PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب برای آموزش نقشه‌کشی و هندسه

arian_friend
08-05-28, 14:53
سلام و خسته نباشید
اگه می شه یه کتاب عالی و جامع در مورد هندسه 1 و 2 طراحی صنعتی معرفی کنید .
و من در پرسپکتیو و ... مشکل دارم . دنبال یه کتاب می گردم همه چیزو توضیح داده باشه . ممنون

Navid
08-05-28, 15:03
سلام و خسته نباشید
و من در پرسپکتیو و ... مشکل دارم . دنبال یه کتاب می گردم همه چیزو توضیح داده باشه . ممنون

گام به گام آموزش -هندسه ترسيمي صنعتي
مولفين: مهندس احمد ملكي ، مهندس احمد قرباني
نشر طراح 28000 ريال

arian_friend
08-05-28, 15:15
گام به گام آموزش -هندسه ترسيمي صنعتي
مولفين: مهندس احمد ملكي ، مهندس احمد قرباني
نشر طراح 28000 ريال
دستت درد نکنه ...از کجا میشه خرید ؟؟؟ انقلاب داره؟؟

arian_friend
08-05-28, 15:21
یه سوال دیگه .. تو این کتاب درباره ایزو متریک و 1نقطه ای و ....... کلیه مباحث نوشته ؟؟؟؟؟؟؟؟

Navid
08-05-28, 15:32
یه سوال دیگه .. تو این کتاب درباره ایزو متریک و 1نقطه ای و ....... کلیه مباحث نوشته ؟؟؟؟؟؟؟؟

نه دوست من...همونجور كه خواسته بودي و از اسم كتاب هم پيداست ، فقط در مورد هندسه است...

نقشه كشي ايزومتريك :
مرجع كامل-نقشه كشي صنعتي-مترجم: عبدالله ولي نژاد-محمد نصيري نيا-نشر طراح-35000 ريال

نقشه كشي صنعتي(تئوري و كاربردها)-مولف: دكتر سيد جلال همتي- اين كتاب توسط انتشارات آستان قدس در دست چاپِ كه بزودي وارد بازار ميشه و كامل ترين كتابيه كه تا به حال در مورد نقشه كشي در ايران نوشته شده

پرسپكتيو:
نقشه كشي صنعتي 1-تاليف مهندس محمد مرجاني-انتشارات دانشگاه يزد-25000 ريال
نئو پرسپكتيو-ايرج شوقيان-انتشارات روزنه-20000 ريال

arian_friend
08-05-28, 15:45
خیلی ممنون از راهنماییت .... درباره سایه ها و تمام موضوعات پرسپکتیو و ... ( 1نقطه و 2نقطه و... ) ایزو - دیمتریک - تری....- کاوالیر - کابینت و........... تمام مباحث کلی در یک کتاب مرجع اگه هست دنبالشم ... من کتاب نقشه کشی دارم ... ولی درباره این ها خیلی کم توضیح داده. اگه همچین کتابی هست خوشحال میشم بهم معرفی کنی نوید جان

Navid
08-05-28, 15:48
خیلی ممنون از راهنماییت .... درباره سایه ها و تمام موضوعات پرسپکتیو و ... ( 1نقطه و 2نقطه و... ) ایزو - دیمتریک - تری....- کاوالیر - کابینت و........... تمام مباحث کلی در یک کتاب مرجع اگه هست دنبالشم ... من کتاب نقشه کشی دارم ... ولی درباره این ها خیلی کم توضیح داده. اگه همچین کتابی هست خوشحال میشم بهم معرفی کنی نوید جان

دوست من توي كتاب هايي كه معرفي كردم تمام اين موضوعات توضيح داده شده! فقط منظورت رو از سايه ها نفهميدم....منظورت shading هستش؟

arian_friend
08-05-28, 15:52
سایه در پرسپکتیو - منبع نور مصنوعی و غیر مصنوعی

Navid
08-05-28, 15:56

آها....براي اين مطلب كتاب خاصي يادم نيست.....:blushing:

مسعود حبیبی
08-05-28, 16:02

پرسپکتیو
تالیف: گوئن وایت
ترجمه: هرمز معزز
بها: 1500

Majid_mahmoodi
08-06-07, 19:40
سلام و خسته نباشید

:confused1:

admin
08-06-07, 19:47
منظورتون رو متوجه نمی‌شم ولی اگه اینه که هندسه چه ربطی به نقشه کشی داره باید بگم که هندسه 1 و 2 طراحی صنعتی در واقع ترسیم فنی و نقشه کشی صنعتی هست...

sevil
08-06-07, 20:12
دووست عزیز یعنی راجع به این کتاب میخواید؟

YAS
08-10-08, 04:22
سلام
من دوترم پرسپکتیو تدریس کردم.کتاب "جان مونتاگ" خوبه ولی کتاب جامعی نمیشناسم.اینی که گفتم ساده وزودفهمه.

yagmur
08-12-03, 20:00
میتونی از کتاب رسم فنی مهندسی احمد متقی پور هم استفاده کنی البته برای هندسه ی 1تو معماری

معمار باشی
09-01-01, 17:38
سلام دوستان :)من دانشجوی ترم اول معماری هستم استاد هندسه کاربردی من متا سفانه هیچی یلا ما ندادند و من هر چی بلدم از دانشجو های دیگ هست حالا ازتون خواهش میکنم یه کتاب در مورد نما و مقطع و پلان به من معرفی کنید:(لطفا

sketch
09-02-18, 23:52
یکی دیگه از کتابهای خوب در این زمینه:
رسم فنی و نقشه خوانی صنعتی (جلد1)منتشر شده از مجتمع فنی تهران

sketch
09-02-20, 19:42
یک مرجع عالی برای دانشجویان نقشه کشی صنعتی:
جداول و استانداردهای طراحی و ماشین سازی
مولف:reutlingen ulrich fisher
مترجم:عبدا... ولی نژاد
ناشر:طراح

architect_9871
09-10-09, 17:09
سلام و خسته نباشید
سلام شما می تونی از کتاب هندسه و روستا کمک بگیری مولف:مهندس مریم ابراهیمی

mamadbobo
10-04-11, 01:34
دوست عزیز کتاب هندسی ترسیمی مهندس مرجانی واقعا کتاب خوبه من اینو پیشنهاد می کنم..

kakvan
10-06-05, 17:47
سلام یه منبع انگلیسی خوب برای هندسه ترسیمی ممنون می شم معرفی کنید:confused1:

:( یه منبع انگلیسی یا یه سایت توپ برای درس هندسه ترسیمی می خوام تورو خدا کمکم کنید.

mamadbobo
10-06-05, 23:27
:( یه منبع انگلیسی یا یه سایت توپ برای درس هندسه ترسیمی می خوام تورو خدا کمکم کنید.

کتاب Engineering graphics یه کتاب مرجع برای نقشه کشی و هندسه ترسیمی هست
من صفحات اسکن شده این کتابو دارم اگه میخوای این کتابو برات به میل کنم:)

sadia
10-06-21, 10:48
میشه کتاب کتاب Engineering graphics رو برای من بذاری؟ ممنون

...sadaf...
10-09-10, 08:20

دوست عزيز...من تازه هندسه مناظر و مرايا داشتم كه بحث مهمش همين سايه بود.لازمه بگم منبع مناسب و جامعي پيدا نميكني يا به سختي ممكنه پيدا كني.من 5 يا 6 كتاب و ديدم اما هيچ كدوم جوابگو نيستن.و من جزوه دستنويس استادم و 4 دور برا امتحان خوندم...

...sadaf...
10-09-10, 08:37

بايد بگم كه جزوه استادم هم فقط شامل تعداد زيادي حجم با سايه هاشون بود...اطلاعاته خودمم همون مسايل اوليه در مورد سايه ها بود.بقيه چيزا رو با اجازتون خودم فهميدم.

anishtain
10-10-26, 01:00
سلام:
من دانشجوی ترم اول مهندسی عمران هستم.:blushing:این ترم به ما ترسیم فنی ونقشه کشی دادند.هنوز ابتدای راهیم و با دست شکل میکشیم .:(استادمون کتاب معرفی نکرده و فقط جزوه میده :'(می خواستم ببینم که کتابی هست که از همون ابتدا وقدم به قدم آموزش داده باشه و نکات ریز رو هم ذکر کرده باشه تا با خوندنش مهارت نسبی به دست بیارم اگر کمکم کنید ممنون میشم.;)

samanohet
10-11-14, 17:09
سلام.کتاب هندسه ترسیمی صنعتی از احمد ملکی،کتاب حل التمرین داره؟هیچکی نیس این تمرین هارو داشته باشه به صورت یک فایل یا کتاب؟؟

valentin
10-11-15, 19:08
پرسپکتیو مقدماتی- پرسپکتیو پیشرفته
مهدی شعبانیان و راضیه مولاییiauhportal.blogfa.com

atropat
10-12-16, 17:26
همونطور که نویدخان گفتن،کتاب نقشه کشی صنعتی همه ی این موضوعات رو توضیح داده.البته این کتاب رو چندین دانشگاه تالیف کردن که به نظر من بهترینش بتالیف هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران ئه.که بشکل اناگلیف برخی موضوعات ازجمله همین سایه هارو توضیح داده.;)

lady_atieh
10-12-16, 18:00
همونطور که نویدخان گفتن،کتاب نقشه کشی صنعتی همه ی این موضوعات رو توضیح داده.البته این کتاب رو چندین دانشگاه تالیف کردن که به نظر من بهترینش بتالیف هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران ئه.که بشکل اناگلیف برخی موضوعات ازجمله همین سایه هارو توضیح داده.;)

لطفا از نقل قول استفاده کنین تا بدونیم منظورتون با کدوم پست هست !:)

ضمنا به تاریخ پستها هم یه دقتی داشته باشین بد نیست .

atropat
10-12-16, 18:14
یه دقتی هم به صفحه های دیگه داشته باشم اونم بد نیست!فقط صفحه اول رو دیده بودم!:whistling:
پست اخیر رو برداشت آزاد حساب کنین!:) یا بزنین به حساب پستهای صفحه اول:glare: