برای مقطع دکترا تدریس میشه فرانسوی هست یا انگلیسی ؟

و اینکه شما و سایر دوستان آگاه نسبت به ادامه تحصیل در رشته های هنری , از لحاظ کیفیت آموزشی و اعتبار مدرک / هزینه ها و مشکلات مربوط به زبان و... در کل تحصیل در سوربن را بهتر می دانید یا یو سی ال ای آمریکا را ؟

( کسی از شما تا به حال نمونه ای رو دیده که تو یو سی ال ای پذیرش گرفته باشه اگه سراغ دارین لطفا به شرایط پذیرش , میزان هزینه ها و به رشته های هنری ای که در مقطع دکتری ساپورت می کنن اشاره کنید .)

ببخشید یکم زیاد شد . از راهنمایی های شما ممنون میشم دوستان خوبم .

لیست و شرایط ثبت نام ر دانشگاه سوربن (http://www.univ-paris1.fr/ecoles-doctorales/arts-plastiques-esthetique-et-sciences-de-lart/inscription-en-doctorat/)

بخش فرهنگی سفارت فرانسه (http://www.ambafrance-teheran-culture.com/Persan/Accueil_Per.htm)

در رابطه با لینک اول رشته های دکترا شامل :هنر و رسانه های دیجیتال ، هنرهای تصویری ، زیبایی شناسی فیلم ، و محیط طراحی ، زیبایی شناسی ، موسیقی ، مطالعات فرهنگی میشه

jupiter
11-08-12, 15:29
سلام بچه ها.
می خواستم بدونم کسی سابقه ی طراحی وآماده کردن portfolio داره؟یا می تونه کسی رو معرفی کنه که این کا رو برام بکنه.چون بکم وقتم کمه و کارام زیاد خودم نمیرسم اجام بدم.خوب مسلما کار خوب هم میخوام.D:
پیشاپیش ممنووون

anaram
11-10-02, 17:58
سلام دوستان
راستش هرجا گشتم اطلاعات درست و حسابی ای درباره ی دانشگاههای برجسته دنیا و امکان تحصیل توشون رو پیدا نکردم
بالفرض من میخوام برای ادامه ی تحصیل ( ارشد ) به خارج از ایران برم
تا جاییکه میدونم بهترین انشگاههای معماری دنیا در امریکا هستند ولی باز هم اطلاعات درستی درباره ی اشون ندارم
ممنون میشم تا جاییکه میتونین من رو راهنمایی کنین
من میوام توی رشته ی دکوراسیون داخلی ادامه تحصیل بدم و شدیدا دنبال اطلاعاتی درباره ی دانشگاههایی که این رشته رو دارن و توی دنیا حرفی برای گفتن دارن میگردم

سپیده .احمدی
11-12-10, 00:07
salam manam etelaatie dar morede tahsil dar estanbol mikhastam aslan khob hast?

petroos
11-12-10, 18:18
سلام منم سوال دارم می خواستم ببینم که همه دانشگاها باید واسش پول پرداخت کنی یا میشه بورسیه هم بگیری بعدش شرایط بورسیه گرفتن چیه؟

Octavarium
11-12-29, 02:51
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید.
من لیسانس زبان دارم و می خوام برای دوره کارشناسی طراحی گرافیک تو کانادا اقدام کنم. چون قراره تورنتو باشم دانشگاه York و OCAD رو می خوام روش کار کنم.
خودم سابقه کاری چیزی ندارم ولی دارم کلاسای مدرسه ویژه رو میرم و تا تابستون مسلما خیلی چیزا یاد گرفتم.
حالا اینا ازم Portfolio میخوان و من چیز خاص یا آنچنان خفنی ندارم.
می خواستم بدونم امکانش هست که آثار دوستان این کاره ام بفرستم و بگم مال خودمه؟ متوجه میشن اونا؟(البته قول میدم تا تابستون خودم رو به حد اون کارا برسونم:) )
برای Portfolio چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون

iman kh
11-12-29, 03:58
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید.
من لیسانس زبان دارم و می خوام برای دوره کارشناسی طراحی گرافیک تو کانادا اقدام کنم. چون قراره تورنتو باشم دانشگاه York و OCAD رو می خوام روش کار کنم.
خودم سابقه کاری چیزی ندارم ولی دارم کلاسای مدرسه ویژه رو میرم و تا تابستون مسلما خیلی چیزا یاد گرفتم.
حالا اینا ازم Portfolio میخوان و من چیز خاص یا آنچنان خفنی ندارم.
می خواستم بدونم امکانش هست که آثار دوستان این کاره ام بفرستم و بگم مال خودمه؟ متوجه میشن اونا؟(البته قول میدم تا تابستون خودم رو به حد اون کارا برسونم:) )
برای Portfolio چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون

اگه بفهمن کار خودتون نیست کلا میشه بلک لیست !

دیگه ریسکش با خودتون هست

Octavarium
11-12-29, 11:20
اگه بفهمن کار خودتون نیست کلا میشه بلک لیست !

دیگه ریسکش با خودتون هست

از کجا می تونن بفهمن؟

iman kh
11-12-29, 11:38
از کجا می تونن بفهمن؟

با نگاه کردن کارها و مقایسشون با سوابق قبلیتون
مقایسه کارها با هم اگه همش از یک نفر نباشه
اگه جایی قبلا ارائه شده باشه
....

Octavarium
11-12-29, 19:31
برای Portfolio چی بفرستم که راضیشون کنه؟ البته واسه مقطع لیسانس

iman kh
11-12-30, 00:25
برای Portfolio چی بفرستم که راضیشون کنه؟ البته واسه مقطع لیسانس

اونا دنبال کار خارق العاده نیستن که راضی بشن

مهم اینه که بهشون ثابت کنبن 1 - انگیزه دارین 2 - هدف دارین 3 - تا الان در مسیر هدفتون با انگیزه تلاش کردین 4 - روند مناسبی رو طی کردین

دنبال کار خفن نیستن و براشونم مهم نیست

parisa89
12-01-05, 21:18
سلام دوستان
هرجا گشتم اطلاعات درست و حسابی درباره ی دانشگاههای برجسته دنیا و امکان تحصیل توشون رو پیدا نکردم
من میخوام برای ادامه ی تحصیل ( ارشد ) به خارج از ایران برم
ممنون میشم اگه من رو درمورد شرایط رفتن و هزینه راهنمایی کنین

M&M1
12-01-06, 01:21
بچه ها لطفا اگه اطلاعاتی در مورد دانشگاه مدیترانه شرقی Emu تو قبرس و لیسانس معماری و معماری داخلیش دارین(البته غیر از اطلاعاتی که تو اینترنت پیدا می شه ها)
بذارین..
اخه کالج آرمان که من توش معماری داخلی می خونم باهاش لینک داره یعنی همه ی واحدامو قبول می کنه و می تونم لیسانسشو بگیرم
ممنون

iman kh
12-01-06, 01:31
سلام دوستان
هرجا گشتم اطلاعات درست و حسابی درباره ی دانشگاههای برجسته دنیا و امکان تحصیل توشون رو پیدا نکردم
من میخوام برای ادامه ی تحصیل ( ارشد ) به خارج از ایران برم
ممنون میشم اگه من رو درمورد شرایط رفتن و هزینه راهنمایی کنین

در مورد چه کشوری اطلاعات میخوای ؟ چون خیلی متفاوت هستن

mahnaz.d
12-01-06, 06:56
ببخشید دوستان...اینحوری که من می بینم سئوالاتتون خیلی کلی هست...اگر می شه یه کم وارد جزئیات بشید...ببینیم چه جوری باید راهنمایی کنیم.
مثلا" می گما...یه نفر میاد می پرسه:

می خوام برم ارشد معماری کجا برم؟

آحه این شد سئوال؟:confused1:
حب هزینه چقدر براتون مهمه؟
کدوم کشور؟
کدوم دانشگاه؟
سطح زبان؟
اصلا" چه زبانهایی حاضرید بخونید ؟ و.....

تا اینا مشخص نباشه واقعا" نمی شه سئوالی رو جواب داد..

parisa89
12-01-06, 10:05
در مورد چه کشوری اطلاعات میخوای ؟ چون خیلی متفاوت هستن

همونطورکه قبلا گفتم من اطلاعات زیادی ندارم ولی میگن بهترین دانشگاه معماری رو ایتالیا داره

iman kh
12-01-07, 00:04
همونطورکه قبلا گفتم من اطلاعات زیادی ندارم ولی میگن بهترین دانشگاه معماری رو ایتالیا داره

نه بهترین دانشکده ها و کالج های معماری رو انگلیس و امریکا دارن

ایتالیا حتی در رده های بالا هم نیست

iman kh
12-01-07, 00:27
بچه ها لطفا اگه اطلاعاتی در مورد دانشگاه مدیترانه شرقی Emu تو قبرس و لیسانس معماری و معماری داخلیش دارین(البته غیر از اطلاعاتی که تو اینترنت پیدا می شه ها)
بذارین..
اخه کالج آرمان که من توش معماری داخلی می خونم باهاش لینک داره یعنی همه ی واحدامو قبول می کنه و می تونم لیسانسشو بگیرم
ممنون

من متاسفانه چیزی در مورد این دانشگاه نمیدونم

بهترین راه پیدا کردن دانشجوهای اونجا و پرسیدن از اوناست

mahnaz.d
12-01-07, 00:40
نه بهترین دانشکده ها و کالج های معماری رو انگلیس و امریکا دارن

ایتالیا حتی در رده های بالا هم نیست
کالج های معماری امریکا هم آنچنان تعریفی ندارن( چون خودم تحصیل کردم می گم).... اگه بتونید از اول وارد دانشگاه بشید خیلی عالیه...اما متاسفانه متاسفانه همیشه 96% از دانش آموزان دبیرستانی برای دانشکده های معماری می گیرن و 4% دانشجو از کالج ها:'(

iman kh
12-01-07, 00:47
کالج های معماری امریکا هم آنچنان تعریفی ندارن( چون خودم تحصیل کردم می گم).... اگه بتونید از اول وارد دانشگاه بشید خیلی عالیه...اما متاسفانه متاسفانه همیشه 96% از دانش آموزان دبیرستانی برای دانشکده های معماری می گیرن و 4% دانشجو از کالج ها:'(

بستگی به کالجش داره

در امریکا هم کالجایی هستن رنکینگ خیلی بالایی دارن

تنها ایرادش اینکه وزارت علوم ایران مدرک کالج ها رو قبول نداره !!!!!!!!!!!!!!!

mahnaz.d
12-01-07, 00:52
بستگی به کالجش داره

در امریکا هم کالجایی هستن رنکینگ خیلی بالایی دارن

تنها ایرادش اینکه وزارت علوم ایران مدرک کالج ها رو قبول نداره !!!!!!!!!!!!!!!
من کالجی خوندم که سال 2008 رتبه ی 2 رو آورده تو کل کالج های امریکا...وقتی رافتم دانشگاه تفاوت رو حس کردم :blink:

عع من نمی دونستم وزارت علوم قبول نداره...ممنون که گفتید.

iman kh
12-01-07, 00:58
من کالجی خوندم که سال 2008 رتبه ی 2 رو آورده تو کل کالج های امریکا...وقتی رافتم دانشگاه تفاوت رو حس کردم :blink:

عع من نمی دونستم وزارت علوم قبول نداره...ممنون که گفتید.

Massachusetts Institute of Technology

Pratt Institute

New Jersey Institute of Technology

Georgia Institute of Technology

Rhode Island School of Design ...

parse
12-01-07, 01:10
من میلان معماری میخونم
والا هنوز نفهمیدم سیستم اینا چه مدلیه :دی :دی

amirreza1717
12-01-07, 22:20
من میلان معماری میخونم
والا هنوز نفهمیدم سیستم اینا چه مدلیه :دی :دی

منم رشتم معماریه ، میشه اطلاعات در مورد این که ارشدش چطوره ؟ شرایط ورود ، هزینه هاش ، زبان چی لازم داره و ...خلاصه هر چی که لازمه توضیح بدین :)

parse
12-01-07, 23:48
منم رشتم معماریه ، میشه اطلاعات در مورد این که ارشدش چطوره ؟ شرایط ورود ، هزینه هاش ، زبان چی لازم داره و ...خلاصه هر چی که لازمه توضیح بدین :)

رشته های ارشد معمولا به زیان انگلیسی هم ارائه میشه ولی خب ایتالیایی ها خیلی انگلیسی بلد نیستند بلدم باشن خیلی لهجه ایتالیایی دارن :d
شرایط ورود دانشگاه پلی تکنیک من دارم توش درس میخونم یا مدرک زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی هاست یا مدرک ایلتس و تافل که شرایط و نمرش رو تو سایتش نوشته دقیق نمیدونم خودمم این موردش رو
واسه ثبت نام هم خودتون شخصا باید اپلای کنید و توی تاریخی که دانشگاه مشخص کرده رزومه و نمونه کارهاتون رو واسه دانشگاه بفرستید
هزینه دانشگاه ترمی 1500 یورو هستش که میشه سالی 3000یورو
ولی با داشتن یه سری مدارک میتونید تخفیف دانشجویی بگیرید که میشه سالی حدود 900 یورو که اگه بورس بشید 400 تاشو برمیگردونند
واینکه هزینه زندگی تو میلان نسبت به بقیه شهر ها مثلا روم خیلی بیشتره ولی به همون نسبت مدرن تره
دیگه چی؟؟

Animation
12-01-08, 13:11
رشته های ارشد معمولا به زیان انگلیسی هم ارائه میشه ولی خب ایتالیایی ها خیلی انگلیسی بلد نیستند بلدم باشن خیلی لهجه ایتالیایی دارن :d
شرایط ورود دانشگاه پلی تکنیک من دارم توش درس میخونم یا مدرک زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی هاست یا مدرک ایلتس و تافل که شرایط و نمرش رو تو سایتش نوشته دقیق نمیدونم خودمم این موردش رو
واسه ثبت نام هم خودتون شخصا باید اپلای کنید و توی تاریخی که دانشگاه مشخص کرده رزومه و نمونه کارهاتون رو واسه دانشگاه بفرستید
هزینه دانشگاه ترمی 1500 یورو هستش که میشه سالی 3000یورو
ولی با داشتن یه سری مدارک میتونید تخفیف دانشجویی بگیرید که میشه سالی حدود 900 یورو که اگه بورس بشید 400 تاشو برمیگردونند
واینکه هزینه زندگی تو میلان نسبت به بقیه شهر ها مثلا روم خیلی بیشتره ولی به همون نسبت مدرن تره
دیگه چی؟؟
خيلي ممنون از به اشتراك گذاري اين اطلاعات مفيدتون. من هم چند تا سوال داشتم:

هزينه زندگي حدودا ماهي چقدر درمياد؟ امكان كار براي يك دانشجوي ايراني كه زبان ايتاليايي نميدونه وجود داره؟ آيا با كار كردن ميشه مخارج تحصيل و زندگي رو درآورد؟

ضمنا به كسي كه مدرك ليسانس از يك دانشگاه غيرانتفاعي داره پذيرش ميدن؟ كلا براي پذيرش چه شروطي لازمه؟ راسته كه ميگن معدل مهمترين فاكتوره؟

در مورد ديگر رشته هاي هنري مثل طراحي گرافيك (ارتباط تصويري) هم وضعيت به همين صورته؟ (از نظر هزينه ها و پذيرش گرفتن و مدرك زبان و ...)

ضمنا سايتي وجود داره كه دانشگاه هاي ايتاليا و رشته هايي كه ارائه ميكنن رو به همراه آدرس وبسايت شون ليست كرده باشه؟

parse
12-01-08, 17:47
خيلي ممنون از به اشتراك گذاري اين اطلاعات مفيدتون. من هم چند تا سوال داشتم:

هزينه زندگي حدودا ماهي چقدر درمياد؟ امكان كار براي يك دانشجوي ايراني كه زبان ايتاليايي نميدونه وجود داره؟ آيا با كار كردن ميشه مخارج تحصيل و زندگي رو درآورد؟

ضمنا به كسي كه مدرك ليسانس از يك دانشگاه غيرانتفاعي داره پذيرش ميدن؟ كلا براي پذيرش چه شروطي لازمه؟ راسته كه ميگن معدل مهمترين فاكتوره؟

در مورد ديگر رشته هاي هنري مثل طراحي گرافيك (ارتباط تصويري) هم وضعيت به همين صورته؟ (از نظر هزينه ها و پذيرش گرفتن و مدرك زبان و ...)

ضمنا سايتي وجود داره كه دانشگاه هاي ايتاليا و رشته هايي كه ارائه ميكنن رو به همراه آدرس وبسايت شون ليست كرده باشه؟

هزینه زندگی بستگی به خودتون داره ولی با کرایه خونه و خورد و خوراک یه چیزی بین 300 تا 500 یورو در ماه در میاد ولی بازم بستگی بخودتون داره من اینجا دوستام هستن ماهی 1200 تا خرجشونه
درباره کار اگه زبان ایتالیایی بلد نباشید هیچ کاری هم نمیتونید انجام بدید، اینجا هر کاری بخواید انجام بدید زبان مهمترین فاکتور هستش ولی اگه زبان بلد باشید میتونید کار پیدا کنید، با ویزای دانشجوی اجازه 70 ساعت کار در ماه رو دارید و رنج درآمد ماهیانه هم حدود 500 600 تا میشه، کاری که اینجا زیاد هست واسه دانشجوها کار توی بارها . کافه ها هستش
بله فکر میکنم پذیرش بدن، شرطش همون زبان و ایناست
معدل هم تاثیر داره بخصوص برای گرفتن بورس ولی اینا کارشون حساب کتاب نداره ما که نفهمیدیم اینا چیکار دارن میکنن
رشته های هنری معمولا تو اکادمی ارایه میشه تو ایتالیا رسته ای به اسم گرافیک ندارن ولی یه رشته دارن به اسم طراحی ارتباطات communication design که گرافیک و انیمشن و اینا را همه رو تو این رشته ارایه میکنن

سایتی که دانشگاه ها رو معرفی کرده باشه سایت مدرسه ایتالیایی (http://www.scuolaitalianatehran.com/sitoeng.2/links/links.htm) هاست که البته یه مقدار هم کم و کسری داره

Animation
12-01-08, 18:11
هزینه زندگی بستگی به خودتون داره ولی با کرایه خونه و خورد و خوراک یه چیزی بین 300 تا 500 یورو در ماه در میاد ولی بازم بستگی بخودتون داره من اینجا دوستام هستن ماهی 1200 تا خرجشونه
درباره کار اگه زبان ایتالیایی بلد نباشید هیچ کاری هم نمیتونید انجام بدید، اینجا هر کاری بخواید انجام بدید زبان مهمترین فاکتور هستش ولی اگه زبان بلد باشید میتونید کار پیدا کنید، با ویزای دانشجوی اجازه 70 ساعت کار در ماه رو دارید و رنج درآمد ماهیانه هم حدود 500 600 تا میشه، کاری که اینجا زیاد هست واسه دانشجوها کار توی بارها . کافه ها هستش
معدل هم تاثیر داره بخصوص برای گرفتن بورس ولی اینا کارشون حساب کتاب نداره ما که نفهمیدیم اینا چیکار دارن میکنن
رشته های هنری معمولا تو اکادمی ارایه میشه تو ایتالیا رسته ای به اسم گرافیک ندارن ولی یه رشته دارن به اسم طراحی ارتباطات communication design که گرافیک و انیمشن و اینا را همه رو تو این رشته ارایه میکنن

سایتی که دانشگاه ها رو معرفی کرده باشه سایت مدرسه ایتالیایی (http://www.scuolaitalianatehran.com/sitoeng.2/links/links.htm) هاست که البته یه مقدار هم کم و کسری داره
نميدونم چطوري از شما تشكر كنم:blushing:

در اين سايت كه معرفي كرديد سه بخش وجود داره: Italian University و ACCADEMIE DI BELLE ARTI و CONSERVATORI. اينها چه فرقي با هم دارند؟

در مورد ويزا هم يك سوال داشتم:
براي گرفتن ويزاي بعضي كشورها مثل آلمان تا اونجايي كه اطلاع دارم بايد كل هزينه تحصيل و زندگي براي مدت يكسال در حساب بانكي شخص باشه و بعد هم اون مبلغ رو به دولت آلمان تحويل بده و دولت آلمان هر ماه 1/12 اونرو به دانشجو بر مي گردونه تا خرج كنه. در مورد ايتاليا هم همينطوريه؟ يعني كل پولِ يكسال بايد قبل از درخواست ويزا در حساب شخص موجود باشه؟

iman kh
12-01-08, 18:33

در مورد هزینه مطمئن هستی ؟
با کرایه خونه میشه بین 300 تا 500 ؟ منظورم اینه که میشه اینقدر کم بشه ؟
من فکر میکردم حداقلش 500 باشه

parse
12-01-08, 19:58
در مورد هزینه مطمئن هستی ؟
با کرایه خونه میشه بین 300 تا 500 ؟ منظورم اینه که میشه اینقدر کم بشه ؟
من فکر میکردم حداقلش 500 باشه

بابا خودم دارم اینجا کرایه میدمـــا:d
ببین من خونه یه نفری نگرفتم که با چند تا از دوستام هستم کرایه ماهانم در میاد 200 یورو که این حداقل کرایه ای که میشه تو میلان داد :d کمتر از این تو میلان نمیشه پیدا کرد، شهر های دیگه بجز ونیز و شهرهای مشابه ونیز خرج کمتره چه کرایه خونه چه خورد و خوراک
من 300 تا 500 حداقلش رو گفتم دیگه :d
خورد و خوراکم هم ماهانه بیشتر از 150 یورو نمیشه
یه سری هزینه های جانبی هم هست مثه رفت و آمد و اینا

iman kh
12-01-08, 20:02
بابا خودم دارم اینجا کرایه میدمـــا:d
ببین من خونه یه نفری نگرفتم که با چند تا از دوستام هستم کرایه ماهانم در میاد 200 یورو که این حداقل کرایه ای که میشه تو میلان داد :d کمتر از این تو میلان نمیشه پیدا کرد، شهر های دیگه بجز ونیز و شهرهای مشابه ونیز خرج کمتره چه کرایه خونه چه خورد و خوراک
من 300 تا 500 حداقلش رو گفتم دیگه :d
خورد و خوراکم هم ماهانه بیشتر از 150 یورو نمیشه
یه سری هزینه های جانبی هم هست مثه رفت و آمد و اینا

خب منم همین رو میگم دیگه
200 کرایه + 150 غذا + 50 رفت و امد + هزینه های جانبی که پیش میاد

500 میشه راحت اینا همه باهم

یعنی منظورم اینه که واقعا نمیشه در میلان با 300 یورو در ماه زندگی کرد

parse
12-01-08, 20:55
خب منم همین رو میگم دیگه
200 کرایه + 150 غذا + 50 رفت و امد + هزینه های جانبی که پیش میاد

500 میشه راحت اینا همه باهم

یعنی منظورم اینه که واقعا نمیشه در میلان با 300 یورو در ماه زندگی کرد

چرا میشه به شرطه اینکه همون خونه 200 یورویی رو کرایه کنید بیشتر از 100 یورو هم در ماه پول خورد و خوراک و هزینه های جانبیتون نشه
دیدم که دارم میگمــا :blink:

iman kh
12-01-08, 21:04
چرا میشه به شرطه اینکه همون خونه 200 یورویی رو کرایه کنید بیشتر از 100 یورو هم در ماه پول خورد و خوراک و هزینه های جانبیتون نشه
دیدم که دارم میگمــا :blink:

اخه منم دارم اینجا زندگی میکنم

مثلا در ماه نمیشه 100 یورو فقط غذا بشه واقعا نمیشه مگر اینکه بخوای بعد از یه ترم 15 کیلو کم کنی !

رفت و امد هم میگیم همش دوچرخه اما تو میلان میشه همش دوچرخه ؟

هزینه های دیگه ای هم داره زندگی که پیش میاد مثل دکتر - مثل وسایلی که لازم میشه واسه ادم - مثل تفریح حالا هر چقدرم که میخواد کم باشه

مثل موبایل
و .............

من تا الان ندیدم کسی به جز اجاره در ماه فقط 100 یورو خرج کنه

parse
12-01-08, 21:40
اخه منم دارم اینجا زندگی میکنم

مثلا در ماه نمیشه 100 یورو فقط غذا بشه واقعا نمیشه مگر اینکه بخوای بعد از یه ترم 15 کیلو کم کنی !

رفت و امد هم میگیم همش دوچرخه اما تو میلان میشه همش دوچرخه ؟

هزینه های دیگه ای هم داره زندگی که پیش میاد مثل دکتر - مثل وسایلی که لازم میشه واسه ادم - مثل تفریح حالا هر چقدرم که میخواد کم باشه

مثل موبایل
و .............

من تا الان ندیدم کسی به جز اجاره در ماه فقط 100 یورو خرج کنه

من خودم کمترین خرج ماهانم در میاد 400 500 یورو
خیلی ها هستن اینجا که همش با دوچرخه هستن
من خودم کارت متروی دانشجویی دارم 17 یورو در ماه میشه
ولی دیدم بچه های رو که 200 300 یورو در ماه خرج میکنن
باحال ترین تفریح میلانم بازدید روزانه و شبانه از کلیسای جامع اینجاست :d:d:d پولم نمیخواد :d:d یه حرکت معنوی فرهنگی هم هست :d:d

Animation
12-01-08, 21:44
خانم parse ممنون ميشم به آخرين سوالم پاسخ بديد.

و اينكه كلا از زندگي در ايتاليا راضي هستيد؟ اونجور كه پيش از رفتن فكر مي كرديد بود؟ دنبال سيتيزن شدن هم هستيد؟

iman kh
12-01-08, 21:45
من خودم کمترین خرج ماهانم در میاد 400 500 یورو
خیلی ها هستن اینجا که همش با دوچرخه هستن
من خودم کارت متروی دانشجویی دارم 17 یورو در ماه میشه
ولی دیدم بچه های رو که 200 300 یورو در ماه خرج میکنن
باحال ترین تفریح میلانم بازدید روزانه و شبانه از کلیسای جامع اینجاست :d:d:d پولم نمیخواد :d:d یه حرکت معنوی فرهنگی هم هست :d:d

منم تمام هدفم اینه که بگم یه خرج 500 یورویی نرماله و خیلیم باهاش به ادم خوش نمیگذره و باید حواسش به خیلی چیزا باشه

بعضیا میچرسن حداقل چقد میشه خرج کرد بعد که میگی 300 یورو سال بعد که بیاد میبینه این یعنی فقط خونه یا دانشگاه باشه و همش خودش غذا درست کنه و همیشه باید حساب کتاب کنه

این رو حتما باید بدونن

parse
12-01-08, 21:50
خانم parse ممنون ميشم به آخرين سوالم پاسخ بديد.

و اينكه كلا از زندگي در ايتاليا راضي هستيد؟ اونجور كه پيش از رفتن فكر مي كرديد بود؟ دنبال سيتيزن شدن هم هستيد؟

بستگی به خودتون داره من هیچ مشکلی با ایتالیا ندارم قبل از اودنم هم به ایتالیا همیشه کف همه چیو در نظر گرفتم خیلی فضایی فکر نکردم که بخواد بخوره تو ذوقم
یه سری چیزاش متفاوت از چیزیه که فکر میکرم ولی نه مشکلی ندارم
ولی خیلی از دوستای خودم بودن دو ماه هم تحمل نکردن برگشتن ایران
من عادت کردم به اینکه دور از خانواده باشم و کارام رو خودمم انجام بدم
آره بدم نمیاد سیتیزن بشم ولی خب زمان میبره

منم تمام هدفم اینه که بگم یه خرج 500 یورویی نرماله و خیلیم باهاش به ادم خوش نمیگذره و باید حواسش به خیلی چیزا باشه

بعضیا میچرسن حداقل چقد میشه خرج کرد بعد که میگی 300 یورو سال بعد که بیاد میبینه این یعنی فقط خونه یا دانشگاه باشه و همش خودش غذا درست کنه و همیشه باید حساب کتاب کنه

این رو حتما باید بدونن

دقیقا همینه مسلما به اندازه مملکت خودمون نمیتونیم حال کنیم
ولی من دوستام بعضی شبا میرن دیسکو رایگان دانشجویی اینجوری حال میکنن
ایتالیا پر از ساختمونهای قدیمی و قشنگ من اینارو به دیسکو ترجیح میدم
ولی همیشه حواست باید به جیبت باشه
این با این وضعیت یورو
من نمیفهم آخه این چه وضعشه ورودی دیسکو رایگانه ولی موزه نه !!!!...

iman kh
12-01-08, 22:03
دقیقا همینه مسلما به اندازه مملکت خودمون نمیتونیم حال کنیم
ولی من دوستام بعضی شبا میرن دیسکو رایگان دانشجویی اینجوری حال میکنن
ایتالیا پر از ساختمونهای قدیمی و قشنگ من اینارو به دیسکو ترجیح میدم
ولی همیشه حواست باید به جیبت باشه
این با این وضعیت یورو
من نمیفهم آخه این چه وضعشه ورودی دیسکو رایگانه ولی موزه نه !!!!...

دیسکو ورودی نداره اما کسی که میرو اونجا کلی خرج میکنه !

موزه های استالیا واسه دانشجوهای ایتالیا که مجانیه

parse
12-01-08, 22:09
نميدونم چطوري از شما تشكر كنم:blushing:

در اين سايت كه معرفي كرديد سه بخش وجود داره: Italian University و ACCADEMIE DI BELLE ARTI و CONSERVATORI. اينها چه فرقي با هم دارند؟

در مورد ويزا هم يك سوال داشتم:
براي گرفتن ويزاي بعضي كشورها مثل آلمان تا اونجايي كه اطلاع دارم بايد كل هزينه تحصيل و زندگي براي مدت يكسال در حساب بانكي شخص باشه و بعد هم اون مبلغ رو به دولت آلمان تحويل بده و دولت آلمان هر ماه 1/12 اونرو به دانشجو بر مي گردونه تا خرج كنه. در مورد ايتاليا هم همينطوريه؟ يعني كل پولِ يكسال بايد قبل از درخواست ويزا در حساب شخص موجود باشه؟

Italian University: خب اینا که دانشگاهه
ACCADEMIE DI BELLE ARTI: اینا اکادمین که مدرکشون هم موره تایید وزارت علوم به عنوان تحصیلات دانشگاهی نیست مثه هنرستان میمونه
CONSERVATORI:دانشگاه موسیقیه
نه ایتالیا به این صورت نیست ولی هر سال داره قوانینش رو سخت تر میکنه امسال چه قانونی بزاره رو نمیدونم
ولی تا سالهای قبل بجز مدارک تحصیلی و مدرک زبان 4000 یورو پول میخواستن
که پارسال یه ضمانت نامه ی مالی یا یه گردش مالی بالای 30 میلیون به شرایطشون اضافه کردن
البته مثل اینکه از امسال این مبلغ افزایش پیدا کنه
و هر سال هم 5500یورو باید تو حسابتون باشه تا اجازه اقامتتون تمدید شه

parse
12-01-08, 22:13
دیسکو ورودی نداره اما کسی که میرو اونجا کلی خرج میکنه !

موزه های استالیا واسه دانشجوهای ایتالیا که مجانیه

ورودی داره :d:d:d فقط بعضی وقتا بعضی از دیسکو ها نداره
والا من هر دفعه رفتم موزه اینا پول گرفتن
حتا بازدید از موزه برای بچه های اکادمی که از طرف دانشگاه رفتن هزینه ورودی رو پرداخت کردن نهایتا یه چند یورو تخفیف گرفتن
سوئد رو نمیدونم ولی اینجا همه چی پولیه :d:d

iman kh
12-01-08, 22:16
ورودی داره :d:d:d فقط بعضی وقتا بعضی از دیسکو ها نداره
والا من هر دفعه رفتم موزه اینا پول گرفتن
حتا بازدید از موزه برای بچه های اکادمی که از طرف دانشگاه رفتن هزینه ورودی رو پرداخت کردن نهایتا یه چند یورو تخفیف گرفتن
سوئد رو نمیدونم ولی اینجا همه چی پولیه :d:d

البته این بحثا خودش کلی اطلاعات و تجربه در مورد تحصیل در خارج از کشوره و خوبه که بدونن بقیه

سوئد که بدتره !!! اینجا با 500 یورو اون زندگی 300 یورویی اونجا رو داری !
موزه هم اصولا زیاد نداره ! اگرم باشه یه تخفیف خیلی جزئی دانشجویی داره که سنگین تره اصلا نگی دانشجویی !

هزینه کارت اتوبوس واهانه مثلا 60 یورو میشه ! دیگه خودت حساب کن

parse
12-01-08, 22:19
البته این بحثا خودش کلی اطلاعات و تجربه در مورد تحصیل در خارج از کشوره و خوبه که بدونن بقیه

سوئد که بدتره !!! اینجا با 500 یورو اون زندگی 300 یورویی اونجا رو داری !
موزه هم اصولا زیاد نداره ! اگرم باشه یه تخفیف خیلی جزئی دانشجویی داره که سنگین تره اصلا نگی دانشجویی !

هزینه کارت اتوبوس واهانه مثلا 60 یورو میشه ! دیگه خودت حساب کن

مگه پول سوئد کورن نیست؟؟ اونجا به یورو خرج میکنید؟؟
اینجا هم همینه....
اوه 60 یورو؟ چه خبره؟؟

iman kh
12-01-08, 22:21
مگه پول سوئد کورن نیست؟؟ اونجا به یورو خرج میکنید؟؟
اینجا هم همینه....
اوه 60 یورو؟ چه خبره؟؟

کرونه
من معادل گفتم که بشه مقایسه کرد
اره دیگه تازه 60 یورو واسه دانشجوهاست وگرنه 100 یورو میشه !

کلا سوئد و نروژ و دانمارک جزء گرونترین کشورا هستن

parse
12-01-08, 22:22
کرونه
من معادل گفتم که بشه مقایسه کرد
اره دیگه تازه 60 یورو واسه دانشجوهاست وگرنه 100 یورو میشه !

کلا سوئد و نروژ و دانمارک جزء گرونترین کشورا هستن

اهان
اونوقت اجازه کار دارید؟؟ وضعیت کار چطوره اونجا؟
میخواستم بیام اونوری ..پشیمون شدم

mahnaz.d
12-01-08, 22:26
خوشبحال همتون.....امریکا خیلی گرونه...کالج ترمی 2000$....دانشگاه یهو می ره بالا....من از ترم دیگه باید 11000$ بدم.....:'(
تازه من گرین دارم...کسی که گرین نداشته باشه دقیقا" 3 برابره.....یکی از دوستام دانشجوی اینترنشنال بود...ترمی 8000$ می داد واسه کالج.....اونم نقد :blink:
موزه ها اینجا رایگانه...الان خیلی خوشحالم مثلا" :d
خرج زندگی هم که قربونش برم...مترو و اتوبوس هم گرونه :(

iman kh
12-01-08, 22:28
اهان
اونوقت اجازه کار دارید؟؟ وضعیت کار چطوره اونجا؟
میخواستم بیام اونوری ..پشیمون شدم

اجازه کار هست خوشبختانه با انگلیسی هم امکانش هست اما خب 100% با سوئدی بهتره

اگه کار کنین درامدی دارین که دیگه به قیمت چیزی نمیخواد فکر کنین !

خوشبحال همتون.....امریکا خیلی گرونه...کالج ترمی 2000$....دانشگاه یهو می ره بالا....من از ترم دیگه باید 11000$ بدم.....:'(
تازه من گرین دارم...کسی که گرین نداشته باشه دقیقا" 3 برابره.....یکی از دوستام دانشجوی اینترنشنال بود...ترمی 8000$ می داد واسه کالج.....اونم نقد :blink:
موزه ها اینجا رایگانه...الان خیلی خوشحالم مثلا" :d
خرج زندگی هم که قربونش برم...مترو و اتوبوس هم گرونه :(

دوست من دانشگاه کلمبیا داره سالی 70 هزار دلار میده !

mahnaz.d
12-01-08, 22:33
دوست من دانشگاه کلمبیا داره سالی 70 هزار دلار میده !
دانشگاه های نیویورک همش همینه ...دانشگاه من واشینگتن دی سیه... نمی دونم چرا اینقدر زیادی گرونه....:confused1:

iman kh
12-01-08, 22:38
دانشگاه های نیویورک همش همینه ...دانشگاه من واشینگتن دی سیه... نمی دونم چرا اینقدر زیادی گرونه....:confused1:

سوئد از امشال که پولی شد خیلی گرون شده

هر ترم 14 هزار یورو واسه رشته معماری و هنر و طراحی شهری

M&M1
12-01-13, 01:45
:punk::punk::punk:یه سایت عااااااااالی:punk::punk::punk:
.
.
.
www.applyabroad.org
.
.
.
کلی از بچه های ایرانی که یا دارن اونور درس می خونن یا می خوان برن بخونن
با کلی اطلاعات در مورد هر چیزی که به تحصیل در اونور مرتبطه

Animation
12-04-18, 15:13
روش سرچ نمودن رشته هاي مورد نظر براي دانشگاه هاي يك كشور در مقطع خاص به چه صورته؟

فرضا يكي كه مي خواد ببينه در كداميك از دانشگاه هاي آلمان رشته طراحي گرافيك در مقطع فوق ليسانس ارائه ميشه بايد چگونه سرچ كند؟

آيا سايت هاي بخصوصي براي اين امر وجود داره يا بايد از گوگل بهره گرفت؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

mahnaz.d
12-04-18, 16:33
روش سرچ نمودن رشته هاي مورد نظر براي دانشگاه هاي يك كشور در مقطع خاص به چه صورته؟

فرضا يكي كه مي خواد ببينه در كداميك از دانشگاه هاي آلمان رشته طراحي گرافيك در مقطع فوق ليسانس ارائه ميشه بايد چگونه سرچ كند؟

آيا سايت هاي بخصوصي براي اين امر وجود داره يا بايد از گوگل بهره گرفت؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد
من اینجوری سرچ می کنم:

animation+master degree + germany universities

رشته+ مقطع+ دانشگاه های آن کشور

am2
12-04-18, 23:12
این تایپیک رو ندیده بودم...
بچه ها یه سوال نیمه فنی...و تا حدی کلی..
ادامه تحصیل در چه مقطعی حساسیت کمتری نسبت به قبولی درخواستمون هست؟ من الان برام سواله که ادامه تحصیل برای فوق خارج کشور بهتره یا دکتری؟تا الان که از هر کسی یه چیزی شنیدم...(کی گفته مشورت کردن خوبه..ادم هنگ میکنه از بس نظرات مختلف میشنوه دی: )
اصلا پیشنهاد شما در موردش چیه؟(برای رشته شهرسازی، البته گرایشهای برنامه ریزی یا طراحی )

mahnaz.d
12-04-19, 03:48
ادامه تحصیل در چه مقطعی حساسیت کمتری نسبت به قبولی درخواستمون هست؟ من الان برام سواله که ادامه تحصیل برای فوق خارج کشور بهتره یا دکتری؟تا الان که از هر کسی یه چیزی شنیدم...(کی گفته مشورت کردن خوبه..ادم هنگ میکنه از بس نظرات مختلف میشنوه دی: )
اصلا پیشنهاد شما در موردش چیه؟(برای رشته شهرسازی، البته گرایشهای برنامه ریزی یا طراحی )
خب بستگی داره کجا بخواید برید این خیلی مهمه.
توی امریکا همه ی مقاطع یه جورایی سخته اما برای دکترا راحت تر اسکالر شیپ می دن. پذیرش به اندازه ی همون ارشد سخته.

برای شهرسازی یکی از مهم ترین چیز ها پرتفولیو هست که یه سری استادای ما همیشه می گفتن اول پرتفلیتون رو نگاه می کنه دانشگاه که ببینه چه کارهایی کردید توی مقطع لیسانس بعد بقیه ی چیز ها. معدل و تاقل و GRE هم که بخش های جدا نشدنی پذیرش هستن.

am2
12-04-19, 12:17
توی امریکا همه ی مقاطع یه جورایی سخته اما برای دکترا راحت تر اسکالر شیپ می دن. پذیرش به اندازه ی همون ارشد سخته.

برای شهرسازی یکی از مهم ترین چیز ها پرتفولیو هست که یه سری استادای ما همیشه می گفتن اول پرتفلیتون رو نگاه می کنه دانشگاه که ببینه چه کارهایی کردید توی مقطع لیسانس بعد بقیه ی چیز ها. معدل و تاقل و GRE هم که بخش های جدا نشدنی پذیرش هستن.
سلام...مرسی از کمکت :tt1:
خب با این حساب اولین قدم برای ادامه تحصیل انتخاب کشوره دیگه؟الان بهترین کشورها که رشته های ما رو میگیرن چه کشورهایی هستن؟در موردش اطلاعی دارین؟:confused1:
البته به نظرم یه سری فاکتورهای دیگه هم باید مد نظر بگیریم که شاید یکی از مهمترینهاش هزینه های اونه ..ایا اون کشور مقصد فاند میدن؟چقدره؟هزینه های تحصیل چطوریه و زندگی و ..
الان با توجه به این که اگه هزینه تا حدی مشکل نباشه و با داشتن پرتفولیو (میگم ترجمه این کلمه چیه؟من نه انگلیسیش رو میتونم بخونم نه فارسیشو :d ..میشه نمونه کار درسته؟ ) مناسب فکر کنم پذیرش بدن یا باز هم شرایط دیگه ای داره؟
خب الان سوال من اینه که مقایسه حدودی قیمتها توی کشورهای مختلف تا حدی چطوریه(کشورهای اروپایی،امریکا و کانادا و ..)
برای ویزای دانشجویی چون قیمتهام چند صد برابره گویا..میشه در این مورد یه توضیحی بدین؟
مرسیی :tt1:

با سلام...
تو اینجور رشته ها ..که هنری و یا بین رشته ایین...حرف اول رو پورتفولیو میزنه ! ...یک پورتفولیوی بسیار بسیار قوی شامل کارهایی که تا حالا کردین...(که باید بهترین کاراتون رو بفرستین ...حتی می تونه کارخودتون نباشه)...طرح های دانشگاهیتون(که بازم می تونه همونا نباشه..یعنی بدین براتون کار کنن..یا خودتون بشینین از اول با کمک دیگران بهترینن کار ممکن رو ارائه بدین..) ..که شامل پروژه های اجراییتون ...اسکیساتون....طرح های مختلفتون...حتی استعداد و مهارت هاتون توی دیگر رشته های مشابه مثل گرافیک...طراحی صنعتی...مجسمه سازی...و عمران و سازه....باشه
حتی عکساتون (عکسایفوق العاده هنری و حرفه ای) ...حتی شعرهایی که گفتین ... همه و همه میتونه جلب کننده و جذاب باشه واسشون...
دیگه اینکه معدل خیلی خیلی خیلی مهمه....اینکه مخصوصا نمرات درس اصلی مربوطه مثل طرح هاتون چند شده...چون ریزنمرات رو هم ترجمه میشه و میفرستین...
. نمره زبان که عجیب مهمه...تافل و آیلتس و جی آر ای و...
ولی چیزی که از همه مهمتره بحثه فانده و کمک هزینه های تحصیلی!!!..
اگه شما فقط قصد پذیرش دارین این کار تقریبا براحتی شدنیه...(همه هزینه ها با خودتونه)
ولی اگه کمک هزینه می خوایین باید بدونین رشته های هنری یکی از کمترین فاندها رو دریافت می کنه و کفاف دخل و خرجتون رو نمیده...(تازه اگه بتونین بگیرین که تو رشته های هنری گرفتن فاند در حد محاله...اگه هم بشه کفاف نمیده و جایی رو نمیگیره...)
پس اگه می خوایین بر فوق برین اگه از لحاظ مالی مکلی نداشته باشین بالاخره یه جای خوب میشه پذیرش رو گرفت...ولی فاند؟؟؟
حتما حتما حتما به سایت http://www.applyabroad.org سر بزنین (اگه واقعا میخوایین برین)
این معروفترین سایت تو این زمینست که تو رشته شمام کلی بحث شده ...
ولی نظر من اینه که اگه فاند و کمک هزینه براتون مهمه ...بذارین واسه دکترا...
الان بشینین تا می تونین زبان رو به حد اعلا برسونین ...پورتفولیو و رزومتون رو و معدلتون رو ..ریز نمراتتون رو بالاببرین...و صد در صد سعی کنین ارشد یه دانشگاه معروف و شناخته شده قبول شین...مثل تهران...شهید بهشتی...علم و صنعت و مدرس و.. اینا
در ضمن می تونین فوق عمران بخونین یا معماری....و سایررشته های مرتبط و واسه فوق دوباره اقدام کنین...
چون مد شده الان میرن یه فوق دیگه هم اونور اب میگیرن.. چون واسه دکترا خوندن اونور بهتره که فوق رو هم اونجا خونده باشی تا مشکلی دیگه از لحاظ خو گرفتن با شرایط و روند کار نداشته باشی...
موفق باشی
ممنون
سلام..راستش سایت applyabroad رو حدود دوسال پیش تقریبا اکثر قسمتهاش رو حفظ شده بودم :d (تایپیک مربوط به رشته شهرسازی اون اخرین پستش یادمه تا دوماه پیش سال 2008 بود :d )

الان من یک سوال در مورد همین protfilo داشتم..از کجا اونها مطمن میشن که این کار خودمونه؟یعنی اگه کار خودمون رو نفرستیم چه مشکلی پیش میاد؟
با توجه به اطلاعاتی که من کسب کردم رشته شهرسازی در قسمت رشته های نظری هست و هنر هم حساب نمیشه..برای همین نمره تافل تعیین کننده تر هست..درسته؟

خب با این حسابی که گفتین بخوایم ادامه تحصیل رو از کارشناسی مجدد بدیم که سنمون میره حدود 30سال (2+2+4+2+22) :d

در کل من خودم نظرم این هست که اگه هزینه ها بصورت معقول باشه که برای ارشد پیگیرش بشم (باتوجه با داشتم خدمت سربازی فکر کنم بتونم تا حدی protfilo مناسبی توی دو سال خدمت اماده کنم ) ولی در صورتی که هزینه ها بصورت غیر معقول زیاد باشه فکر کنم دانشگاه های ایران بهتره والااا :d

مرسی از کمکتون :tt1:

mahnaz.d
12-04-19, 16:12
در موزد هزینه بگم....هزینه ی ارشد خیلی بالاست....اسکالر شیپ هم راخت نمی دن چون می گن ایسانس دارید می تونید هفته ای 20 ساعت هم کار کنید...بروید و خوش باشید و وام بگیرید بعداً پس بدید.

وام هم در مورد دانشجو های خارجی صدق نمی کنه. باید همه رو پول نقد بدید.:cursing:

برای دکترا اسکالر شیپ و فاند راحت تر می دن...البته این رو هم بگم 1 سال اول اینطوری هست و بقیه رو دانشجو باید کار کنه. حالا یه کار تو دانشگاه یا بیرون از دانشگاه.

iman kh
12-04-19, 18:53

نمیشه گفت کدوم راحت تره اما 100% کسی که ارشد رو در یک دانشگاه خوب با استادای خوب خونده راه هموارتری داره برای پذیرش دکتری و همچنین پیدا کردن کار
راستی هم رشته هستیم !

برای پذیرش تمام مدارک به جهت حداقل ها لازمه مثل نمره زبان و معدل و ... اما برای رشته های هنری پورتفولیو اساس تصمیم گیری هست

در موزد هزینه بگم....هزینه ی ارشد خیلی بالاست....اسکالر شیپ هم راخت نمی دن چون می گن ایسانس دارید می تونید هفته ای 20 ساعت هم کار کنید...بروید و خوش باشید و وام بگیرید بعداً پس بدید.

برای دکترا اسکالر شیپ و فاند راحت تر می دن...البته این رو هم بگم 1 سال اول اینطوری هست و بقیه رو دانشجو باید کار کنه. حالا یه کار تو دانشگاه یا بیرون از دانشگاه.

در مورد هزینه درست گفتن و فقط این کشورها ارزون یا رایگانه : نروژ - فنلاند - بلژیک - فرانسه - ایتالیا - آلمان - اتریش - ..

وام هم به دانشجوهای خارجی میدن امریکا ولی ضامن لازمه (ضامن باید مقیم امریکا باشه)
پسر عمه و دوست من هر دو وام گرفتن و میزانش هم 100 هزار دلار هست

Animation
12-04-19, 21:08
در مورد هزینه درست گفتن و فقط این کشورها ارزون یا رایگانه : نروژ - فنلاند - بلژیک - فرانسه - ایتالیا - آلمان - اتریش - ..

من با ليسانس گرافيك از يك دانشگاه غيرانتفاعي از بين اين كشورها كدوم رو انتخاب كنم تا مطمئن بشم بهم پذيرش و ويزا ميدن؟

كلا وضعيت رشته گرافيك در مقاطع بالاتر از ليسانس توي اروپا چجوريه؟ مثل اينكه خيلي كميابه، درسته؟

iman kh
12-04-19, 21:19
من با ليسانس گرافيك از يك دانشگاه غيرانتفاعي از بين اين كشورها كدوم رو انتخاب كنم تا مطمئن بشم بهم پذيرش و ويزا ميدن؟

كلا وضعيت رشته گرافيك در مقاطع بالاتر از ليسانس توي اروپا چجوريه؟ مثل اينكه خيلي كميابه، درسته؟

هیچ تضمین و اطمینانی وجود نداره
کاملا بستگی به میزان تواناییها داره که اون رو هم با توجه به پورتفولیو و سوابق شما میسنجن
نوع و اسم دانشگاهی که بودین تقریبا هیچ اهمیتی نداره براشون و اصلا تفاوتی قائل نیستن
در مورد اروپا و رشته های هنری این قضیه 100% اینطوریه که میگم

کمیاب نیست اما اسم و نوعش فرق داره
مثلا ممکنه با اسامی دیگه ای مثل تئوری هنر یا گرافیک کامپیوتری یا .... باشه باید بگردین هر کشوری رو

Animation
12-04-19, 21:25
هیچ تضمین و اطمینانی وجود نداره
کاملا بستگی به میزان تواناییها داره که اون رو هم با توجه به پورتفولیو و سوابق شما میسنجن
نوع و اسم دانشگاهی که بودین تقریبا هیچ اهمیتی نداره براشون و اصلا تفاوتی قائل نیستن
در مورد اروپا و رشته های هنری این قضیه 100% اینطوریه که میگم

کمیاب نیست اما اسم و نوعش فرق داره
مثلا ممکنه با اسامی دیگه ای مثل تئوری هنر یا گرافیک کامپیوتری یا .... باشه باید بگردین هر کشوری رو
جدا دانشگاهي كه ليسانس رو ازش گرفتيم اهميتي نداره؟ چه خوب! نمي دونستم!

يه سوال ديگه: اگر ارشد رو همينجا بگيريم بعد براي دكترا اقدام كنيم راحتتر بهمون پذيرش ميدن يا بعد از ليسانس مستقيم براي ارشد اپلاي كنيم بهتره؟

چون يكي از دوستان مي گفت از آنجاييكه خوندن دكترا در اروپا شغل به حساب مياد و دانشجو حقوق دريافت مي كنه بهتره كه ارشد رو هم همونجا بخوني تا بعدش بتوني براي دكترا راحتتر پذيرش بگيري. درسته اين قضيه؟

iman kh
12-04-19, 21:33

يه سوال ديگه: اگر ارشد رو همينجا بگيريم بعد براي دكترا اقدام كنيم راحتتر بهمون پذيرش ميدن يا بعد از ليسانس مستقيم براي ارشد اپلاي كنيم بهتره؟

چون يكي از دوستان مي گفت از آنجاييكه خوندن دكترا در اروپا شغل به حساب مياد و دانشجو حقوق دريافت مي كنه بهتره كه ارشد رو هم همونجا بخوني تا بعدش بتوني براي دكترا راحتتر پذيرش بگيري. درسته اين قضيه؟

گرفتم پوزیشن دکتری کاملا بستگی به پروپوزال شما داره و اون دانشگاهی که میخواید برید و اون استادی که قراره برای اون پوزیشن دانشجو بگیره

واسه همین کسی نمیتونه بگه سخته یا اسون

ولی شما اگه ارشد رو خارج از کشور بخونید از نظر راحتی خودتون بهتره چون تو مدت 2 سال خیلی تجربه ها کسب میکنین که بعدا به دردتون میخورن
ضمن اینکه تو اون 2 سال وقت دارید ببینید چه مسیری رو طی کنید بهتره برای دکتری

و کلا هم دکتری در اروپا ارزش خاصی نداره و حتی بعدا برای گرفتن شغل ممکنه مانع هم باشه چون پایه حقوقها بر مبنای مدرک دانشگاهی هست و شرکت ها و موسسات ترجیح میدن فوق لیسانس استخدام کنن

اما اگر هدفتون شغلهای اکادمیک هست بحثش جداست کاملا

mahnaz.d
12-04-19, 21:56
نمیشه گفت کدوم راحت تره اما 100% کسی که ارشد رو در یک دانشگاه خوب با استادای خوب خونده راه هموارتری داره برای پذیرش دکتری و همچنین پیدا کردن کار
راستی هم رشته هستیم !

برای پذیرش تمام مدارک به جهت حداقل ها لازمه مثل نمره زبان و معدل و ... اما برای رشته های هنری پورتفولیو اساس تصمیم گیری هست

وام هم به دانشجوهای خارجی میدن امریکا ولی ضامن لازمه (ضامن باید مقیم امریکا باشه)
عه من یکی از دوستام F1 داره می گفت همش رو باید نقد بده. نمی دونستم میشه کوساینر داشت و وام گرفت.
تافل جدیداً خیلی جاها رفته رو Ibt=100:blink:
معدل هم که همون 3 به بالا

iman kh
12-04-19, 22:48
عه من یکی از دوستام F1 داره می گفت همش رو باید نقد بده. نمی دونستم میشه کوساینر داشت و وام گرفت.
تافل جدیداً خیلی جاها رفته رو Ibt=100:blink:
معدل هم که همون 3 به بالا

برای دریافت وام کافیه یه نفر ضمانت کنه
دوستتون احتمالا زیاد پیگیرش نبوده

mahnaz.d
12-04-19, 23:03
یه چیزی رو دوستا خواهشاً توجه کنن.
هر دانشگاه...هر شهر...هر کشور کلیییییییی با هم فرق داره. نمی شه کلی گفت.
چیزهایی که برای خیلی از دانشگاه ها یکی هست ایناست:
- نمره تافل
- معدل
- پرتفولیو ( بیشتر رشته های هنر و معماری)
-معرفی نامه از استاد...

حالا اگه بازم چیزی هست که من نگفتم رو دوستان بگن.

iman kh
12-04-19, 23:06
یه چیزی رو دوستا خواهشاً توجه کنن.
هر دانشگاه...هر شهر...هر کشور کلیییییییی با هم فرق داره. نمی شه کلی گفت.
چیزهایی که برای خیلی از دانشگاه ها یکی هست ایناست:
- نمره تافل
- معدل
- پرتفولیو ( بیشتر رشته های هنر و معماری)
-معرفی نامه از استاد...

حالا اگه بازم چیزی هست که من نگفتم رو دوستان بگن.

تافل یا ایلتس .... (عموما هر دوش مورد قبول هست و فقط تعداد اندکی از دانشگاهای امریکا فقط تافل رو قبول دارن)

mahnaz.d
12-04-19, 23:13
تافل یا ایلتس .... (عموما هر دوش مورد قبول هست و فقط تعداد اندکی از دانشگاهای امریکا فقط تافل رو قبول دارن)
بله درسته.
اتفاقاً بیشتر تافل رو قبول دارن تو امریکا. استرالیا شنیدم ایلتسِ...درسته؟

iman kh
12-04-19, 23:26
بله درسته.
اتفاقاً بیشتر تافل رو قبول دارن تو امریکا. استرالیا شنیدم ایلتسِ...درسته؟

همه جا معمولا هر دوش رو قبول دارن
دانشگاهای امریکا هم همینطور فقط بعضیهاشون فقط تافل رو قبول میکنن ، من که دنبال اپلای کردن و ... بودم میدیدم اکثرا هر دوش رو قبول میکنن

Animation
12-04-19, 23:36
سوئد از امشال که پولی شد خیلی گرون شده

هر ترم 14 هزار یورو واسه رشته معماری و هنر و طراحی شهری
ولي ميگن به همون نسبت هم كمك هزينه هاي تحصيلي افزايش قابل توجهي پيدا كرده. درسته؟

Number_one
12-04-19, 23:38

ولی استاد استایی ما که دکترا تو یکی از کشورای اروپایی دقیقا یادم نیست داره میگه دانشگاه های آزاد رو مدرکش رو قبول ندارن و باید حتما سراسری باشی ، صرفا جهت اطلاع ! :victory:

iman kh
12-04-19, 23:49
ولی استاد استایی ما که دکترا تو یکی از کشورای اروپایی دقیقا یادم نیست داره میگه دانشگاه های آزاد رو مدرکش رو قبول ندارن و باید حتما سراسری باشی ، صرفا جهت اطلاع ! :victory:

والا من دارم دانشگاه لوند سوئد که رنکینگشم 79 هست تو دنیا درس میخونم و لیسانسم هم از دانشگاه ازاد مشهد هست

اونا سراسری یا ازاد نمیشناسن

یه لیست دارن که حتی دانشگاهای علمی کاربردی هم توش هست جهت اطلاع

استادتون احتمالا اطلاعاتش اشتباه بوده شایدم منظورش چیز دیگه ای بوده

واقعا فکر کردین دانشگاه سراسری فلان شهرستان ... خیلی مشهوره تو دنیا !!!؟؟!!!

am2
12-04-19, 23:52

ممنون از کمکت مهناز خانم
این شرایط که گفتین مال امریکاست دیگه درسته؟این قانون هفته ای 20 ساعت چیه قضیش؟یکی میگفت این قانون برای کانادا هفته ای 12 ساعته چون ویزای دانشجویی هست و بیشتر نمیشه کار کرد..(البته بیشترش هم فکر کنم اصلا وقتش نشه..) میشه در مورد این قانون کزایی یه توضیحی بدین؟

خب وام هم با این حساب نمیشه گرفت..سخت شد..الان شما معماری میخونین اونجا ترمی چقدر میشه برای کسی که ویزای دانشجویی داره؟(برای مقطع لیسانس)

پس شما پیشنهادتون برای کشور امریکا مقطع دکتری هست درسته؟

راستی هم رشته هستیم !

سلام ایمان جان
جدا؟پس من فکر کردم شما رشتتون عکاسیه..(آخه دیدم عنوان کاربریتون مدیر بخش عکاسیه دی:) شما برای تحصیل رفتین خارج کشور؟برای چه مقطعی؟اگه برای طراحی شهری رفتین میشه یه توضیحی در مورد کم و کیف پروتفولیو بدین؟چطور باشه برای رشته طراحی شهری و ..

این کشورها رایگانه؟مشکوک میزنه..چطوریه قضیش؟بجز زبان که باید زبان خود این کشورها رو بلد باشیم شرط دیگه ای باید داشته باشه ...نداره؟؟چون اخه تحصیل رایگان هیچ سودی براشون نداره اینطوری که...

در خارج همه چیز بر حساب صداقت و اعتماد است...مطمئنا راهی برای اثبات اینکه این کارای خودتونه یا نه وجود نداره...انو فرض رو بر این میذارن که شما راس میگی ..در ضمن شما وقتی کارای سطح بالا میذارین وقتی رفتین اونجا همون سطح کار رو ازتون میخوان و اوجاس که اگه شما مهارت هارو که تو کاراتون دیده میشه نداشته باشین ...و همون سطح کار رو ازتون بخوان ..حسابی ضایع میشین...و انجاس که وضع خوشی نخواهد داشت...و براحتی حتی اخراج و ریجکت میشین ...
در مورد سن وسالم خدمتتون عرض کنم کنم که خب هرچه زود تر بتونین برین بهتر...
با سایت دانشگاه ها مکاتبه کنین با بخش مربوطه...شرایط دپارتمان مربوطه رو بخونین...هزینه تحصیل رو ببینی چقده..چقد نهایتا کمک هزینه تحصیلی داره؟؟؟...فول فاندش چقده؟... بقیه کمک هزینه هاش چطوره شرایطش؟...اسکلارشیپ...ریسرچ اسیستنت شیپ...تیچینگ ایسیستنتشیپ... کلا اینقد باید سایتای دانشگاه های مختلف مورد نظرتون رو سر بزنین که همه چی دستتون بیاد...هر دانشگاهی شرایط خودشو داره...
ولی چیزی که هست اینه که واسه فوق رفتن اونور...معمولا باید خیلی خیلی خیلی رزومه قوی داشته باشین...مقاله...اختراع...سابق کار...چیزایی که تو پرتفولیو گفتم...نمرات عالی..دانشگاه مطرح... و تازه با همه اینا شانس گرفتن پذیرشتون از دانشگاه های درجه یک دنیا چندان زیاد نیست...ولی بقیه چرا...
اگه پولش رو دارین و هزینه می تونین کنین بسم ا... وگرنه از همین الان فوق رو محکم بچسبین و بفکر زبا ن ومقاله و هرچیزی باشین که می تونه شانستون رو افزایش بده...
در ضمن باید دید هدفتون از رفتن چیه؟...چقد عجله دارین؟...چقد می تونین هزینه کنین؟...و خیلی سوالای دیگه؟..کی می خوایین ازدواج کنین؟...تا چند سالگی حاضرین درس بخونین؟...کی می خوایین شروع به کار حرفه ای کنین؟...خیلی سوالا...اول باید تصمیم قاطع بگیرین و تکلیفتون رو با همه اینا معلوم کنین...
بله! ...سن وسالتون بالا میره...هر چیزی بهایی داره...و بعضیها حاضرن این بها رو بپردازن...بعضیا نه!
...
اقا حسام واقعا ممنون از اطلاعات و توضیح کاملی که برام دادین
توی پست قبلیتون دیدم گفته بودین در مورد رزومه ای که ارسال میکنیم باید همه چیز رو بنویسیم..ولی توی اپلای ابرود دیده بودم میگفتن برای نوشتن رزومه باید خیلی خلاصه و .. باشه..میشه در موردش یه توضیحی بدین..مثلا من که رشتم شهرسازی هست در زمینه های دیگه هم اطلاعاتی دارم..ایا باید بنویسم اونها رو هم؟مثلا طراحی وب ربطی به شهرسازی نداره..ایا بنویسییمش تاثیری داره؟

در مورد هدف رفتن و .. باهاتون موافقم ..یکی از دلایلی هم که خیلی پیگیر این مورد بودم و هستم همین هست ولی میخوام در نهایت طوری نشه که تصمیمی که میگیرم حساب نشده باشه و یا بر حسب اطلاعاتی باشه که درست جمع نکردم و ...
برای من شخصا بالا رفتن سن تنها بخاطر تاثیرش بر روی استخدام و یافتن کار هست اگه نه صبر میکنم تا بهترین موقعیت و مناسبترین موقعیت رو پیدا کنم و تصمیم بگیرم

در مورد مقاله که گفتین...مقاله هایی که توی مجلات داخلی چاپ میشه مفید هست یا حتما باید isi و .. باشه؟

در مورد اون قسمتی که گفتین دنبال خواست های درونیم باشم نمیدونم کارم درسته یا نه ولی همیشه سعی کردم سنجیده کار کنم..یعنی جنبه های مختلف تصمیمم رو بسنجم و بعد از اون عمل کنم..خیلی وقتهام اون تصمیم بر خلاف خواست درونیم بوده و موجب شده دنبال چیزی که میخوام نرم...البته میشه گفت قدرت ریسک رو نداشته باشم یاشایدم هنوز نیاز به کمک گرفتن از بقیه دارم

گرفتم پوزیشن دکتری کاملا بستگی به پروپوزال شما داره و اون دانشگاهی که میخواید برید و اون استادی که قراره برای اون پوزیشن دانشجو بگیره

واسه همین کسی نمیتونه بگه سخته یا اسون

ولی شما اگه ارشد رو خارج از کشور بخونید از نظر راحتی خودتون بهتره چون تو مدت 2 سال خیلی تجربه ها کسب میکنین که بعدا به دردتون میخورن
ضمن اینکه تو اون 2 سال وقت دارید ببینید چه مسیری رو طی کنید بهتره برای دکتری

و کلا هم دکتری در اروپا ارزش خاصی نداره و حتی بعدا برای گرفتن شغل ممکنه مانع هم باشه چون پایه حقوقها بر مبنای مدرک دانشگاهی هست و شرکت ها و موسسات ترجیح میدن فوق لیسانس استخدام کنن

اما اگر هدفتون شغلهای اکادمیک هست بحثش جداست کاملا
پس با این حساب شما تا حدی پیشنهادتون برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هست توی اروپا درسته؟
راستی دانشگاه لوند بصورت غیر حضوری هم میگیره یه سری رشته ها رو؟من رشته gis رو یک مدت پیگیرش بودم دیدم این دانشگاه گویا میگیره...چطوریه این قضیش؟اطلاعی دارین در مورد غیر حضوری گرفتنش؟

mahnaz.d
12-04-19, 23:55
والا من دارم دانشگاه لوند سوئد که رنکینگشم 79 هست تو دنیا درس میخونم و لیسانسم هم از دانشگاه ازاد مشهد هست

اونا سراسری یا ازاد نمیشناسن

یه لیست دارن که حتی دانشگاهای علمی کاربردی هم توش هست جهت اطلاع

استادتون احتمالا اطلاعاتش اشتباه بوده شایدم منظورش چیز دیگه ای بوده

واقعا فکر کردین دانشگاه سراسری فلان شهرستان ... خیلی مشهوره تو دنیا !!!؟؟!!!
دقیقاً همونی که ایمان میگه درسته.
پیام نور...علمی کاربردی...همه مدل قبوله.

جالب بود من یکی از دوستام خواجه نصیر بود نتونست ادمیشن بگیره...اما یکی از دوستام آزاد بود سه تا دانشگاه ادمیشن گرفت:blink:

Animation
12-04-20, 00:03
چرا مدت تحصيل بعضي از دوره هاي مستر كه سرچ مي كنم نوشته 9 ماه يا 10 ماه يا 12 ماه يا ...؟

مگر مستر (فوق ليسانس) نبايد (مثل ايران) 24 ماه باشه؟

يا نكنه منظوره اونها از Master ، فوق ليسانس نيست؟؟!

mahnaz.d
12-04-20, 00:14
چرا مدت تحصيل بعضي از دوره هاي مستر كه سرچ مي كنم نوشته 9 ماه يا 10 ماه يا 12 ماه يا ...؟

من ندیم همچین چیزی راستش...اونایی رو که دیدم تعداد واحد درسی می نویسن...اصولاَ 30 یا 32 واحد و گاهی بیشتر.
مستر همون ارشد هست

شاید شما فلوشیپ رو دیدی

iman kh
12-04-20, 00:17

من ندیم همچین چیزی راستش...اونایی رو که دیدم تعداد واحد درسی می نویسن...اصولاَ 30 یا 32 واحد و گاهی بیشتر.
مستر همون ارشد هست

شاید شما فلوشیپ رو دیدی

دوره مستر 2 مدل داریم
60 واحدی : دوره یکساله : انگلیس فقط اینجوریه - امریکا و اروپا هر 2 مدل رو دارن و اکثرا کسایی طرفدارشن که یک مستر دیگه دارن ... یا اینکه عجله دارن خیلی ولی از نظر اعتبار یکم ضعیفه در مقایسه با 2 ساله

120واحدی : دوره 2 ساله : حالت عادی

Animation
12-04-20, 00:20
مستر همون ارشد هست

شاید شما فلوشیپ رو دیدی
يك نمونه:

http://www.ied.edu/milan/visual-communication-school/master-courses/graphic-design/VRA1102I

iman kh
12-04-20, 00:22
دوره مستر 2 مدل داریم
60 واحدی : دوره یکساله : انگلیس فقط اینجوریه - امریکا و اروپا هر 2 مدل رو دارن و اکثرا کسایی طرفدارشن که یک مستر دیگه دارن ... یا اسنکه عجله دارن خیلی ولی از نظر اعتبار یکم ضعیفه در مقایسه با 2 ساله

12واحدی : دوره 2 ساله : حالت عادی

يك نمونه:

http://www.ied.edu/milan/visual-communication-school/master-courses/graphic-design/VRA1102I

توضیح من رو دیدید ؟

iman kh
12-04-20, 00:33
سلام ایمان جان
جدا؟پس من فکر کردم شما رشتتون عکاسیه..(آخه دیدم عنوان کاربریتون مدیر بخش عکاسیه دی:) شما برای تحصیل رفتین خارج کشور؟برای چه مقطعی؟اگه برای طراحی شهری رفتین میشه یه توضیحی در مورد کم و کیف پروتفولیو بدین؟چطور باشه برای رشته طراحی شهری و ..

این کشورها رایگانه؟مشکوک میزنه..چطوریه قضیش؟بجز زبان که باید زبان خود این کشورها رو بلد باشیم شرط دیگه ای باید داشته باشه ...نداره؟؟چون اخه تحصیل رایگان هیچ سودی براشون نداره اینطوری که...

پس با این حساب شما تا حدی پیشنهادتون برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هست توی اروپا درسته؟
راستی دانشگاه لوند بصورت غیر حضوری هم میگیره یه سری رشته ها رو؟من رشته gis رو یک مدت پیگیرش بودم دیدم این دانشگاه گویا میگیره...چطوریه این قضیش؟اطلاعی دارین در مورد غیر حضوری گرفتنش؟

نه من لیسانسم معماریه و الان sustainable urban design میخونم
اره من برای مستر اومدم
پورتفولیو سطحش رو شما نمیتونین تغییر بدین ... کارایی که دارین و کردین میشه پورتفولیو شما
از نظر گرافیک و ویرایش هم هر چی ساده تر و گویا تر ... بهتر

مشکوک چرا ؟ قانونشونه ... منم دارم رایگان تحصیل میکنم
نروژ و فنلاند و ایتالیا شما به زبان انگلیسی مستر میخونی
اونا دنبال سود نیستن ...

من توصیه ای نمیکنم ... هر دو حالتش نمونه های موفق زیادی هستن دور و برم و بستگی به شرایط خودتون داره
غیر حضوری معمولا course داره که به درد شما نمیخوره و اصولا هم این غیر حضوری ها اعتبار چندانی ندارن

am2
12-04-20, 02:11
نه من لیسانسم معماریه و الان sustainable urban design میخونم
اره من برای مستر اومدم
پورتفولیو سطحش رو شما نمیتونین تغییر بدین ... کارایی که دارین و کردین میشه پورتفولیو شما
از نظر گرافیک و ویرایش هم هر چی ساده تر و گویا تر ... بهتر

مشکوک چرا ؟ قانونشونه ... منم دارم رایگان تحصیل میکنم
نروژ و فنلاند و ایتالیا شما به زبان انگلیسی مستر میخونی
اونا دنبال سود نیستن ...

من توصیه ای نمیکنم ... هر دو حالتش نمونه های موفق زیادی هستن دور و برم و بستگی به شرایط خودتون داره
غیر حضوری معمولا course داره که به درد شما نمیخوره و اصولا هم این غیر حضوری ها اعتبار چندانی ندارن

سلام مجدد
میگم این رشته طراحی شهری پایدار میشه دیگه درسته؟چه سرفصلهایی داره؟ با طراحی شهری ای که توی ایران هست چه تفاوتهایی داره؟

راستش من هنوز با این رایگان بودن تحصیله مشکل دارم..برای همه دانشجوها رایگانه؟یا فقط کسانی که ویزاشون اقامت دائمه مثلا؟ چون اینطوری که سیل عظیمی حجوم میارن به دانشگاه هاشون ..غیر از اینه؟:confused1:

iman kh
12-04-20, 02:16
سلام مجدد
میگم این رشته طراحی شهری پایدار میشه دیگه درسته؟چه سرفصلهایی داره؟ با طراحی شهری ای که توی ایران هست چه تفاوتهایی داره؟

راستش من هنوز با این رایگان بودن تحصیله مشکل دارم..برای همه دانشجوها رایگانه؟یا فقط کسانی که ویزاشون اقامت دائمه مثلا؟ چون اینطوری که سیل عظیمی حجوم میارن به دانشگاه هاشون ..غیر از اینه؟:confused1:

اره همونه
ترم 1 : sustainable urban recycling theory and method
ترم 2 : sustainable urban landscape theory and method
ترم 3 : sustainalbe urban dynamic theory and method

کورسهای تکمیلی هم :
urban process
landscape and gardening design
urban quality and form

برای همه رایگانه
درسته متقاضی شدیدا زیاده و واسه همینم قبولی سخت تره
پذیرششون کاملا محدوده

حتی ما هر ترم یک سفر هم داشتیم که کلیه هزینه هاشو دانشگاه داد (آلمان - اسکاتلند - چین)

معمار عشق
12-04-20, 02:22
سلام مجدد

البته آقا ایمان زمون خودشون رو میگن...(2010)
طبق گفته خود آقا ایمان از سال 2011 به بعد دیگه تو سوئدم تحصیل رایگان برداشته شده...
و پولی شده...

iman kh
12-04-20, 02:25
راستی هم رشته هستیم !

رای پذیرش تمام مدارک به جهت حداقل ها لازمه مثل نمره زبان و معدل و ... اما برای رشته های هنری پورتفولیو اساس تصمیم گیری هست

البته آقا ایمان زمون خودشون رو میگن...(2010)
طبق گفته خود آقا ایمان از سال 2011 به بعد دیگه تو سوئدم تحصیل رایگان برداشته شده...
و پولی شده...

...

معمار عشق
12-04-20, 02:39
__________________________________________________ ________________

مطمئنین تحصیل تو این کشورها رایگانه؟؟؟

iman kh
12-04-20, 02:41
__________________________________________________ ________________

مطمئنین تحصیل تو این کشورها رایگانه؟؟؟

نروژ و فنلاند رایگان
ایتالیا 3500 یورو
بلژیک هم 3500 یورو
فرانسه 500 یورو منتها باید به زبان فرانسه بخونید ...
المان و اتریش هم 500 یورو و البته بعضی از دانشگاهاشون متفاوتن اما ارزونن

معمار عشق
12-04-20, 02:44
چه خوب...من نمی دونستم؟!...
بعد اگه فول فاند بگیری...میشه خرج خورد و خوراک و خواب و ...رو داد؟
بعد این شهریه ای که گفتین واسه یه ترمه؟

iman kh
12-04-20, 02:45
چه خوب...من نمی دونستم؟!...
بعد اگه فول فاند بگیری...میشه خرج خورد و خوراک رو داد؟...
این شهریه ای که گفتین واسه یه ترمه؟

فول فاند هزینه تحصیل رو شامل میشه فقط

نه واسه کل دوره
البته ممکنه بعضی دانشگاها شرایط خاص خودشون رو داشته باشن

معمار عشق
12-04-20, 02:50
فول فاند هزینه تحصیل رو شامل میشه فقط

نه واسه کل دوره
البته ممکنه بعضی دانشگاها شرایط خاص خودشون رو داشته باشن

بعد تو کشوری که رایگانه...فقط کافیه پذیرش بگیری یعنی؟...پس چیزی بنام فاند و کمک هزینه تحصیلی نداره؟...
راهی هست که خرج خوابگاه و خوراک و بیمه و اینارو هم اونا بدن؟...
کمک هینه ای...فاندی ..چیزی؟
اگه نه....خرج خورد و خوراک و اینا مثلا همون سوئدی که شما هستین چقد در میاد؟...
شما الان خودتون پول اینارو میدین؟؟؟

iman kh
12-04-20, 02:54
بعد تو کشوری که رایگانه...فقط کافیه پذیرش بگیری یعنی؟...پس چیزی بنام فاند و کمک هزینه تحصیلی نداره؟...
راهی هست که خرج خوابگاه و خوراک و بیمه و اینارو هم اونا بدن؟...
کمک هینه ای...فاندی ..چیزی؟
اگه نه....خرج خورد و خوراک و اینا مثلا همون سوئدی که شما هستین چقد در میاد؟...
شما الان خودتون پول اینارو میدین؟؟؟

نه دیگه نمیدن
مگر اینکه دکتری باشی و حقوق بگیری
شما برای هزینه زندگی ماهی 600-700 یورو حساب کن
بله من هزینه زندگی رو خودم میدم

معمار عشق
12-04-20, 03:03
تا بحال به فکر اروپا نبودم... حداقل نمیدونستم تحصیل رایگان هم داریم...
اگر برای دکترا بری...حقوقی که بهت میدن در ازای چه خدماتی از طرف شماست؟..
کلا هر کی دانشجوی دکترا باشه همینجوری بهش پول میدن؟؟؟ یا باید واسه دانشگاه کار کنه عوضش...
و اینکه چقدری هست معمولا...مثلا همونجایی که خودتون هستین چقدر به دانشجوهای دکترا میدن؟..
آیا همین 600-700 یورو رو کفاف میده؟

iman kh
12-04-20, 03:08
تا بحال به فکر اروپا نبودم... حداقل نمیدونستم تحصیل رایگان هم داریم...
اگر برای دکترا بری...حقوقی که بهت میدن در ازای چه خدماتی از طرف شماست؟..
کلا هر کی دانشجوی دکترا باشه همینجوری بهش پول میدن؟؟؟ یا باید واسه دانشگاه کار کنه عوضش...
و اینکه چقدری هست معمولا...مثلا همونجایی که خودتون هستین چقدر به دانشجوهای دکترا میدن؟..
آیا همین 600-700 یورو رو کفاف میده؟

دانشجوی دکتری کلا واسه دانشگاه برای یک پروژه کار میکنه ...
حقوقش خیلی بیشتر از خرجش هست
حدود 2500 یورو در ماه اینجا میدن
سوئد هر دانشجو که دکتری بخونه حقوق میگیره اما کشورای دیگه نه
بستگی به دانشگاه و استاد و دپارتمان داره
ممکنه مثل انگلیس شهریه ای باشه حتی
یا ممکنه رایگان باشه
یا ممکنه حقوق بدن

هر دانشگاه و هر دپارتمان قوانین خودش رو داره

mahnaz.d
12-04-20, 06:35
ممنون از ایمان....نکته هاش عالی و کامل بود.
یه نکته ای رو هم بگم: به نظر من برید اروپا درس بخونید...هزینه ها فوق العاده کمتره و اگر اونجا بتونید کار پیدا کنید امریکا سابقه ی کار ور قبول می کنه.
برای ارشد تو امریکا صابون به دلتون نزننید زیاد که کمک هزینه ی زندگی بدن و این حرفا. فقط واسه دکترا اونهایی که کار می کنن تو دانشگاه.
اتریش- وین: یکی از دانشگاه های خیلی خوب برای رشته ی معماری. هزینش خیلی کم و خوبه.
شهر وین: بهشت :tt1: مردمش هم خوبن...زندگی آرووووم...ریلکس...تا دلتون بخواد جای دیدنی داره داره...تموم بشو نیست....هزینه ی زندگی هم تقریباً ماهی 600 یور می شه جمع و حورش کرد ...خیلی خوبه خلاصه :d

Animation
12-04-20, 12:35
اينكه من كارداني رو رشته فيلمسازي-نقاشي متحرك (يا همون انيميشن) و كارشناسي ناپيوسته رو ارتباط تصويري (يا همون گرافيك) خوندم مشكلي ايجاد نمي كنه؟ ممكنه درخواست پذيرش من به خاطر يكسان نبودن مدرك كارداني و كارشناسي ناپيوسته رد بشه؟

iman kh
12-04-20, 13:04
اينكه من كارداني رو رشته فيلمسازي-نقاشي متحرك (يا همون انيميشن) و كارشناسي ناپيوسته رو ارتباط تصويري (يا همون گرافيك) خوندم مشكلي ايجاد نمي كنه؟ ممكنه درخواست پذيرش من به خاطر يكسان نبودن مدرك كارداني و كارشناسي ناپيوسته رد بشه؟

نه
درخواست پذیرش شما صرفا جهت همون رشته که تقاضا دادین بررسی میشه و تواناییهای شما با توجه به اون سنجیده میشه

Animation
12-04-20, 13:28
نه
درخواست پذیرش شما صرفا جهت همون رشته که تقاضا دادین بررسی میشه و تواناییهای شما با توجه به اون سنجیده میشه
ممنون. يعني پس با توجه به فرمايش شما براي مثال چنانچه بنده يك portfolio و رزومه قوي در زمينه طراحي داخلي داشته باشم مي تونم با مدرك ليسانس گرافيك و كارداني انيميشن حتي براي فوق ليسانس طراحي داخلي هم پذيرش بگيرم؟

iman kh
12-04-20, 13:30
ممنون. يعني پس با توجه به فرمايش شما براي مثال چنانچه بنده يك portfolio و رزومه قوي در زمينه طراحي داخلي داشته باشم مي تونم با مدرك ليسانس گرافيك و كارداني انيميشن حتي براي فوق ليسانس طراحي داخلي هم پذيرش بگيرم؟

طبیعتا سوابق شما چه کاری و چه تحصیلی بررسی میشه
اما بوده نمونه های حتی اینجوری منتها سابقه کار و مطالعه داشتن و اشنا بودن و اینجوری نبوده که یهو بخوان رشته جدیدی بخونن ...

Animation
12-04-20, 14:30
ضمن تشكر و قدرداني از راهنمايي هاي ارزنده دوستان خصوصا دوست عزير جناب آقاي iman kh بزرگوار

مي خواستم ببينم ميشه همزمان براي دو يا چند رشته "از يك دانشگاه" اپلاي كرد؟ مثلا هم براي رشته انيميشن و هم گرافيك دانشگاه X ؟ تا مطمئن بشم اگر مثلا براي انيميشن پذيرش ندادن براي اون يكي هم شانسم رو امتحان كرده باشم.

iman kh
12-04-20, 14:35
ضمن تشكر و قدرداني از راهنمايي هاي ارزنده دوستان خصوصا دوست عزير جناب آقاي iman kh بزرگوار

مي خواستم ببينم ميشه همزمان براي دو يا چند رشته "از يك دانشگاه" اپلاي كرد؟ مثلا هم براي رشته انيميشن و هم گرافيك دانشگاه X ؟ تا مطمئن بشم اگر مثلا براي انيميشن پذيرش ندادن براي اون يكي هم شانسم رو امتحان كرده باشم.

خواهش میکنم
بله محدودیتی وجود نداره
اما برای هر application باید یکسری مدارک پست کنید و هزینه جدا بدید

mahnaz.d
12-04-20, 15:04

ضمن تشکر از ایمان...:d
منم یه چیزی یادم اومد بگم.
برای بعضی از دانشگاه ها فقط یه بار می تونید اقدام کنید....ولی برای بعضیا چند بار...اینو حواستون باشه .
برای چند تا رشته هم می تونید اقدام کنید که باید برای هر دپارتمان مدارک جدا بفرستید.

sepide***
12-04-20, 19:34

سلام دوست گلم دانشگاه خوب میخوای تهران. من خودم رشته گرافیک خوندم وبعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که دانشگاه هنر فقط تهران.

iman kh
12-04-20, 19:36
سلام دوست گلم دانشگاه خوب میخوای تهران. من خودم رشته گرافیک خوندم وبعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که دانشگاه هنر فقط تهران.

این پستی که شما بهش جواب دادین مربوط به 3 سال قبله

mahnaz.d
12-04-24, 02:53
این لینک می تونه بهتون کمک کنه

http://mohajersara.com/forum-8.html

miss.a
12-04-24, 14:05
سلام
از طریق daad هم میتونین برای کشور آلمان اقدام کنید.هزینه زندگی و دانشگاه بر عهده خود شرکت daad هست.و اگر دانشجوی دکترا باشین بهتون حقوق داده میشه :victory:
ویزای همسر هم میدن

Animation
12-04-27, 12:59
تا الان كه چندتا دانشگاه در ايتاليا پيدا كردم كه رشته هاي مرتبط با گرافيك رو در مقطع فوق ليسانس ارائه مي كنند همشون هزينه هاشون خيلي بالاست:

MA in Communication Design
NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano

The total yearly fee for the attendance to the MA Degree program,
pre-enrollment fee included, is
- Euros 9.000, for Italian and EU citizens
- Euros 12.000, for non-EU citizens.

منبع (http://www.italian-design-academy.com/site/en/home/programs/ma-programs/communication-design.html)

-----------

Florence Institute of Design Intl

Tuition Fee per 1 year (2:Semesters)

6120 Euro (tax included)

Registration Fee:

780 Euro (tax included)

منبع (http://www.florence-institute.com/TuitionFees.html)

-------

Accademia Riaci -Learn Italian Art, Design and Cooking in the heart of Florence, Italy.-

€15,000 (per year)

منبع (http://www.accademiariaci.info/admission/?tab=4#master)

--------

The Florence Design Academy

Enrollment fee: 850 Euro (V.A.T. is included)
Tuition fee for Master: 6000 Euro (V.A.T. is included)

منبع (http://www.florencedesignacademy.com/masterfee.html)

-------

ACCADEMIA ITALIANA

1 year (in a single payment)
€ 9.500

منبع (http://www.accademiaitaliana.com/courses-enrollment-prices-fees.php)

مثل اينكه تحصيل با هزينه پايين در ايتاليا براي مقطع فوق ليسانس شامل ما بچه هاي رشته هاي هنري و گرافيك اصلا نميشه! :(

iman kh
12-04-27, 15:13
تا الان كه چندتا دانشگاه در ايتاليا پيدا كردم كه رشته هاي مرتبط با گرافيك رو در مقطع فوق ليسانس ارائه مي كنند همشون هزينه هاشون خيلي بالاست:

MA in Communication Design
NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano

The total yearly fee for the attendance to the MA Degree program,
pre-enrollment fee included, is
- Euros 9.000, for Italian and EU citizens
- Euros 12.000, for non-EU citizens.

منبع (http://www.italian-design-academy.com/site/en/home/programs/ma-programs/communication-design.html)

-----------

Florence Institute of Design Intl

Tuition Fee per 1 year (2:Semesters)

6120 Euro (tax included)

Registration Fee:

780 Euro (tax included)

منبع (http://www.florence-institute.com/TuitionFees.html)

-------

Accademia Riaci -Learn Italian Art, Design and Cooking in the heart of Florence, Italy.-

€15,000 (per year)

منبع (http://www.accademiariaci.info/admission/?tab=4#master)

--------

The Florence Design Academy

Enrollment fee: 850 Euro (V.A.T. is included)
Tuition fee for Master: 6000 Euro (V.A.T. is included)

منبع (http://www.florencedesignacademy.com/masterfee.html)

-------

ACCADEMIA ITALIANA

1 year (in a single payment)
€ 9.500

منبع (http://www.accademiaitaliana.com/courses-enrollment-prices-fees.php)

مثل اينكه تحصيل با هزينه پايين در ايتاليا براي مقطع فوق ليسانس شامل ما بچه هاي رشته هاي هنري و گرافيك اصلا نميشه! :(

2 تا نکته
اول اینکه کلا موسسات و دانشگاهای خصوصی رو کلا بیخیال شین
دوم اینکه هزینه 6000 یورو در سال خیایم زیاد نیست

Animation
12-04-27, 16:11
2 تا نکته
اول اینکه کلا موسسات و دانشگاهای خصوصی رو کلا بیخیال شین
دوم اینکه هزینه 6000 یورو در سال خیایم زیاد نیست
مثل اينكه دانشگاه هاي دولتي رشته هاي مرتبط با طراحي گرافيك و ارتباط تصويري رو ندارن متاسفانه! يا شايد هم من نتونستم پيدا كنم؟!:confused1:

از كجا ميشه فهميد يك دانشگاه دولتيه يا خصوصي؟ چون توي سايت دانشگاهها كه نوشته نشده. كلا دانشگاه هاي دولتي و ارزان ايتاليا كدومهاست؟

بله صحيح مي فرماييد هزينه 6000 يورو در سال زياد نيست. ولي مگر حداقل همونقدر هم هزينه زندگي در اونجا نميشه؟ يعني در مجموع حداقل 12000 يورو (يا 30 ميليون تومان) در سال. خب اين خيليه. ضمن اينكه با توجه به بحران اقتصادي ايتاليا معلوم نيست كار گير دانشجوهاي خارجي بياد يا نه.

iman kh
12-04-27, 16:24
مثل اينكه دانشگاه هاي دولتي رشته هاي مرتبط با طراحي گرافيك و ارتباط تصويري رو ندارن متاسفانه! يا شايد هم من نتونستم پيدا كنم؟!:confused1:

از كجا ميشه فهميد يك دانشگاه دولتيه يا خصوصي؟ چون توي سايت دانشگاهها كه نوشته نشده. كلا دانشگاه هاي دولتي و ارزان ايتاليا كدومهاست؟

بله صحيح مي فرماييد هزينه 6000 يورو در سال زياد نيست. ولي مگر حداقل همونقدر هم هزينه زندگي در اونجا نميشه؟ يعني در مجموع حداقل 12000 يورو (يا 30 ميليون تومان) در سال. خب اين خيليه. ضمن اينكه با توجه به بحران اقتصادي ايتاليا معلوم نيست كار گير دانشجوهاي خارجي بياد يا نه.

حداقل هزینه زندگی در ایتالیا رو شما ماهی 600-700 یورو در نظر بگیر
اگر زبان ایتالیایی بلد باشین گزینه های ارزون زیادی هست فکر میکنم
معمولا اونایی که اسمشون اکادمی یا انستیتو یا ... هست خصوصی هستن

miss.a
12-04-27, 21:06

سلام
دانشگاه های دولتی اونجا هم حتما هزینه میگیرن ازتون ؛اصلا اونجا دانشگاه به نام دولتی از منظر ما (همون بدون شهریه) وجود نداره
تا اونجایی که من در جریانم به دانشجوهای خارجی کار نمیدن!!!
شما اگه برای ادامه تحصیل فکر میکنید از نظر بار علمی دانشگاه های اونجا سطح بالاتری دارن تشریف ببرین وگرنه هم صرف وقته و هم هزینه خیلی زیاد!
موفق باشین

petroos
12-05-01, 11:13
سلام . منم میخوام برا ارشد برم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم البته میخوام رشتمم عوض کنم . با اینکه ایران ارشد معماذی دکورسیون داخلی داره ولی بتزم میخوام برا ارشد برم کی میتونه کمک کنه بگه شرایط بورسیه گرفتن چه طوریه ؟ ایران بورسیه میکنه یا دانشگاه مقابل؟ ممنون میشم کمکم کنید

Animation
12-05-01, 12:04
سلام . منم میخوام برا ارشد برم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم البته میخوام رشتمم عوض کنم . با اینکه ایران ارشد معماذی دکورسیون داخلی داره ولی بتزم میخوام برا ارشد برم کی میتونه کمک کنه بگه شرایط بورسیه گرفتن چه طوریه ؟ ایران بورسیه میکنه یا دانشگاه مقابل؟ ممنون میشم کمکم کنید
ايران كه بورس نميكنه.

شما يا مي توانيد از دانشگاه خارجي فاند (يا همون بورس) بگيريد يا اينكه براي دانشگاه هاي بدون شهريه يا داراي شهريه كم درخواست پذيرش كنيد.

iman kh
12-05-01, 13:05
سلام
دانشگاه های دولتی اونجا هم حتما هزینه میگیرن ازتون ؛اصلا اونجا دانشگاه به نام دولتی از منظر ما (همون بدون شهریه) وجود نداره
تا اونجایی که من در جریانم به دانشجوهای خارجی کار نمیدن!!!
شما اگه برای ادامه تحصیل فکر میکنید از نظر بار علمی دانشگاه های اونجا سطح بالاتری دارن تشریف ببرین وگرنه هم صرف وقته و هم هزینه خیلی زیاد!
موفق باشین

لطفا اگر اطلاعاتتون دقیق یا کامل نیست حتما از عباراتی مثل " من فکر میکنم " یا " من حدس میزنم " در ابتدای صحبتاتون استفاده کنین تا بقیه دچار اشتباه نشن
دقیقا اینجا هم مثل ایران دولتی و خصوصی داره ... موسسات خصوصی عموما با پیشوند انستیتو / مدرسه / کالج / ... فعالیت میکنن
دانشگاهای دولتی هم یا رایگان هستن یا خیلی خیلی ارزون مثلا 3000 یورو برای کل دوره ارشد یا 500 یورو برای کل دوره یا ... (مثال دانشگاه پلی تکنیک میلان / دانشگاه وین / دانشگاه گراتز / ....) (مدرسه معماری AA لندن) ... کلا بستگی به کشور و دانشچاه داره و نمیشه قانون کلی برای همه پیدا کرد
تا اون جایی که من در جریانم و دارم میبینم هر دانششجوی خارجی اقامت موقت یکساله داره که هر سال تمدید میشه و روش نوشته شده " اجازه کار دارد " و مدتش هم 20 ساعت در هفته هست
کار هم تا دلتون بخواد براتون مثال بزنم دانشجوهای شاغل رو
در مورد بار علمی هم حتی 1% هم شک نکنین
بار علمی / امکانات / اساتید / فرصتهای علمی به خاطر محیط دانشکاهی / ..... اگر جزئی بگین منظورتون چیه من برای همش با مثال واقعی میتونم مقایسه کنم با ایران براتون

Animation
12-05-01, 13:52
لطفا اگر اطلاعاتتون دقیق یا کامل نیست حتما از عباراتی مثل " من فکر میکنم " یا " من حدس میزنم " در ابتدای صحبتاتون استفاده کنین تا بقیه دچار اشتباه نشن
دقیقا اینجا هم مثل ایران دولتی و خصوصی داره ... موسسات خصوصی عموما با پیشوند انستیتو / مدرسه / کالج / ... فعالیت میکنن
دانشگاهای دولتی هم یا رایگان هستن یا خیلی خیلی ارزون مثلا 3000 یورو برای کل دوره ارشد یا 500 یورو برای کل دوره یا ... (مثال دانشگاه پلی تکنیک میلان / دانشگاه وین / دانشگاه گراتز / ....) (مدرسه معماری AA لندن) ... کلا بستگی به کشور و دانشچاه داره و نمیشه قانون کلی برای همه پیدا کرد
تا اون جایی که من در جریانم و دارم میبینم هر دانششجوی خارجی اقامت موقت یکساله داره که هر سال تمدید میشه و روش نوشته شده " اجازه کار دارد " و مدتش هم 20 ساعت در هفته هست
بار علمی / امکانات / اساتید / فرصتهای علمی به خاطر محیط دانشکاهی / ..... اگر جزئی بگین منظورتون چیه من برای همش با مثال واقعی میتونم مقایسه کنم با ایران براتون
ممنون از شما

در مورد بار علمي كه فرموديد اين براي بنده هم سوال است كه وضعيت دانشگاه هاي تراز اول داخلي مثل دانشگاه هنر و يا دانشكده هنر دانشگاه تهران در برابر دانشگاه هاي هنر اروپايي به چه صورته؟آيا حتي اين ها هم در برابر معادل اروپايي شان حرفي براي گفتن ندارند؟

iman kh
12-05-01, 14:10
ممنون از شما

در مورد بار علمي كه فرموديد اين براي بنده هم سوال است كه وضعيت دانشگاه هاي تراز اول داخلي مثل دانشگاه هنر و يا دانشكده هنر دانشگاه تهران در برابر دانشگاه هاي هنر اروپايي به چه صورته؟آيا حتي اين ها هم در برابر معادل اروپايي شان حرفي براي گفتن ندارند؟

ببینید بار علمی دانشگاه به چه عواملی بستگی داره ...
1 - اساتید : مثلا اینجا دانشگاه لوند کشور سوئد ... یکسری اساتید داریم که خب سطح متسط به بالان اما هر هفته از داشنگاهای دیگه که ممکنه کشورهای دیگه باشن میان و lecture یا workshop داریم
به عبارتی استاد یک واحد درسی اینجا شبیه یک کارگردان هست که مدیریت میکنه اون واحد رو و ممکنه در طول ترم حدود 15-20 استاد / محقق / ... از کشورها و داشنگاهها و شرکتهای بزرگ دعوت کنه و مجموعه اینها میشن اون واحد درسی
2 - دانشجویان : وقتی 37 نفر از 27 کشور دنیا هستیم خودش به تنهایی تجربه ای هست که بعید میدونم بشه فوایدش رو نا دیده گرفت
3 - امکانات : که کلا نیاز به مقایسه نداره (برای مثال اینجا : جدیدترین ابزار و وسایل و کامپیوتر و ... سفرهای مختلف که اگر کسی بخواد خودش بره هزینه زیادی داره و ....)
4 - ارتباطات دانشگاه با دنیای کار حرفه ای : که خب اینجا جزء اصول هست و ایران تا جایی که من تجربه داشتم از نظر دانشگاه ، بازار کار یک محیط بازاری بدون علم و هنر بود و از نظر بازار کار هم دانشگاه مثل کلاس نقاشی و ... بود .. اما اینجا شدیدا همکاری بین این رو بخش وجود داره که باعث میشه هم بازار کار شدیدا علمی و حرفه ای باشه و هم دانشگاه شدیدا در رفع نیاز های بازار کار در تلاش باشه

به نظر من اونقدر اختلاف فاحشه که شاید مقایسه اصلا درست نباشه ...
البته منظور من مالزی و هند و دبی و ... نیستن و در اون موارد نه تجربه دارم و نه اطلاعات

Number_one
12-05-01, 15:10
خیلی عالیه که شما جواب سوالا رو میدید !
منم 3 تا سوال داشتم اول اینکه چقدر بین کارشناسی و ارشد فرق هزینه هست ؟
دوم کسی که سربازی نرفته به کجا باید مراجعه کنه ؟ ( تعداد پست ها زیاد بود شاید قبلا سوال کردن ولی من ندیدم )
سوم میشه رو هزینه ای که از کار کردن بدست میاد حسابی باز کرد که کمک تحصیل بشه ؟ اصلا حدود چقدر هست ؟
ممنون

iman kh
12-05-01, 16:05
خیلی عالیه که شما جواب سوالا رو میدید !
منم 3 تا سوال داشتم اول اینکه چقدر بین کارشناسی و ارشد فرق هزینه هست ؟
دوم کسی که سربازی نرفته به کجا باید مراجعه کنه ؟ ( تعداد پست ها زیاد بود شاید قبلا سوال کردن ولی من ندیدم )
سوم میشه رو هزینه ای که از کار کردن بدست میاد حسابی باز کرد که کمک تحصیل بشه ؟ اصلا حدود چقدر هست ؟
ممنون

1 - در مورد کارشناسی من اطلاعات زیادی ندارم ولی میدونم در مقطع کارشناسی باید 99% موارد به زبان همون کشور تحصیل کنید
2 - بعد از اخذ پذیرش باید برید وزارت علوم و اونا پذیرش رو تایید میکنن و نامه میدن به نظام وظیفه و اونا وثیقه میگیرن و نامه میدن به گذرنامه
3 - بستگی به خودتون داره در شرایطی که کار کنید و دنبال کار خفن هم نباشید اره میشه با درامدش یه زندگی داشنجویی خیلی ساده داشت

am2
12-05-01, 17:08
میزان وثیقه چقدره؟کسی اطلاعی داره در این زمینه؟

iman kh
12-05-01, 17:15
میزان وثیقه چقدره؟کسی اطلاعی داره در این زمینه؟

برای دوره ارشد 15 میلیون تومن یا سند خونه به ارزش 50 میلیون تومن

miss.a
12-05-02, 12:51

سلام
مدیر محترم من تا از چیزی مطمئن نباشم نمیگم.من تا اونجایی رو که در جریان بودم اطلاع دادم.اگه قراره فقط یه نفر اینجا ابراز وجود کنه بگین تا دیگران اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه نذارن

iman kh
12-05-02, 13:18
سلام
مدیر محترم من تا از چیزی مطمئن نباشم نمیگم.من تا اونجایی رو که در جریان بودم اطلاع دادم.اگه قراره فقط یه نفر اینجا ابراز وجود کنه بگین تا دیگران اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه نذارن

كلا قرار نيست كسي ابراز وجود كنه
لطفا مودب باشيد
مثالايي كه زدم حتما باعث شده كه فهميده باشين اطمينانتون اشتباه بوده
لطفا سعي كنيد اطلاعات دقيق اگه ندارين حتما بگين كه نظر شخصيه تا كسي دچار اشتباه نشه