در حالی که جهان همچنان شاهد عوارض ویرانگر همه‌گیری ویروس کروناست شاهد پروژه‌های نوآورانه و نبوغ‌آمیز برای سازگار کردن ما با نُرم جدید نیز هست. طراحان در تمام جهان با ایده‌های کاربردی که به سرپا ماندن کسب‌وکارها کمک می‌کنند به جنگ با بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری می‌پیوندند. سوفیو، شیلد بادی، یکی از این راه‌حل‌هاست که به مردم امکان می‌دهد در روزگار کرونا بتوانند همچنان در کافه‌ها و رستوران‌ها دورهم خوش بگذرانند.

سوفیو در زبان ایتالیایی به معنای «فوت» یا «پُف» است. این شیلد از یک صفحه پلاستیکی محافظ و یک قاب رنگی تشکیل شده که می‌تواند به راحتی سرهم و پوشیده شود تا بتوان در کنار دوستان خورد و نوشید. این طرح که خرج تولیدش می‌تواند ۱ یورو تمام شود در بسته‌بندی تخت ارائه می‌شود و می‌تواند از طرف رستوران یا کافه دم در به مشتریان داده شود. پس از ترک جمعیت، فرد می‌تواند این شیلد را به خانه ببرد و بشوید و ضدعفونی کند تا بعدها دوباره استفاده کند.

سرپرست گروه طراحی این محصول، آنالیسا گراسلی، می‌گوید «این ایده هنگامی زاده شد که بسیاری از مشتری‌های ما – اکثرا کافه‌داران و رستوران‌داران ـ از ما خواستند که یک تدبیر طراحی داخلی ایمن و کاربردی و خوشایند بیاندیشیم تا بتوانند کسب‌وکارشان را به شکلی ایمن ادامه دهند. من طرح‌های پیشنهادی گران و سخت و زشت از مازهای پلکسی‌گلاس دیده بودم که مشتری‌ها را هنگام دیدار مثل زندانیان از هم جدا می‌کرد ولی آن‌ها شادمانی‌ای را که مردم در دیدار با دوستان می‌جویند نابود می‌کند.»

سوفیو یک حائل صد و هشتاد درجه‌ای ایجاد می‌کند که به افراد امکان می‌دهد در حالی که خودشان را از ریزقطره‌های مسری (دراپ‌لت) در امان نگه می‌دارند بخورند و بنوشند و با افراد پیرامونی ارتباط دیداری و شنیداری داشته باشند. این شلید بادی همچنین مشکل برخورد بهجسم‌ها و سرهای دیگر را به شکلی بامزه حل می‌کند. سوفیو تماما از پی‌وی‌سی و با تکنیک ذوب الکتریکی ساخته می‌شود. این وسیله می‌تواند از پلاستیک بازیافت‌پذیر هم ساخته شود.

کاناپه مدولار هانابی
بخوانید

برای استفاده از سوفیو فقط بادش کنید و کش آن را دور سرتان بیاندازید. دریچه‌ی دَمِش درون ماسک و مصون از آلودگی جای گرفته است. این محصول بسیار سبک و ارزان است و می‌تواند نشان‌دار شود. شیلد بادی، یادآوری کنایه‌آمیزی از حلقه‌های بادی که تابستان امسال نمی‌توانیم با آن‌ها بازی کنیم هم با خود دارد.

نام محصول: soffio
طراحان: MARGstudio, alessio casciano design, angeletti ruzza design

منبع: designboom

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − ده =